Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
, Fasola na Szlaku

Tydzień Pieniński cz.4 - ... Macelak - Kozia Góra ...

2018-08-13
2018-08-21 16:23:26
Avatar użytkownika
Fasola na Szlaku Krajtroter 9973 kilometrów
Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Sromowce Wyżne > Przystań Flisacka Sromowce Wyżne > Macelak > Kozia Góra > Przełęcz Sańba > Przełęcz Osice

Cz.4 z naszego tj.żony , mojego i naszego 3 latka pobytu tygodniowego w Pieninach 
Dzień 13.08.2018Mówiłem tylko sobie ... a przejdę się tylko kawałek po obiedzie i zaraz wracam . Tak tym razem sam poszedłem . Żona i malec zrobili sobie poobiednią sjestę 🙂 Mając wrócić do godziny poszedłem , wróciłem po ok.2,5 godzinach 🙂, bo tak jakoś fajnie mnie nogi niosły mimo tego okropnego upału ... szedłem i szedłem , aż sobie małą pętle po górach przeszedłem 🙂Trasa : Wystartowałem z miejsca gdzie mieliśmy bazę noclegową , idąc ścieżką pieszo-rowerową wzdłuż Dunajca , aż do Przystani Flisackiej w Sromowcach Wyżnych - Kątach . Tam wkroczyłem na czerwony szlak na Macelak przez Przełęcz Trzy Kopce . Potem mijałem kolejno Kozią Górę , Przełęcz Sańbę i Przełęcz Osice ... by zejść w dół asfaltem , aż do ścieżki wiodącej przez poza szlakową górkę Pulsztyn , by stamtąd wrócić na miejsce startu w Sromowcach Wyżnych .Ścieżka przez Pulsztyn to była propozycja pewnego miejscowego jegomościa spotkanego podczas małego wypadu na Zamczysko 🙂 . Dobra to była propozycja , by tyle nie dreptać asfaltem , by być bliżej gór i natury 🙂
Nawet fajna trasa , nie zbyt długa . Choć podejście na Przełęcz Trzy Kopce przy tym upale dało trochę popalić . Przed tym podejściem , jak i później trasa to wręcz spacerek dla każdego 🙂 . A i widoki były pierwszorzędne ... Trochę ludzi minąłem na szlaku . Jedni mnie nawet ostrzegli (schodzący z Trzech Kopców) bym czasem nie szedł na Trzy Korony teraz, no chyba że chce stać grubo ponad godzinę w kolejce na taras widokowy 🙂 . Na szczęście Trzy Korony zostawiłem sobie na koniec jako zwieńczenie naszego Tygodnia Pienińskiego 🙂

Avatar użytkownika
Fasola na Szlaku Krajtroter 9973 kilometrów

Komentarze

Avatar użytkownika
Anja Krajtroter 14965 kilometrów
2018-08-22 14:09:40

I na wiosnę i lato nie ma co narzekać tego roku. Już niedługo będziemy tęsknić za słonkiem, więc trzeba się cieszyć póki jeszcze można.

Avatar użytkownika
tomtur Zapaleniec 600 kilometrów
2018-08-22 07:26:05

Dobrego wyboru dokonałeś. Miast przez ponad godzinę mieć widok pleców oczekujących na wejście na platformę widokową, odbyłeś sympatyczną górską wyprawę mniej uczęszczanym szlakiem ze świetnymi widokami.

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020