budynek skansenu, Katarzyna Jamrozik

nocleg w młynie - Wambierzyce

2007-08-06 - 2007-08-15
2009-03-26 11:24:26
Avatar użytkownika
Katarzyna Jamrozik Krajtroter 23752 kilometrów

ktoś mi zadał pytanie o nocleg w młynie. Postanowilam więc opisać to miejsce, bo samo w sobie jest już czymś niezwykłym, ma swój urok i czar. A na dodatek znajduje się tuż przy niezwykłym Parku Gór Stołowych

Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Wambierzyce > skansen i mini zoo
Ten nocleg nie jest na pewno dla ludzi którzą lubią spędzać wakacje wygodnie z udogodnieniami. Kiedyś faktycznie był tam młyn, później go zabudowano tworząc pomieszczenie. Do młyna prowadzą drewniane schody z podwórza a wchodzi się przez stare drewniane drzwi zamykane na kłódkę. Na całej lewej ścianie są same okna od podłogi do sufitu a pod nimi tapczany z łóżek i materace, w sumie osiem materacy. A po prawej stronie stoją stare zakurzone maszyny właśnie z tego młyny. Nawet jest tam taki duży lejek pośrodku, wpuszczony w podłogę. Na podłodze jest dywan ale niestety nie ma tam szafek ani stolika. My zrobiliśmy sobie półki na maszynach. Do kuchni jest bardzo blisko bo wchodzi się do niej bezpośrednio z pokoju i to w bardzo ciekawy sposób bo przez okno. W kuchni jest ogromnie długi stół, piecyk, czajnik, podstawowe rzeczy. Łazienka jest w korytarzu za kuchnią o bardzo dobrym standardzie. W domu są stare meble komody.
Jest to gospodarstwo agroturystyczne i jest tam skansen z ogromną ilością eksponatów i mini zoo, a także dwie duże altany i grill. A po dziesięciu minutach spaceru dochodzi się do Parku Gór Stołowych. Są stamtąd szlaki do Skalnych Grzybów, Szczelińca, Polanicy Zdrój.
Nocleg kosztuje 5 zł od osoby więc można zaoszczędzone pieniądze wydać na inne atrakcji
Nam się tam bardzo podobało, a coś innego od pokoju z łóżkiem, telewizorem na pewno zapamiętamy do końca życia. No i nie każdy może powiedzieć że mieszkal dosłownie w młynie.
Mieliśmy nawet problem z wtedy pięcioletnim synem, bo nie chciał nigdzie wychodzić a jak już, to ciągle się pytał kiedy w końcu wrócimy do młyna. Były tam maszyny w kórych mógł grzebać ile chciał, a w skansenie przesiadywał na traktorze. No i był też cudowny daniel Igor o okazałych porożach którego karmiliśmy i moglismy pogłaskać.
Polecam to miejsce dla ludzi niezbyt wybrednych i kórymnie przeszkadzają małe niedogodności

Podaję adres strony gdzie jest podany kontakt do właścieciela: www.eholiday.pl/noclegi-3316.html

altana z grilem daniel nasz nocleg w młynie wejście do młyna na progu naszych wrot do młyna karmienie Igora - wtedy dało się go pogłaskać po rozłożeniu materacy przed spaniem daniele gospodarstwo struś - uwaga szybko dziobie nasz nocleg w młynie nasz nocleg w młynie młyn kiedy jeszcze nie było tam pokoju kręcę, kręcę i nikt nie krzyczy daniel budynek skansenu grill bardzo lubiane przez dzieci przejście z pokoju do kuchni przez okno kuchnia jadalnia przy kuchni widok na okolicę proszę państwa oto struś na budynku jest pełno ciekawych tabliczek gospodarstwo daniel podest z którego można było oglądać wybieg zwierząt daniel nasz nocleg w młynie na terenie gospodarstwa bóbr w mini zoo traktor w skansenie na którym bawił się synek młyn na zewnątrz nasz nocleg w młynie nasz nocleg w młynie nasz nocleg w młynie restauracyka w gospodarstwie dzień wyjazdu - pożegnanie z młynem nocleg w młynie - Wambierzyce
Avatar użytkownika
Katarzyna Jamrozik Krajtroter 23752 kilometrów

Komentarze

Nie znalazłem żadnych postów w tym temacie. Kliknij tutaj by dodać pierwszy
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021