Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
, Joanna

Ścieżka przyrodnicza Czahary – nowość 2018

2018-08-23
2018-11-07 10:47:12
Avatar użytkownika
Joanna Krajtroter 70832 kilometrów
Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Poleski Park Narodowy > Ścieżka przyrodnicza Czahary

Została nam do odwiedzenia ostatnia ścieżka przyrodnicza w Poleskim Parku Narodowym – ścieżka Czahary. Jest to najnowsza trasa oddana do użytku wiosną 2018 roku i od razu przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach. Przy okazji dla rowerów i wózków dziecinnych też świetnie się nadaje.Trasa prowadzi częściowo przez torfowiska na terenie Bagna Bubnów, a częściowo przez przylegający do niego las. Możliwe są krótsze warianty, ale my wybieramy całość – według opisów około 6,5 km. Już na początku przy parkingu stoi pierwsza wieża widokowa, a dalej na skraju lasu druga. Na otwartej przestrzeni Bagna Bubnów są dwie zadaszone platformy widokowe, które bardzo się przydają, bo oprócz widoków zapewniają cień w upalne dni.

trasa ścieżki Czahary
trasa ścieżki Czahary


Jest dziko, zielono i… sucho. Aż trudno wyobrazić sobie, że bez kładki nie dałoby się tędy wędrować. A tymczasem spotkany po drodze pracownik Parku mówi, że wiosną niektóre fragmenty kładki stały w wodzie i pewnie odcinki mają być przebudowane, żeby były wyżej i żeby dało się przejść suchą nogą nie tylko jak jest suche lato, ale przez cały rok. Również wiosną podobno można spotkać tu łosia lub jelenia. Teraz tyko zaskroniec wygrzewa się w słońcu na żwirowej drodze.

Czahary to ostatnia ze ścieżek, które zamierzaliśmy przejść. Cieszymy się, że udało się zrealizować ten plan, ale jednocześnie robi się smutno, bo to wyraźny znak, że urlop wielkimi krokami zbliża się do końca.

wiata na początku ścieżki
zaskroniec
na rozstaju dróg drewniana kładka na ścieżce Czahary szerokość kładki i zabezpieczenia na brzegach umozliwiają poruszanie się wózkami tablice informacyjne z opisami również dla niewidomych wieża widokowa na trasie widok z wieży na Bagno Bubnów ścieżka Czahary platforma widokowa wieża widokowa przy parkingu widok z wieży przy parkingu widok z wieży przy parkingu głóg
Avatar użytkownika
Joanna Krajtroter 70832 kilometrów

Komentarze

Avatar użytkownika
Joanna Krajtroter 70832 kilometrów
2018-11-14 13:09:07

Cieszę się, że się Wam podobało.

Avatar użytkownika
Maciej A Krajtroter 19115 kilometrów
2018-11-14 10:27:25

Fajny zielony urlop zaliczyliście. Te miejsca mają klimat i wizualnie są fajne.

Ciekawie zagospodarowane. Nic tylko korzystać

Avatar użytkownika
marian Krajtroter 46816 kilometrów
2018-11-13 17:51:12

Fajnie zaplanowaliście sobie urlop,tyle ciekawych miejsc.

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020