Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
, Sławko

Wisła

2018-06-17
2018-06-22 21:10:27
Avatar użytkownika
Sławko Krajtroter 9225 kilometrów
Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Wisła > Wodospad w Wiśle > Skocznia w Wiśle

Witam wszystkich, dzisiaj przedstawiam wycieczkę do Wisły. Miasto to od bardzo dawna chciałem odwiedzić. Poza morzem, które uwielbiam, zawsze doceniam uroki górskich krajobrazów. Szkoda, że nie była to szczególnie długa wycieczka, ponieważ przyjechałem tam na jeden dzień w celu odpoczynku od codziennego zgiełku.Najpierw przyjechałem do miasta i bardzo łatwo znalazłem miejsce parkingowe na osiedlu zwanym Malinką. Znajduje się ono tuż za skocznią imienia naszego orła Adama Małysza. Pierwotnie chciałem wspiąć się na Baranią Górę do której prowadzi m.in. szlak czarny, króry rozpoczyna się właśnie w Malince. Ostatecznie zmieniłem zdanie i postanowiłem zmienić cel i idąc szlakiem żółtym wszedłem na tzw. Cieńków Wyśni, czyli punkt widokowy na który można wjechać kolejką górską. Ja sobie odpuściłem kolejkę, wszedłem na piechotę z ciekawości czy dam radę. No i dałem radę, ale na dalszą wędrówkę już nie miałem ochoty. Przyznaję, było bardzo męcząco. Nie wiem jak trudne są pozostałe szlaki, ale podejrzewam, że ten żółty szlak był najgorszy z możliwych.

Później po zejściu na dół czując dalej solidny ból w nogach udałem się ku wodospadowi. Woda była całkiem orzeźwiająca. Odpoczynek się udał, więc wsiadłem w auto by wrócić do domu. Szczerze mówiąc bardzo podobała mi się ta wycieczka. Był to wycisk dla mięśni, ale też czas relaksu.

Avatar użytkownika
Sławko Krajtroter 9225 kilometrów

Komentarze

Avatar użytkownika
allie Krajtroter 8580 kilometrów
2018-07-04 00:04:03

Fajna wycieczka. Byłam kiedyś w okolicach Wisły zimą; to piękne okolice, chętnie bym wróciła tam latem.

Avatar użytkownika
Joanna Krajtroter 72480 kilometrów
2018-06-25 15:39:05

Pięknie. Taki wypoczynek, po którym mięśnie bolą jest najlepszy.

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020