Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
Polana pod szczytem, EmiZtg

Mogielica

2017-08-27
2017-09-18 19:54:10
Avatar użytkownika
EmiZtg Krajtroter 18483 kilometrów
Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Mogielica > Beskid Wyspowy > Rabka > Rabka Zdrój

Na najwyższy szczyt Beskidu Wyspowego wyruszliśmy z Przełęczy marszałka Rydza-Śmigłego szlakiem zielonym. To była moja druga wycieczka w tej częsci Beskidów w tym roku. Wcześniej byłam na Luboniu Wielkim i Szczeblu, a tym razem postanowiłam zdobyć Mogielicę.Wybraliśmy najkrótszą wersję wejścia na szczyt, ponieważ na drugą część dnia zaplanowaliśmy jazdę na rowerze w Bike Parku "Kasina". Dość szybko osiągnęliśmy wierzchołek, mimo stromizny na podejściu. Szlak biegnie prosto w górę, bez zakosów, a podejście może być męczące. Przed wierzchołkiem znajduje się rozległa, widokowa polana, a na szczycie wieża widokowa. 

Widok w stronę Ćwilina
Widok w stronę Ćwilina


Na parkingu zastaliśmy dziesiątki samochodów, a na szlaku mijało nas wiele osób. Zastanawialiśmy się, skąd ich tu tyle. Miałam nadzieję, że nikogo nie spotkamy i będziemy mogli cieszyć się spokojem i ciszą. Okazało się, że w tym dniu na Mogielicy odbywało się jej grupowe zdobywanie w ramach akcji "Odkryj Beskid Wyspowy". Im bliżej do szczytu, tym robiło się bardziej tłoczno i głośno. Na górze paliło się ognisko, ktoś smażył kiełbaski, a tłum był taki, że ciężko się było obrócić. Do wieży widokowej była kolejka, na wieży też. Zrezygnowaliśmy z wychodzenia na nią widząc przepychających się tam ludzi. Będzie pretekst, by znów tam pojechać za jakiś czas. Posiedzieliśmy na szczycie jakoś czas, po czym udaliśmy się na polankę. Zaczęliśmy schodzić dopiero gdy największe tłumy opuściły szlak. 

 

Widok z polany pod Mogielicą
Widok z polany pod Mogielicą
Na Mogielicy
Przed nami Gorce Schodzimy... Widok w stronę przełęczy i Łopienia Beskidzki Szlak Rowerowy - tablica informacyjna Na przełęczy Rydza-Śmigłego Na przełęczy Rydza-Śmigłego
Avatar użytkownika
EmiZtg Krajtroter 18483 kilometrów

Komentarze

Avatar użytkownika
allie Krajtroter 7735 kilometrów
2017-09-23 08:38:31

To pech z tymi tłumami; rozumiem Was, bo też nie przepadam za tłokiem na trasach. Ale co zobaczyliście, to Wasze.

Avatar użytkownika
marian Krajtroter 46819 kilometrów
2017-09-19 18:57:54

Ładne widoki.Jak tu nie kochać góry.

Avatar użytkownika
Maciej A Krajtroter 19118 kilometrów
2017-09-19 05:28:59

Fajne beskidzkie widoczki

przepychania się w górach też nie lubię

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020