Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
park miniatur, marian

Bieszczady-Myczkowce i Zwierzyń

2017-09-04
2017-09-14 12:12:06
Avatar użytkownika
marian Krajtroter 47172 kilometrów
Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Bieszczady

Zwierzyń to mała wieś położona nad zakolem Sanu w woj. podkarpackim.W tej miejscowości mieszkaliśmy w czasie pobytu w Bieszczadach.Jedną z największych atrakcji w Zwierzyniu jest,,cudowne zródełko'' z mineralną wodą leczniczą.Nad żrodełkiem znajduje się grota z figurą Matki Bożej Niepokalane Poczęcie.Żródełko jest oddalone od wioski około 2 km. do którego prowadzi droga z stacjami krzyżowymi.Obecnie  w każdą pierwszą sobote miesiąca odbywa się tutaj o godz.19tej. msza św.Dla nas to było piękne przeżycie uczestniczyć na mszy św.po zmroku w tym szarym,bieszczadzkim pustkowiu.Po mszy wracaliśmy procesją i każdy miał w ręku lampion rozdawany przez ministrantów.Cudownie to wyglądało.Niedaleko Zwierzynia znajdują się Myczkowce.Znane przedewszystkim z zapory na Sanie,tworzące sztuczne Jezioro Myczkowskie.Zapora dużo mniejszych rozmiarów co zapora na Solinie ale bardzo ładnie się prezentuje.W Myczkowcach warto zwiedzić Ośrodek Wypoczynkowo-Rehablitacyjny,, Caritas''.Teren ośrodka pięknie zagospodarowany.Znajduje się tutaj Ogród Biblijny,dzięki któremu możemy łatwiej wyobrażić sobie treść biblijną.Kolejnym ciekawym miejscem jest Park Ekumunistyczny,w którym na 10 wzgórzach umieszczono ponad 140 makiet sakralnych z terenów Polski,Słowacji oraz Ukrainy.Nad parkiem góruje pomnik Jana PawłaII.Cudownie to wszystko skomponowano.Z parku udaliśmy się jeszcze do kościółka pw.Matki Boskiej Częstochowskiej,zwiedziliśmy mini zoo i poszliśmy na pyszne ciasto i kawe do tutejszej kawiarenki.ogród biblijny ogród biblijny ogród biblijny ogród biblijny ogród biblijny ogród biblijny ogród biblijny ogród biblijny ogród biblijny ogród biblijny ogród biblijny ogród biblijny ogród biblijny Park miniatur Park miniatur Park miniatur Park miniatur Park miniatur Park miniatur Park miniatur Park miniatur Park miniatur Park miniatur Park miniatur Park miniatur Park miniatur Park miniatur Park miniatur Park miniatur kościół w Caritas w kawiarence mini zoo zapora Myczkowska zapora Myczkowska Most w Zwierzyniu Most w Zwierzyniu kościół w Zwierzyniu Kapliczka i żródełko w Zwierzyniu Przy żródełku Kapliczka i żródełko Kapliczka i żródełko Przy żródełku
Avatar użytkownika
marian Krajtroter 47172 kilometrów

Komentarze

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136672 kilometrów
2017-09-18 09:58:49

Super Marianie, ale fajny rejon, na nas czeka, bo tylko raz byłam w Bieszczadach dawno temu, w opadach deszczu

Avatar użytkownika
Anja Krajtroter 15945 kilometrów
2017-09-14 19:38:05

Ojej jak jesiennie...ale oczywiście jak zawsze interesująco:)

Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 218437 kilometrów
2017-09-14 15:33:35

[cytuj autor='Maciej A']Będąc w Myczkowcach odwiedziłem tylko tamę i niedaleki kamieniołom.W Bieszczady wciąż mnie ciągnie więc kiedyś może nadrobię, bardzo ładne miejsce [/cytuj]

Tamę widziałam , kamieniołomu nie....Natomiast Park Miniatur Sakralnych i Ogrody Biblijne i owszem. Cały ośrodek Caritas włącznie z małym zwierzyńcem warto zobaczyć.

Niestety jak to u mnie wycieczka do tej pory niewstawiona, dobrze, że chociaż kiedyś dodalam atrakcje właśnie z Parku Miniatur i Ogrodu Biblijnego w Myczkowcach .

Super Marianie zwiedzasz :) Caly czas w trasie. Bieszczadzkie ciekawostki w Myczkowcach nawet przy nienajlepszej pogodzie prezentują się interesująco.

pozdrawiam :)

 

Edytowano: 2017-09-18 10:47:08

Avatar użytkownika
Maciej A Krajtroter 19190 kilometrów
2017-09-14 14:44:48

Będąc w Myczkowcach odwiedziłem tylko tamę i niedaleki kamieniołom.

W Bieszczady wciąż mnie ciągnie więc kiedyś może nadrobię, bardzo ładne miejsce

 

Avatar użytkownika
Joanna Krajtroter 72476 kilometrów
2017-09-14 14:18:03

Bardzo ciekawie wyglądają ogrody biblijne.

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020