Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
, Angelika Krajewska

Ruiny zamku z Basztą Kowalską w Nowym Sączu

2017-08-14
2017-08-18 23:17:49
Avatar użytkownika
Angelika Krajewska Krajtroter 10053 kilometrów
Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Tarnów > Rytro > Piwniczna Zdrój > Nowy Sącz

Gdy wjeżdżamy  do Nowego Sącza od północno - zachodniej strony znajduje się zamek królewski, a raczej już jego  jego pozostałości, szczerze mówiąc to jedna ściana zamku , a za ściana zamku Wieża Kowalska z fragmentem murów widoczna od strony dziedzińca – dzisiaj  już parku, w którym znajdują się ruiny zamku  🙂 Dzisiaj nie zwraca się  uwagi na takie rzeczy, ale zamek został usytuowany w specjalnym  miejscu, pomiędzy rzeką Dunajec i Kamienicą wpadającą do Dunajca.U stóp zamku figurka sikającego rycerzyka miała być ,figurka jest ,ale jak myśmy byli rycerzyk nie sikał 🙂 Legenda mówi , że spod Kowalskiej Wieży wypływało małe  źródełko, z którego wyłaniały się Nimfy i kusiły Wojaków doprowadzając do ich zguby. Odkrył to rycerzyk , który postanowił trzymać straż przy tym  źródełku. 
 Na pamiątkę legendarnego źródełka u stóp zamku postawiono kilka lat temu figurkę bezwstydnie sikającego rycerzyka 🙂 pod ruinami jest parking  chyba płatny ale my byliśmy już pod wieczór wiec nie płaciliśmy , w każdym bądź razie można się zatrzymać i na spokojnie iść zwiedzać ,przy ruinach znajdziemy też park gdzie mieści się piękny  zegar kwiatowy - wskazuje prawidłowy czas 🙂 Polecam też odwiedzić rynek ma przepiękny wspaniały ratusz obok ratusza stoi pomnik Jana Pawła II ,jest też ciekawa fontanna można usiąść na ławce i popatrzeć  na szczyt ratuszowej wieży na której mieści się nowosądecki zegar ,który ma już sto lat 🙂 ja już opisywałam to miasto w swoich wycieczkach i w swojej relacji pisałam tak ( w Nowym  Sączu gościłam przynajmniej raz w miesiącu bo mieszkał tam mój brat i zawsze zachwycona byłam tym miastem 🙂 przyznam się szczerze że mimo jeździłam tam często nigdy nie byłam w zamku , ale nic straconego bo mam to w planach i z chęcią odwiedzę to  miasto 🙂 ), i co ?  dotrzymałam słowa hehehe 🙂Avatar użytkownika
Angelika Krajewska Krajtroter 10053 kilometrów

Komentarze

Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów
2017-08-21 14:41:24

Chciałabym kiedyś odwiedzić to miasto tak ładnie je prezentujesz.Być może  kiedyś i ja dotrzymam tego słowa.Sikający Rycerzyk prawie jak słynny Manneken Pis w Brukseli:-)

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1132848 kilometrów
2017-08-20 13:02:14

To super, że dotrzymałaś słowa i zajechaliście :) my też widzieliśmy te ciekawe obiekty, warto pojechać :)

Avatar użytkownika
Anja Krajtroter 15125 kilometrów
2017-08-19 11:21:43

Ja w zeszłym roku miałam okazję odwiedzić Nowy Sącz. Świetny jest też Park Etnograficzny z Miasteczkiem Galicyjskim. A co do zamku to nawet nie wiedziałam, że jakaś legenda jest z nim związana:)

https://www.polskieszlaki.pl/wycieczki/relacja,9426,sadeckie-atrakcje-turystyczne.html

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020