Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
, Joanna

Spacer po Lublinie

2018-08-19
2018-10-29 12:38:41
Avatar użytkownika
Joanna Krajtroter 72312 kilometrów

Kiedyś zakochałam się w Lublinie. I to w podwójnym znaczeniu. Teraz zawsze chętnie wracam do tego miasta, jeśli tylko jest okazja.Przez kilka lat mieszkania w Lublinie nie zdążyłam zobaczyć i zwiedzić wielu miejsc, bo ciągle były ciekawsze zajęcia i wydawało się, że mam czas. Tak już bywa, że najsłabiej zna się to co najbliżej. Troszkę próbuję to nadrobić, ale tylko troszkę. Górę biorą sentymenty. Chcemy pokazać dzieciom kilka miejsc, sprawdzić ile jeszcze pamiętamy z tego miasta, zobaczyć co się zmieniło, a co zostało jak dawniej i po prostu pospacerować.

pomnik Marii Skłodowskiej-Curie przy UMCS
pomnik Marii Skłodowskiej-Curie przy UMCS

Akurat odbywa się Jarmark Jagielloński, więc na deptaku i na starówce mnóstwo ludzi. Patrzę na Lublin z wieży zwanej Donżonem i rozpoznaję charakterystyczne punkty. Wspomnienia, wspomnienia… W ramach nadrabiania zaległości w zwiedzaniu załapujemy się na ostatnie w tym dniu wolne bilety do zamkowej Kaplicy Trójcy Świętej. Dzieciom podoba się Lublin, a najbardziej chlapanie się w upalny dzień w fontannie, lody i baloniki.

Po długim i pełnym wrażeń dniu, nazajutrz robimy sobie wolne, dzień przerwy w zwiedzaniu i na dwie zmiany, czyli od rana do wieczora pluskamy się w jeziorze Rotcze.

ławeczka Henryka Raabego przy UMCS
pomnik C. K. Norwida przy KUL
nowa zabudowa Lublina


pomnik Józefa Piłsudskiego na Placu Litewskim fontanna na Placu Litewskim fontanna na Placu Litewskim fontanna na Placu Litewskim fontanna na Placu Litewskim kościół św. Piotra i Pawła lubelski koziołek na deptaku lubelski koziołek na deptaku Brama Krakowska lubelska starówka Wieża Trynitarska na starówce zamek w Lublinie Donżon w Lublinie Donżon i Kaplica Zamkowa w podziemiach Donżona wejście na wieżę widoki z wieży - Donżona widoki z wieży - Donżona widoki z wieży - Donżona widoki z wieży - Donżona wnętrze Kaplicy Zamkowej Trójcy Świętej wnętrze Kaplicy Zamkowej Trójcy Świętej wnętrze Kaplicy Zamkowej Trójcy Świętej wnętrze Kaplicy Zamkowej Trójcy Świętej zamek w Lublinie zamek w Lublinie panorama zamku Katedra Lubelska Wieża Trynitarska ratusz na Placu Łokietka deptak w Lublinie pomnik Unii Lubelskiej na Placu Litewskim kwiaciarki w Lublinie kościół akademicki KUL wnętrze kościoła akademickiego KUL
Avatar użytkownika
Joanna Krajtroter 72312 kilometrów

Komentarze

Avatar użytkownika
Joanna Krajtroter 72312 kilometrów
2018-11-05 11:43:33

[cytuj autor='marian'] W Lublinie nigdy nie byłem a szkoda.Nie dziwie się Tobie że masz wielki sentyment do tego miasta.Jak wynika z Twojej relacji poznałaś tam męża,więc napewno macie miłe wspomnienia. [/cytuj]

Nic dodać i nic ująć. Mogę tylko potwierdzić.

 

Avatar użytkownika
marian Krajtroter 47169 kilometrów
2018-11-04 19:13:08

W Lublinie nigdy nie byłem a szkoda.Nie dziwie się Tobie że masz wielki sentyment do tego miasta.Jak wynika z Twojej relacji poznałaś tam męża,więc napewno macie miłe wspomnienia.

Avatar użytkownika
Joanna Krajtroter 72312 kilometrów
2018-10-30 11:03:43

[cytuj autor='Anja'] Ooo naprawdę mieszkałaś w lublinie? Też kiedyś często bywałam:);) To miasto bardzo się zmieniło ostatnimi czasy...zwłaszcza Plac Litewski i jego okolice. [/cytuj]

Mieszkałam. Przez czas studiów i rok po studiach. Wyjeżdżałam spakowana w 2 plecaki, a wracałam z biurkiem, lodówką i... mężem.

 

Avatar użytkownika
Anja Krajtroter 15945 kilometrów
2018-10-30 09:42:21

Ooo naprawdę mieszkałaś w lublinie? Też kiedyś często bywałam:);) To miasto bardzo się zmieniło ostatnimi czasy...zwłaszcza Plac Litewski i jego okolice.

Avatar użytkownika
Maciej A Krajtroter 19183 kilometrów
2018-10-30 06:51:00

Nie byłem. Dlatego z ciekawością zajrzałem do wycieczki.

Ładnie się prezentuje na fotkach, więc warto byłoby kiedyś zobaczyć.

Avatar użytkownika
Fasola na Szlaku Krajtroter 9973 kilometrów
2018-10-29 19:51:49

Byliśmy tam raptem na chwile jakieś 8 lat temu ... lecz widzę trochę zmian tam zaszło . Mam nadzieje iż uda się tam kiedyś na dłuższą chwile znowu wpaść pozwiedzać coś więcej niż wtedy :)

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020