Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
widok spod szczytu, EmiZtg

Pricny Vrch

2017-08-13
2017-08-21 14:44:41
Avatar użytkownika
EmiZtg Krajtroter 18483 kilometrów
Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Zlate Hory > Głuchołazy

Pricny Vrch to najwyższy szczyt w Górach Opawskich. Zaliczany jest do Korony Gór Czech i do Korony Sudetów. Wierzchołek jest całkowicie zalesiony, bez widoków. Prowadzi nań kilka szlaków, ale droga na szczyt została wyznakowana dopiero niedawno. Okoliczne tereny były mocno eksploatowane górniczo, więc obfitują w sztolnie i zapadliska. My schodziliśmy górniczą ścieżką dydaktyczną i mijaliśmy po drodze kilka zamkniętych, zasypanych dziś sztolni. Po lesie nie radziłabym chodzić, widziałam kilka ogrodzonych dziur, ale myślę, że przy odpowiednim obciążeniu grunt zapada się dużo częściej. 

Sanktuarium Maria Hilf
Sanktuarium Maria Hilf


Najkrótszy szlak wychodzi z sanktuarium "Panny Marii Pomocne". Przy kościele znajduje się duży, bezpłatny parking i tojka. Szlak początkowo wiedzie stromo do góry wyprowadzając na szczyt Vyr, na którym stoi charakterystyczna skała, a następnie prowadzi również stromawo przez punkt widokowy na wypłaszczenie. Stamtąd już blisko na szczyt. 

Trasa, szlaki, przewyższenie, czas: https://www.planetagor.pl/places/application/TrialPage.php?ID=19101 

na Vyrze widok na Góry Opawskie na Pricnym Vrchu
Avatar użytkownika
EmiZtg Krajtroter 18483 kilometrów

Komentarze

Nie znalazłem żadnych postów w tym temacie. Kliknij tutaj by dodać pierwszy
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020