Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
Kapliczka na Baraniej Cisieckiej i okolica, Fasola na Szlaku

Spontanicznie ... Barania Cisiecka - Czerwieńska Grapa ...

2018-10-04
2018-10-05 20:23:09
Avatar użytkownika
Fasola na Szlaku Krajtroter 9973 kilometrów
Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Kamesznica > Barania Cisiecka > Czerwieńska Grapa > Kapliczka na Baraniej Cisieckiej

Czwartek mamy dziś (04.10.2018) a w góry ciągnie jak diabli ... ... ale wpierw szybko odtransportować malca do przedszkola i można śmigać w góry . A ,że mieszkam w górach to nie ma problemu , by sobie coś na szybko znaleźć na mały spontaniczny wypad .
Cel na dziś to odnalezienie Kapliczki na Baraniej Cisieckiej , którą chciałem już od kilku lat odwiedzić . W końcu mogłem zrealizować plan . Miałem pewne obawy , bo co rusz szukając wzmianki jak tam dotrzeć padało słowo ... trudno . A o dziwo bardzo szybko i bez problemu tam trafiłem ... To za sprawą tego iz pewnego czasu wgapiałem się w satelitarne mapy google poszukując jej ... pamięć mam jeszcze dobrą więc wszystko dobrze zapamiętałem .Wystartowałem z Kamesznicy Złatnej , przy Bacówce Pod Gojkom parkując autem . Potem ok.500 m szedłem zielonym szlakiem w kierunku Węgierskiej Górki ,aż dotarłem do miejsca gdzie ścieżka rowerowa krzyżuje się ze szlakiem . Potem padł wybór na przejście do celu tą też ścieżką rowerową . Dotarłem tak aż po samą Kapliczkę . Nawet fajny ten odcinek . Widoków też co nie miara . Choć pewnego czasu , ktoś gdzieś pisał iż tam po drodze zero widoków ,bo wszystko zarośnięte ... zarośnięte to jegomość chyba miał powieki , więc nie dziw iż nic nie widział po drodze 🙂 Tam nawet Babią Górę ładnie było widać . Przy kapliczce małe śniadanie . Mały rekonesans z aparatem wokół i mogłem ruszać w drogę powrotną . Tym razem darowałem sobie wędrówkę szlakiem i ścieżką rowerową . Poszedłem tak jak lubię poza szlakiem . Wybrałem wariat grzbietem przez Czerwieńską Grapę gdzie wiodła wąska lecz bardzo dobrze widoczna ścieżka ... nogi wręcz same rwały się do marszu . Na szczycie mała przerwa i ruszyłem dalej odbijając ścieżką w dół w kierunku ścieżki rowerowej , którą zaczynałem dzisiejsze wędrowanie . Dalsza trasa była już taka jak zaczynałem aż do miejsca gdzie auto zostawiłem .

Bacówka Pod Gojkom w Kamesznicy
Bacówka Pod Gojkom w Kamesznicy

Wielu mylnie twierdzi iż szli szlakiem zielonym przez Czerwieńską Grapą ... szlak niestety wiedzie poniżej szczytu . zdobycie szczytu wymaga więc zboczenia ze szlaku ... czego na szczęście wielu nie praktykują ... a ja wręcz uwielbiam te poza szlakowe ścieżki !

Trasa może i nie długa . Lecz na ten czwartkowy czas jak znalazł 🙂 ... bo jeszcze trzeba dziś do pracy iść ...

Na zielonym szlaku Kamesznica Złatna - Węgierska Górka
Na zielonym szlaku Kamesznica Złatna - Węgierska Górka
Na zielonym szlaku Kamesznica Złatna - Węgierska Górka


===============================================================

Kapliczka znajduje się w Ciścu na polanie Barania Cisiecka , Tycówka . Tu ujrzymy malowniczą kapliczkę pod wezwaniem Matki Boskiej Anielskiej i Św. Andrzeja Boboli .
Tu odprawiane są Msze św. za poległych w walce z wrogami Ojczyzny ...

Na ścieżce rowerowej Kamesznica - Węgierska Górka
Na ścieżce rowerowej Kamesznica - Węgierska Górka


Do kapliczki bez problemu da się nawet z wózkiem dziecięcym podjechać - polecam 🙂 Czy to z Kamesznicy ,czy też z Węgierskiej Górki

ps. jakby ktoś chciał wiedzieć jak tam trafić najlepiej to chętnie na priv wyjaśnię 🙂

Na ścieżce rowerowej Kamesznica - Węgierska Górka
Na ścieżce rowerowej Kamesznica - Węgierska Górka
Na ścieżce rowerowej Kamesznica - Węgierska Górka Na ścieżce rowerowej Kamesznica - Węgierska Górka Na ścieżce rowerowej Kamesznica - Węgierska Górka Na ścieżce rowerowej Kamesznica - Węgierska Górka W ten czas , czwartku nastał czas Góry nogi zawołały , więc wymaszerowały A oczy światło nad Prusowem ujrzały ... Na ścieżce rowerowej Kamesznica - Węgierska Górka Na ścieżce rowerowej Kamesznica - Węgierska Górka Na ścieżce rowerowej Kamesznica - Węgierska Górka Na ścieżce rowerowej Kamesznica - Węgierska Górka Na ścieżce rowerowej Kamesznica - Węgierska Górka Na ścieżce rowerowej Kamesznica - Węgierska Górka Na ścieżce rowerowej Kamesznica - Węgierska Górka Na ścieżce rowerowej Kamesznica - Węgierska Górka Kapliczka na Baraniej Cisieckiej i okolica Kapliczka na Baraniej Cisieckiej i okolica Kapliczka na Baraniej Cisieckiej i okolica Kapliczka na Baraniej Cisieckiej i okolica Kapliczka na Baraniej Cisieckiej i okolica Kapliczka na Baraniej Cisieckiej i okolica Kapliczka na Baraniej Cisieckiej i okolica Kapliczka na Baraniej Cisieckiej i okolica Kapliczka na Baraniej Cisieckiej i okolica Kapliczka na Baraniej Cisieckiej i okolica Kapliczka na Baraniej Cisieckiej i okolica Kapliczka na Baraniej Cisieckiej i okolica Kapliczka na Baraniej Cisieckiej i okolica Kapliczka na Baraniej Cisieckiej i okolica Na ścieżce rowerowej Kamesznica - Węgierska Górka Może w lewo , może w prawo? Nie ! Lecę na wprost poza szlakiem grzbietem Czerwieńskiej Grapy :) Na ścieżce rowerowej Kamesznica - Węgierska Górka Idąc grzbietem Czerwieńskiej Grapy Idąc grzbietem Czerwieńskiej Grapy Idąc grzbietem Czerwieńskiej Grapy Idąc grzbietem Czerwieńskiej Grapy Idąc grzbietem Czerwieńskiej Grapy Idąc grzbietem Czerwieńskiej Grapy Idąc grzbietem Czerwieńskiej Grapy Idąc grzbietem Czerwieńskiej Grapy Idąc grzbietem Czerwieńskiej Grapy Idąc grzbietem Czerwieńskiej Grapy Idąc grzbietem Czerwieńskiej Grapy Idąc grzbietem Czerwieńskiej Grapy Na ścieżce rowerowej Kamesznica - Węgierska Górka Na ścieżce rowerowej Kamesznica - Węgierska Górka Na zielonym szlaku Kamesznica Złatna - Węgierska Górka
Avatar użytkownika
Fasola na Szlaku Krajtroter 9973 kilometrów

Komentarze

Avatar użytkownika
Maciej A Krajtroter 19196 kilometrów
2018-10-06 07:45:15

Pozazdraszczać okolic.

i wizualnie też pięknie

Nic, tylko spontany planować :-)

Avatar użytkownika
Fasola na Szlaku Krajtroter 9973 kilometrów
2018-10-05 22:05:52

[cytuj autor='tomtur'] Bardzo uroczy szlak. Widoki przednie. Kapliczka fajnie położona. Czy małe śniadanie to ponownie nieskończona przez Tymka kanapka? [/cytuj]

Niestety musiałem sobie swoją zrobić :D Zdążył zjeść wszystko przed przedszkolem :)  

... a jutro kolejny ciekawy dzień 

Inscenizacja związana z Potopem Szwedzkim . Będą się bili Szwedzi z Beskidzkimi Harnasiami na jednej górce w mojej okolicy (na Matysce w Radziechowach)  Oczywiście fotorelacja się i tu ukaże ,bo jakże inaczej :)

 

Avatar użytkownika
tomtur Uzależniony od podróży 1754 kilometrów
2018-10-05 21:38:02

Bardzo uroczy szlak. Widoki przednie. Kapliczka fajnie położona.

Czy małe śniadanie to ponownie nieskończona przez Tymka kanapka?

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020