Długopole-Zdrój, Dwór Elizy, Danusia

Długopole-Zdrój i Jaskinia Niedźwiedzia

2017-07-21
2018-08-16 10:33:24
Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów

W końcu dotarliśmy do Długopola-Zdroju, celu naszej wyprawy w region Kotliny Kłodzkiej. Aż głupio mi pisać o tym, dopiero po roku, że ten wyjazd zawdzięczamy mojej wygranej w konkursie Polskich Szlaków na opis atrakcji turystycznych ( W tym miejscu ponownie gorąco dziękuję naszym sponsorom! Obiekt super, wart rekomendacji!). Nagrodą był pobyt w pensjonacie Dwór Elizy w Długopolu-Zdroju, miejscu bardzo odległym od Słupska, stąd też cała nasza wakacyjna wyprawa 2017 została przemyślana pod tym kątem. Byłam bardzo szczęśliwa, że jest to doskonała okazja by choć na chwilę wrócić, w ten mało znany mi region . Ciągnęła nas zwłaszcza Jaskinia Niedźwiedzia w Kletnie, do której już kiedyś, wiele lat temu, robiliśmy jedno nieudane podejście. Tym razem odpowiednio wcześniej zarezerwowaliśmy wejście i wreszcie udało się nam zobaczyć to niezwykłe miejsce. Nie będę się rozpisywała na temat jaskini, bo wielokrotnie była o niej mowa na tym forum. Powiem tylko, że warto było czekać ,bo choć nie jest to ogromna jaskinia, to jej wnętrze, opowieści przewodnika, ciekawe ekspozycje świetlne robią wrażenie na zwiedzających. Z kolei samo Długopole może z nóg nie powala, ale ma swój urok. Niewielki park zdrojowy przeszliśmy wszerz i wzdłuż. Byliśmy tam zaledwie dwa dni, ale ten krótki czas wykorzystaliśmy maksymalnie ,jak tylko się dało, traktując je głównie, jako bazę wypadową w okolice. Oprócz Jaskini Niedźwiedziej pojechaliśmy także do Międzygórza. Chcieliśmy zobaczyć wodospad Wilczki. No i tu napotkaliśmy problemy, ponieważ akurat w tym czasie dojście do wodospadu było w remoncie, ścieżka główna zamknięta, a z jedynego dostępnego punktu widokowego niewiele było widać, z powodu wysoko rosnących chwastów i krzewów. Kolejne moje rozczarowanie tego lata. Jechać przez całą Polskę, by zza chaszczy ledwie zobaczyć fragmencik wodospadu to wyjątkowy niefart.  Dobrze, że inne widoki rekompensowały trochę to przykre uczucie.Długopole-Zdrój,park zdrojowy Długopole-Zdrój,park zdrojowy Długopole-Zdrój,park zdrojowy Długopole-Zdrój,park zdrojowy,dom zdrojowy Długopole-Zdrój,park zdrojowy Długopole-Zdrój,park zdrojowy Jaskinia Niedźwiedzia Jaskinia Niedźwiedzia Jaskinia Niedźwiedzia Jaskinia Niedźwiedzia Jaskinia Niedźwiedzia Jaskinia Niedźwiedzia Jaskinia Niedźwiedzia Jaskinia Niedźwiedzia Jaskinia Niedźwiedzia Jaskinia Niedźwiedzia Jaskinia Niedźwiedzia Jaskinia Niedźwiedzia Jaskinia Niedźwiedzia Jaskinia Niedźwiedzia Jaskinia Niedźwiedzia Jaskinia Niedźwiedzia Jaskinia Niedźwiedzia Jaskinia Niedźwiedzia źródło Marianna kapliczka wapiennik Łaskawy Kamień Międzygórze,wodospad Wilczki Międzygórze,wodospad Wilczki Międzygórze,wodospad Wilczki Międzygórze Międzygórze Międzygórze Międzygórze Międzygórze
Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów

Komentarze

Avatar użytkownika
Joanna Krajtroter 73331 kilometrów
2018-08-31 14:36:14

Dobrze wykorzystana wygrana. Jeszcze raz gratuluję.

Avatar użytkownika
Roman Świątkowski Krajtroter 70513 kilometrów
2018-08-27 13:03:02

Jeszcze raz gratuluje wygranej.

Chciałbym tak jak Ty zwiedzić koniecznie ta jaskinie, niestety ostatni pobyt w KOTLINIE i próba zwiedzenia jaskini nie udało się może następnym razem.

Pozdrawiam

 

Avatar użytkownika
Maciej A Krajtroter 19252 kilometrów
2018-08-19 23:29:25

Gratulacje! Wygranej, wycieczki i pięknych miejsc.

Do Jaskini Niedźwiedziej zrobiłem kiedyś jedno nieudane podejście.

Marzy mi się kiedyś jeszcze znaleźć na Śnieżniku, zobaczyć tą jaskinię i połazić po okolicy

Pozdrawiam serdecznie

Edytowano: 2018-08-19 23:52:00

Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów
2018-08-17 14:17:24

[cytuj autor='marian']Długopole-Zdrój i Międzygórze zwiedziłem w tym roku przy okazji odwiedzin szwagierki,która właśnie przebywała w Długopolu w sanatorium.Faktycznie poza pięknym parkiem miejscowość mało atrakcyjna.Szkoda że miałaś pecha trafić na remonty przy wodospadzie w Międzgórzu.My natomiast byliśmy mile zaskoczeni zmianami jakie tam powstały[schody odnowione,nowe barierki itd.].Do jaskini jeszcze nie dotarłem,chyba przez te rezerwacje, ponieważ Dolny Śląsk często zwiedzamy spontanicznie.Piękne fotki zrobiłaś w jaskini.Pozdrawiam.[/cytuj]

Marianie,długo przyszło mi czekać na tą jaskinię,ale warto było,naprawdę:-) Cieszę się,że choć jest dla nas tak odległa udało się ją zwiedzieć.

 

Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów
2018-08-17 14:15:57

Kochana Aniu wstyd mi,że dopiero teraz. O rok za późno Nie wiem,kiedy zleciał mi ten czas.Dzięki Wam mogliśmy wreszcie odwiedzić, te dalekie strony. zamierzamy kiedyś tam jeszcze powrócić.Jeszcze raz dziękuję!

[cytuj autor='Anna Piernikarczyk']Super Danusiu, że udało Ci się wspomnieniami sięgnąć do tej wyprawy 🙂 Podobne drogi mieliśmy wtedy, choć Jaskinię Niedźwiedzią zwiedzaliśmy przy innej okazji. Piękne zakątki to są![/cytuj]

 

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145377 kilometrów
2018-08-17 08:35:59

Super Danusiu, że udało Ci się wspomnieniami sięgnąć do tej wyprawy 🙂 Podobne drogi mieliśmy wtedy, choć Jaskinię Niedźwiedzią zwiedzaliśmy przy innej okazji. Piękne zakątki to są!

Avatar użytkownika
tomtur Krajtroter 2913 kilometrów
2018-08-17 07:26:07

Ja naście lat temu byłem w Międzygórzu i bardzo mi się podobało. Jaskiń unikam bo  pod ziemię jeszcze mi się nie śpieszy. Twa relacja ciekawa i zachęcająca.

Avatar użytkownika
Angelika Krajewska Krajtroter 10053 kilometrów
2018-08-16 23:20:52

Daleko ,ale może kiedyś 🙂

Avatar użytkownika
marian Krajtroter 47350 kilometrów
2018-08-16 21:54:53

Długopole-Zdrój i Międzygórze zwiedziłem w tym roku przy okazji odwiedzin szwagierki,która właśnie przebywała w Długopolu w sanatorium.Faktycznie poza pięknym parkiem miejscowość mało atrakcyjna.Szkoda że miałaś pecha trafić na remonty przy wodospadzie w Międzgórzu.My natomiast byliśmy mile zaskoczeni zmianami jakie tam powstały[schody odnowione,nowe barierki itd.].Do jaskini jeszcze nie dotarłem,chyba przez te rezerwacje, ponieważ Dolny Śląsk często zwiedzamy spontanicznie.Piękne fotki zrobiłaś w jaskini.Pozdrawiam.

Avatar użytkownika
Anja Krajtroter 15945 kilometrów
2018-08-16 17:12:34

Ach przypomniał mi się zeszłoroczny urlop dzięki Twojej relacji🙂

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021