Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
, Angelika Krajewska

Zakręcona platforma widokowa: Ślimak w Woli Kroguleckiej

2017-08-14
2017-08-17 23:26:14
Avatar użytkownika
Angelika Krajewska Krajtroter 10053 kilometrów
Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Tarnów > Rytro > Piwniczna Zdrój > Nowy Sącz

zywiście będąc w Rytrze nie mogłam opuścić takiej okazji jak platforma widokowa Ślimak w Woli Kroguleckiej 🙂 Już dawno chciałam ją odwiedzić , ale nie było kiedy , albo czasu było za mało , a ciągle widziałam ja na PSz  po prostu jak by chciała bym ją odwiedziła he he i przyszła pora na nią , a więc tak : Trafimy tutaj skręcając w Barcicach w lewo przed kościołem i przejeżdżając przez całą Wolę Krogulecką łatwo nie było jechać po tych ostrych skrętach prowadzących na parking dolny , ale czego się nie robi dla takich krajobrazów. My postanowiliśmy się trochę pomęczyć i puść pieszo na górę prosto pod platformę chodź wiedziałam że jest u góry malutki parking na nim jest znak , że dla osób niepełnosprawnych , ale turyści stawiali auta na trawie obok parkingu wiec pewnie można my jednak wybrali - spacerkiem pomału, do góry, do celu 🙂 Miejsce to idealnie nadaje się na zachody słońca, bardzo lubię robić zdjęcia nieba, nasz dzień był częściowo zachmurzony co widać na zdjęciach ale i tak wyszły moim zdaniem pięknie 🙂 Kocham Piękne Widoki !! Kocham Góry !! stwierdzam że zakochałam się w nich 🙂 Przeszliśmy po ślimaku i nacieszyliśmy oczy widokami. Jest co oglądać – Pasmo Radziejowej, Beskid Wyspowy z Mogielicą na czele czy Dolina Popradu bardzo pięknie to wszystko wygląda 🙂 Co prawda platforma nie jest już tak pięknie brązowa jak była nowa ale i tak robi wrażenie 🙂 jest gdzie odpocząć sobie są ławeczki ,palenisko można ognisko zrobić jest tak zwany konik dla dzieci i mała piaskownica 🙂 a przede wszystkim jest Toi Toi. Kulturalnie. Ślimak robi duże wrażenie, a jeszcze większe wrażenie robią rozciągające się z niego widoki.Mój szwagier stwierdził że przypomina mu to tor saneczkowy he he a mój mąż Krzysiek oglądając zdjęcia w domu powiedział to wygląda jak jakiś Rollercoaster 🙂 Na pewno warto jest wstąpić do tego miejsca i na chwile zatrzymać się w czasie 🙂  650 m n.p.mAvatar użytkownika
Angelika Krajewska Krajtroter 10053 kilometrów

Komentarze

Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów
2017-08-21 14:45:15

Fajna ta platforma widokowa. No cóż, tam także chcialabym kiedyś zawędrować,ale to dramatycznie daleko ode mnie. Tak naprawdę w Krynicy Górskiej byłam tylko raz przez jeden dzień, a okolic nie znam wcale. Trzeba będzie ten region wpisać na listę miejsc do odwiedzenia.

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136672 kilometrów
2017-08-18 15:21:44

He he pięknie, byliśmy tam jakiś czas temu :) To naprawdę fajna platforma, pośrodku iczego, z pięknym widokiem :)

Avatar użytkownika
marian Krajtroter 47177 kilometrów
2017-08-18 08:26:18

Pamiętam jak Mokunka ją wstawiła na Psz.Bardzo pragnąłem ją zobaczyć ale widziałem ją tylko z trasy.Wówczas byłem z grupą zorganizowaną i niestety nie była w planach podobnie jak ruiny.Myślę że warto tam wrócić.Fajnie zwiedzacie.

Avatar użytkownika
Anja Krajtroter 15945 kilometrów
2017-08-18 07:14:42

Takie atrakcje lubię:)

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020