... na Syberie pojechałem ...

2018-09-07
2018-09-07 13:28:04

Zupełnie spontanicznie tak bez wiz , paszportu i raptem z 3,47zł w kieszeni postanowiłem pojechać sobie na Syberię .
Ot tak dzisiaj z rana (07.09.2018) 
Tak na luzie bez przygotowania pojechałem . Po drodze odwiozłem wpierw syna do przedszkola ,a potem dawaj na Syberię z aparatem w ręku (tak aparat praktycznie zawsze wożę z sobą jadąc autem - ot mój foto nałóg ... co zrobić :) ) ... i z nadgryzioną bułką w kieszeni :D (syn nie dojadł w aucie) ruszyłem na spotkanie z przygodą . Mijałem wpierw rzekę Jenisej tfuuu Sołę znaczy się :) , potem napotkałem stary cmentarz żydowski . Mało powiedziane "trochę" zapuszczony ... i dawaj dawaj na nóżkach w górę . Widoki były raz lepsze , raz gorsze . Poranne słońce grzało po plecach ...
Strasznie szybko przeszedłem ta całą Syberii , bo już po krótkim czasie znalazłem się na Suchej (choć mokrej od porannej rosy) , Suchej Górze :) . A kawałek dalej znalazłem małą urokliwą polankę nazwijmy ją Suchą Polaną gdzie rozpościerały się widoki na moją ulubioną górę ... znaczy się na Baranią Górę . Jako iż byłem na Suchej zaczęło mnie strasznie suszyć w gardle , a że nadgryzioną bułką pragnienia bym nie ugasił postanowiłem wracać skąd przybyłem . Po drodze spotkałem jednego miejscowego tubylca , z którym o dziwo szło się nawet w naszym języku dogadać . Choć pewnie i na biedę to dałbym nawet co nie co po rosyjsku zagadać :)
W jednym miejscu to nawet czasami owce wypasają jak sugerował pewien znak . Szkoda iż teraz ich nie było , bo to by było coś zobaczyć wypas owiec na Syberii :)
Na Syberii ten kto nie ma zmysłu orientacji może rychło się zatracić . A to za sprawą co rusz to nowych ścieżek ... a szlak jak wiadomo tam nie wiedzie .Było to nawet fajne śniadanie dla mych oczu i duszy ... organizmowi musiały wystarczyć resztki bułki :D

Pewnie znów tam kiedyś zawitam , bo choć Syberia tak daleko ( w ...uj 1000 km :) ) , choć jak się chce to i jej namiastkę znajdzie się tak blisko ... bo raptem 7km autem od domu ... + trochę z buta :)

W galerii z początku foto z dnia dzisiejszego , a pod koniec kilka archiwalnych zdjęć z moich poprzednich wizyt na Syberii . Byłem już 3 razy ...a 4 może by tak na tą prawdziwą :)=================================================================================

Syberia to góra na terenie Milówki (choć pewnie inni powiedzą toż to przecież na sporej części terenu Rosji  znajduję się :) ) 

Na dowód na końcu galerii macie mapkę :)

Choć górka poza szlakiem i niezbyt trudna do pokonania to ten kto bez szlaków ma problem ... może mieć problem :)

=================================================================================

Na koniec dodam iz jednym z moich wciąż niezrealizowanych marzeń jest pojechanie na ta prawdziwą Syberię ... i tam się poszwendać ... bo mnie turystycznie ciągło by na wschód ... gdy wiekszość tylko zachód , zachód cały ten dziki zachód . A prawdziwa dzikość natury to prawdziwa dzikość , którą na Syberii sie bez trudu odnajdzie :)

Komentarze

2018-09-12 00:13:54

Fantastyczna ta Twoja Syberia,

gratuluję, istnie wyprawa życia :-)

2018-09-11 19:58:11

[cytuj autor='tomtur']Niedaleko Znina, dla odmiany, polska Wenecja się znajduje. Przejeżdża przez nią wąskotorówka a i jeziora też się znajdą. [/cytuj

Fakt, niedawno tam jechałem.

 

2018-09-11 11:24:12

Hehe piękna ta Syberia i z poczuciem humoru. Nigdy o niej nie słyszałam i za to lubię Polskie Szlaki :)

2018-09-10 12:56:35

Niedaleko Znina, dla odmiany, polska Wenecja się znajduje. Przejeżdża przez nią wąskotorówka a i jeziora też się znajdą. 

2018-09-10 10:59:27

Byłem nad Jeziorem Wigry swego czasu , gdybym wiedział iz tak blisko jest z tego miejsca to bym i tam zawitał :D [cytuj autor='Joanna']Ładnie wygląda ta Twoja Syberia. Ode mnie najbliżej chyba do Aten (niedaleko od Jeziora Wigry).[/cytuj]

 

2018-09-10 09:16:03

Ładnie wygląda ta Twoja Syberia. Ode mnie najbliżej chyba do Aten (niedaleko od Jeziora Wigry).

2018-09-08 21:00:41

Śliczne widoki.Taki spontaniczny wypad nieraz jest najlepszy.

2018-09-08 18:44:58

Ależ ciepłe kolory w pierwszej części Twej galerii o Syberii. Fajne masz te spontaniczne wypady. Z nadgryzioną bułką. Extra!

My pod Łodzią ( w kier. Rawy Mazowieckiej) mamy Moskwę. Ruskie tam stacjonowali ze sprzętem w niebo skierowanym by ich MIGi mogły se polatać po polskim niebie.

Ruskich juz szczęśliwie nie ma a ja bardzo lubię ruskie pierogi

2018-09-07 21:08:27

Muszę przyznać ciekawy opis i świetne zdjęcia.

Newsletter Wypisz się z newslettera
Portal pozytywnych podróżników
Copyright 2005-2019
Znajdziesz nas na: