Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
, Anja

Rejs torpedowcem - Kołobrzeg

2017-09-16 - 2017-09-17
2017-09-19 20:05:18
Avatar użytkownika
Anja Krajtroter 15945 kilometrów
Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Kołobrzeg > Kołobrzeg

Grzechem byłoby krajtrotersko nie wykorzystać ostatnich słonecznych weekendów tego roku.W zeszłym tygodniu korzystając z ładnej pogody wybrałam się do Świnoujścia... przy okazji Dni Twierdzy na Wyspach. Miało być jedynie słodkie lenistwo na plaży a skończyło się jak zwykle... W tym roku Świnoujscie opanowali Rzymianie i  Barbarzyńcy. Głównym wydarzeniem imprezy była bitwa rzymskich legionów z barbarzyńskimi wojownikami, niestety w godzinach wieczornych kiedy musiałam już wracać - pociąg nie poczeka niestety... Na potrzeby widowiska, na świnoujskiej plaży zbudowano specjalny obóz gdzie można było podglądać życie sprzed niemal 2000 lat. Udostępniono również bezpłatnie obiekty historyczne takie jak np. Fort Gerharda czy Fort Zachodni (z której to atrakcji po raz kolejny w tym roku skorzystałam) - niedawno na PSz publikowałam relację z wizyty w tych miejscach, więc zainteresowanych zapraszam do lektury. 

Plaża
Plaża

W tym tygodniu z kolei wybrałam się do Kołobrzegu. Żeby nie obiecywać sobie niemożliwego, tym razem od razu zaplanowałam chociaż drobne aktywności. I tak wybór padł na rejs torpedowcem i wizytę w Muzeum Oręża Polskiego, do której zachęciła mnie ostatnio lektura pewnego bloga podróżniczego. Wspomniany torpedowiec to prawdziwa była jednostka wojenna CZSZ 172, a obecnie okręt - muzeum, który od maja do września stacjonuje w kołobrzeskim porcie. Okręt przystosowany jest do rejsów wycieczkowych. Podczas nich załoga, składająca się w części z żołnierzy służących kiedyś na tej jednostce, pokazuje chętnym zwiedzającym, jak funkcjonował okręt w warunkach bojowych. Można zwiedzić cały okręt, kajuty, mostek, pobawić się "Kałachem" KBK AK MS z 1961 r., ubrać mundur wyjściowo - galowy marynarza MW oraz strój ćwiczebno - bojowy, pobawić się sprzężonym podwójnym działkiem przeciwlotniczym, potrzymac chwile koło sterowe, porobuć pamiątkowe zdjęcia i miło spędzić czas w czasie rejsu. Ta żywa lekcja historii trwa 40 minut. Na pokładzie, o ile dobrze pamiętam, może przebywać jedynie 21 pasażerów, co powoduje że rejs jest naprawdę komfortowy w porównaniu do tych jakie oferują inne statki wycieczkowe. W ramach ciekawostki dodam jeszcze, że okręt został wycofany ze służby w kołobrzeskim porcie wojennym co prawda w roku 2001, ale w 2012 wyruszył na Hel, żeby wziąć udział w kręceniu scen do filmu "Hans Kloss - stawka większa niż śmierć". Jednostka naprawdę jest wyjątkowa na polskim wybrzeżu, więc propozycja wzięcia udziału w filmie nie dziwi.

Ponieważ jak wspomniałam pogoda dopisywała, więc oczywiście było również troszkę plażowania i mnóstwo spacerów - brzegiem morza, po molo, promenadzie, porcie i na końcu starówce, w drodze na którą zamierzałam odwiedzić Muzeum Oręża Polskiego - tylko nie sprawdziłam godzin jego otwarcia w niedzielę i się okazało ostatecznie jak dotarłam na miejsce, że godzinę temu zamknięto...no cóż przynajmniej już wiem co będę robiła podczas kolejnej wizyty w jednym z moich ulubionych polskich miast. 

Plaża
Plaża
Deptak


 

Port pasażerski Port pasażerski Latarnia morska Pomnik Małego Rybaka Latarnia morska Latarnia morska Latarnia morska Port pasażerski Latarnia morska Latarnia morska Okolice latarni morskiej Okolice latarni morskiej Latarnia morska Port pasażerski Rejsy wycieczkowe Rejsy wycieczkowe Rejsy wycieczkowe Rejsy wycieczkowe Torpedowiec Na pokładzie torpedowca Na pokładzie torpedowca Na pokładzie torpedowca Na pokładzie torpedowca Rejs torpedowcem Rejs torpedowcem Rejs torpedowcem Rejs torpedowcem Rejs torpedowcem Rejs torpedowcem Rejs torpedowcem Rejs torpedowcem Rejs torpedowcem Rejs torpedowcem Rejs torpedowcem Rejs torpedowcem Na pokładzie torpedowca Na pokładzie torpedowca Rejs torpedowcem Na pokładzie torpedowca Na pokładzie torpedowca Rejs torpedowcem Rejs torpedowcem Rejs torpedowcem Rejs torpedowcem Rejs torpedowcem Rejs torpedowcem Rejs torpedowcem Rejs torpedowcem Rejs torpedowcem Rejs torpedowcem Rejs torpedowcem Rejs torpedowcem Rejs torpedowcem Rejs torpedowcem Rejs torpedowcem Rejs torpedowcem Rejs torpedowcem Rejs torpedowcem Rejs torpedowcem Na pokładzie torpedowca Na pokładzie torpedowca Na pokładzie torpedowca Plaża Plaża Plaża Plaża Przed wejściem na molo Przed wejściem na molo Molo Molo Molo Molo Pomnik miłości Na jednym z kramików Spacer na starówkę Fontanna parkowa Spacer na starówkę Fontanna parkowa Spacer na starówkę Spacer na starówkę Spacer na starówkę Ratusz (starówka) Ratusz Fontanna na starówce
Avatar użytkownika
Anja Krajtroter 15945 kilometrów

Komentarze

Avatar użytkownika
Anja Krajtroter 15945 kilometrów
2018-02-18 12:11:49

Tym którzy nie mieli jeszcze okazji być w Kołobrzegu albo chcą powspominać gorąco polecam ten oto odcinek programu Zakochaj się w Polsce: https://vod.tvp.pl/video/zakochaj-sie-w-polsce,kolobrzeg,35698596

Avatar użytkownika
Maciej A Krajtroter 19190 kilometrów
2017-09-25 13:26:57

Jak to w życiu plany, plany, a rzeczywistość wszystko weryfikuje,

mieliśmy z Żoną i Córką jechać też w tym roku nad morze do Karwii, niestety nie wypaliło,

ale chętnie chętnie :-)

Avatar użytkownika
Anja Krajtroter 15945 kilometrów
2017-09-25 12:25:59

[cytuj autor='Maciej A']Fajna atrakcja, chętnie skosztowałbym :-)[/cytuj]

To może by tak dla odmiany nad morze;)

 

Avatar użytkownika
Maciej A Krajtroter 19190 kilometrów
2017-09-24 16:22:49

Fajna atrakcja, chętnie skosztowałbym :-)

Avatar użytkownika
Joanna Krajtroter 72476 kilometrów
2017-09-22 14:20:08

Ależ ciekawa atrakcja. Moim facetom też by się podobało.

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136672 kilometrów
2017-09-20 08:16:05

Ale pięknie nad morze, super widoczki ! Moi Rodzice teraz są nad morzem i też chwalą sobie pogodę :)

Avatar użytkownika
Anja Krajtroter 15945 kilometrów
2017-09-20 07:26:25

[cytuj autor='marian']Fajnie opisałaś torpedowca .Pamiętam jak trzy lata temu wnuk uparł sie na rejs właśnie tym torpedowcem pomimo godzinnego czekania.Inne statki go nie interesowały.[/cytuj]

Nie dziwię się, chłopcy zarówno mali jak i duzi wychodzili zadowoleni, mi zresztą też się podobało:) Tylko nie spodziewałam się aż takich tłumów na molo i w okolicy.

 

Avatar użytkownika
marian Krajtroter 47176 kilometrów
2017-09-19 23:36:43

Fajnie opisałaś torpedowca .Pamiętam jak trzy lata temu wnuk uparł sie na rejs właśnie tym torpedowcem pomimo godzinnego czekania.Inne statki go nie interesowały.

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020