Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
Inwałd parki tematyczne, Maciej A

Białka z Maluszkiem 2018r_Inwałd, Białka Tatrzańska, Niedzica, Dol. Kościeliska, Rabka

łatwa, z dzieckiem, rodzinna, park rozrywki, górska
2018-08-15 - 2018-08-19
2018-08-22 09:04:59
Avatar użytkownika
Maciej A Krajtroter 19115 kilometrów

Białka Tatrzańska i okolicePlan nie był specjalnie finezyjny. Przede wszystkim atrakcje dla Lenki (3,5 r.) i liźnięcie gór. Bez napinania się i tak żeby wszyscy chociaż częściowo byli zadowoleni. Zarys tego co chcemy zobaczyć powstał w domu, reszta wyszła w praniu. Baza wypadowa w Białce Tatrzańskiej. Moment niezbyt szczęśliwie dobrany, gdyż to długi wakacyjny weekend. Ale czasem się nie wybiera, tylko bierze to co akurat przyniesie los.

Inwałd parki tematyczne
Inwałd parki tematyczne


2018.08.15 Inwałd, parki tematyczne

Kolejny zaliczony przez nas zespół parków tematycznych. Powoli stajemy się ekspertami w tych tematach :-).

Inwałd parki tematyczne
Inwałd parki tematyczne
Inwałd parki tematyczne

Zacznę od tego co się podobało dziecku najbardziej: Dzika rzeka (Lenka choć jej mina troszkę zrzedła to twierdzi że to było fajne), duże zjeżdżalnie (jedna z Tatą), place zabaw,dinozaury oczywiście i obowiązkowo przejażdżka na kucyku.To czego Lenka nie zauważyła to cena tego wszystkiego i pozostawiający pewien niesmak fakt, iż część atrakcji dodatkowo jest płatna. Suma summarum najdroższy park tematyczny z wszystkich odwiedzanych. Oczywiście są tam fajne atrakcje, dużo i urozmaicenie (cztery parki to chyba za dużo na jeden dzień, z Lenką pominęliśmy Warownię i tylko wieżę widokową zaliczyliśmy w Ogrodach, także mini zoo padło ofiarą zmęczenia materiału), ale cennik mocno wywindowany w mojej ocenie.

Inwałd parki tematyczne
Inwałd parki tematyczne

Dla mnie park miniatur jeden z ciekawszych w tej kategorii, ogrody z wieży wyglądają bardzo ładnie może kiedyś zobaczymy z bliska. Była też możliwość przelotu helikopterem za 150 PLN od osoby. Współdzielenie atrakcji z Lenką i możliwość bezkarnego poczucia się dzieckiem, bezcenne :-).

2018.08.16 Niedzica, Spiska Kraina, tama i Przełom Białki

Inwałd parki tematyczne
Inwałd parki tematyczne

Spiska Kraina to park rozrywki dla dzieci. Może dla Lenki nie było jakoś dużo atrakcji, raczej dla nieco starszych dzieci bym polecał. Park linowy, park miniatur, dmuchańce i kino 9D. Parę godzin tam aktywnie spędziliśmy, Lenka w swoim żywiole oczywiście. Z uporem maniaka wracała do automatów na monety, tych których sens w stosunku do ceny jest niewielki (chociaż oczywiście dziecko wie lepiej i po wizycie w takich miejscach dziura w brzuchu ma wielkość krateru wulkanu, a język kołowacieje od ciągłych pertraktacji).

Później spacer tamą (malowidło 3d mocno się zdewaluowało, za to widoki na otoczenie jak zwykle piękne) i dalej do bacówki. Na powrocie lody i pamiątki po trudnych negocjacjach ("bo przecież ja chciałam tą kaczuszkę", udawanie że nie wie się którą nie ma sensu, Lenka z precyzją lasera wskaże którą i zaprezentuje jak drewniane kółko obracając się człapie materiałowymi nogami. W takich momentach trzeba przystąpić do kontrnatarcia inaczej przegrana jest pewna. W efekcie po boju, kiedy jesteś już prawie psychicznie zdruzgotany tym jak wyrodnym rodzicem się stałeś, dziecko ściska w rączkach układankę (drewniane puzzle żyrafkę) z niewinnym radosnym uśmiechem wyglądającym spod załzawionych oczu przenosząc cię z piekła do nieba. Zaoszczędzone 15 pln i dziecko ma coś sensowniejszego niż zabawka dla niemowlaków, ale wiesz…

Inwałd parki tematyczne
Spiska Kraina w Niedzicy
Spiska Kraina w Niedzicy

A na zakończenie spacer z parkingu w Krempachach na przełom Białki. Niedługi spacer obok skałek i jaskinek. Przełom, to dzika górska rzeka płynąca wśród skałek, pełna najróżniejszych kamieni, dookoła zieloność drzew. Lenka podobna zapewne milionom innych małych dzieci z radością oddała się puszczaniu z prądem patyczków i rzucaniu kamykami w nurt. Tatuś dzięki temu mógł się troszkę ucieszyć otoczeniem. Rzeka, to była zgodnie z Lenki zdaniem najfajniejsza atrakcja dnia.

2018.08.17 Dolina Kościeliska

Spiska Kraina w Niedzicy
Spiska Kraina w Niedzicy

Tą piękną dolinę wybrałem na spacer w Tatrach. Urozmaicenie, niewielka stosunkowo odległość i przewyższenia, oraz sporo miejsc gdzie można się zatrzymać na popas. Trasa przebiega obok potoku, który niezawodnie stał się często eksplorowaną atrakcją. Mała dzielnie przebierała krótkimi nóziami, a gdy mówiła że bolą brałem ją na plecy. Mijające nas koniki i wizja spotkania stada owieczek były dodatkowym motywatorem. Nie doszliśmy do schroniska, bo trochę nam czasu zaczęło brakować (nie wstaje się na wycieczkę w góry o 9:00, ale leniwe pierogi… :-), za karę jechaliśmy w korku do Zakopanego ponad godzinę i na szlak ruszyliśmy po 12:00). Najdalej doszliśmy do Wąwozu Kraków gdzie trochę trudniejszym terenem po większych kamieniach Lenka się „powspinała” i w tył zwrot, z powrotem do auta.

Ostatecznie przeszliśmy ponad 8 km z czego Lenka na swoich nóżkach może z 4 km. Zajęło nam to prawie 5 h. Znów woda była główną atrakcją dnia, poza tym spotkania z konikami, owieczkami i chodzenie po kamieniach. Góry możliwe że Hopsiak nawet zauważył, że były, ale pewności nie ma :-).

tama w Niedzicy
tama w Niedzicy

2018.08.18 Rabkoland

Wizyta w Rabkolandzie, cały dzień prawie, aż do pełnego „rozładowania baterii” (z przerwą obiadową - Zdrojowa przy fontannie z słonikami w centrum Rabki, pierogi ruskie mistrzowskie i przy okazji przejażdżka na kucu Sapciu).

krajobrazy Zalewu Czorsztyńskiego
krajobrazy Zalewu Czorsztyńskiego
Przełom Białki

Atrakcje zdecydowanie w większości dla małych dzieci. Lenka w pełni usatysfakcjonowana.

2018.08.19 Rabka – Park Jordanowski

Urlop z małym dzieckiem w górskich okolicach
Urlop z małym dzieckiem w górskich okolicach

Park opisywany tutaj i pokazywany wielokrotnie. Oczywiście bardzo ładny i dla malucha fajny.

Zaliczone: spacer, jeździki/zwierzątka, plac zabaw i karmienie kaczek nad strumieniem.

Dolina Kościeliska
Dolina Kościeliska

Wsiadamy do auta i żegnamy te piękne rejony.

 

Dolina Kościeliska
Dolina Kościeliska
w Rabkolandzie

To krótki, ale równocześnie udany urlop. Inaczej niż nad morzem, a zarazem bardzo podobnie. Inna sceneria, mechanizmy te same i radość dziecka bezcenna. Kupiłem Lence książeczkę turystyczną GOT i pierwszy stempelek się w niej pojawił. Kolejny magnesik na tablicy również zawiśnie. Nawet jeśli te wspomnienia nie zostaną jej na długo w główce, to szczęśliwe, wspólnie spędzone chwile może kiedyś zaowocują.

Dokumentacja fotograficzna niezbyt bogata, bo jakoś nie miałem głowy do tych spraw.

w Rabkolandzie
w Rabkolandzie

Baza wypadowa w Białce bardzo fajna, młodzi właściciele pensjonatu sympatyczni co w połączeniu z dobrymi warunkami dodatkowo umiliło nam pobyt.

w Rabkolandzie Park Zdrojowy w Rabce
Avatar użytkownika
Maciej A Krajtroter 19115 kilometrów

Komentarze

Avatar użytkownika
Joanna Krajtroter 70829 kilometrów
2018-09-04 10:01:43

Fajny urlop. Moja panna została własnie dumną czterolatką i interesują ją podobne klimaty. Wodę uwielbia w każdej postaci i w każdej ilości, a w tym roku wody nam na urlopie nie brakowało. Niestety do gór bardzo daleko i jeśli już wędrujemy to raczej po płaskim.

Avatar użytkownika
Maciej A Krajtroter 19115 kilometrów
2018-08-23 07:44:44

Też bym gdzieś ruszył. Zobaczenie gór jest pewnym nawrotem choroby

A urlop? Niewiele było takiego konkretnego chodzenia, a nogi codziennie mnie bolały. Mała znów dała radę, więc można planować dalej :-)

Negocjacje z maluchem mogą przybierać różną postać, na szczęście Lenka jeszcze nie wpadła na metody rzutów na ziemię, możliwe że wszystko przed nami.

Avatar użytkownika
tomtur Zapaleniec 600 kilometrów
2018-08-22 22:35:49

[cytuj autor='Fasola na Szlaku']Poza tym waszą Lenkę i naszego Tymka łączy kwestia uwielbienia każdego stanu wody :) jak i kwestie negocjacji pamiątkowych :D Też zawsze mamy tak samo haha ... Ostatnio widząc kolejne budy z pamiątkami ... staramy się omijać je szerokim łukiem , by czasem młody nie zobaczył ...a jak już sie nie uda to "wyrodni" rodzicę muszą walczyć przez pryzmat negocjacji , ze jednak to a nie tamto jest fajne .... :)[/cytuj]

Gdyby Tymek w ramach negocjacji próbował starego mocnego chwytu: położenie się na glebie i głośny płacz z ewentualną choreografią ręczno-nożną to pamiętaj o prostym kontrchwycie. Kładziesz się na glebie koło wyjącego dzieciaka i zwyczajnie robisz to co on, dokładnie naśladując ręczno-nożny układ choreograficzny. Dzieciak będzie tak zaskoczony, że zamknie dzioba, podniesie się do pionu, może nawet sam się otrzepie z brudnej  ziemi i po problemie

Edytowano: 2018-08-23 08:33:11

Avatar użytkownika
marian Krajtroter 46816 kilometrów
2018-08-22 21:37:06

Wspaniały urlop zafundowałeś rodzinie.Miejsca które dzieci uwielbiają.Wędrówka po górach z dziecmi to napewno wielki wyczyn ale nieraz zastanawiam się skąd one mają tyle energi.

Avatar użytkownika
Anja Krajtroter 14965 kilometrów
2018-08-22 11:55:36

Ech tydzień temu wróciłam a patrząc na Twoją relację i wycieczki innych, już znowu mam ochotę gdzieś ruszyć:)

Avatar użytkownika
Fasola na Szlaku Krajtroter 9973 kilometrów
2018-08-22 11:38:33

Poza tym waszą Lenkę i naszego Tymka łączy kwestia uwielbienia każdego stanu wody :) jak i kwestie negocjacji pamiątkowych :D Też zawsze mamy tak samo haha ... Ostatnio widząc kolejne budy z pamiątkami ... staramy się omijać je szerokim łukiem , by czasem młody nie zobaczył ...a jak już sie nie uda to "wyrodni" rodzicę muszą walczyć przez pryzmat negocjacji , ze jednak to a nie tamto jest fajne .... :)

Avatar użytkownika
Maciej A Krajtroter 19115 kilometrów
2018-08-22 11:01:53

[cytuj autor='Fasola na Szlaku']Heh ... byliście w tym samym dniu co my w Rezerwacie Przełomu Białki :) Wpadliśmy tam na chwile zupełnie przypadkiem jadąc po drodze na wycieczce objazdowej autem :) (byIiśmy ok.12) to był zarazem najlepszy punkt tej objazdowej wycieczki :) zupełny spontan ... Jaskinie i groty też widzieliście ? Wasza podróżniczka to jak nasz wędrowiec 3.5roku na karku ma :)[/cytuj]

Faktycznie blisko,  choć my ok. 15:30. Do jednej groty w Obłazkowej zajrzeliśmy, poza tym obeszliśmy tylko tą skałę i spędziliśmy trochę czasu nad Białką. A dzieci rzeczywiście w tym samym wieku :-)

 

Avatar użytkownika
Fasola na Szlaku Krajtroter 9973 kilometrów
2018-08-22 10:22:18

Heh ... byliście w tym samym dniu co my w Rezerwacie Przełomu Białki :) Wpadliśmy tam na chwile zupełnie przypadkiem jadąc po drodze na wycieczce objazdowej autem :) (byIiśmy ok.12) to był zarazem najlepszy punkt tej objazdowej wycieczki :) zupełny spontan ... Jaskinie i groty też widzieliście ? Wasza podróżniczka to jak nasz wędrowiec 3.5roku na karku ma :)

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020