Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
, Grzegorz Malec

Krasiczyn

2009-03-22
2009-03-22 22:58:23
Avatar użytkownika
Grzegorz Malec Wędrowiec 260 kilometrów
Krasiczyn miejscowośc oddalona kilka kilometrów od Przemyśla, znajduje się tutaj wspaniały zamek. Wiążą się z nim dwa rody: Krasickich i Sapiechów. Odgomne wrażenie zrobiły na mnie baszty: boska, papieska, królewska, i rycercka.
Od zewnątrz zamek pokryty jest ozdobami sgraffitowyni, które polegają na nakładaniu kolejno po sobie warstw tynku różnego koloru a następnie zeskrabywaniu kolejnych warstw.
W Krasiczynie mieści się też park w którym szczególnie cenne są wielkie dęby i lipy. zwiazane jest to z tym że jężeli w rodzinie narodził się meżczyzna sadzono dęby, jeżeli kobieta lipy. wszystkie drzewa w parku opisane sa tabliczkami.

Jeszcze jedną rzeczą, która bardzo spodobała mi się w Krasiczynie jest zbiór w podziemiach zamku narzędzi tortur wykorzystywanych w tych czasach.

Krasiczyn ma swój przepiękny urok i polecam wszystkim odwiedzenie tego miejcsa.
Krasiczyn
Avatar użytkownika
Grzegorz Malec Wędrowiec 260 kilometrów

Ostatnie wycieczki użytkownika

Pokaż więcej

Komentarze

M Domator 19 kilometrów
2009-03-27 11:35:34
Ja nie miałam okazji zwiedzać zamku. Gdy byłam w Krasiczynie zamek był remontowany i nie można było wchodzić do środka,ale i tak zamek robił wielkie wrażenie.
Avatar użytkownika
Małgorzata Bednarczyk Krajtroter 2996 kilometrów
2009-03-23 07:17:28
Rzeczywiscie warto obejrzeć ten zamek szczególnie nocne zwiedzanie z lokajem robi duże wrażenie.
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020