Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
Władysławowo plaża, Anna Piernikarczyk

Władysławowo plażowanie i Puck

2017-07-16
2017-07-27 13:43:25
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136672 kilometrów
Nasze podróże możesz wygodnie przeczytać na naszym nowym blogu. Na chwilę obecną nie ma tam komentarzy i ocen, ale pracujemy nad tym :)
Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Władysławowo > Puck > plaża we władysławowie > Molo w Pucku > Zatoka Pucka > Pomnik zaślubin z morzem w Pucku > Zamek w Rzucewie

Wycieczka do Władysławowa to typowe plażowanie, chcieliśmy pokazać dzieciom morze nie w zatoce, ale otwarte. Wybraliśmy na to właśnie Władysławowo, gdzie plaża jest bardzo ładna, co widać po tłumach i ilości parawanów. Już dawno dawno nie widziałam takiego widoku, jesli w ogóle, bo ostatnio jak byłam na plaży nad morzem, to jeszcze parawany tak nie rządziły 🙂 Znaleźliśmy jakoś kawałek wolnej przestrzeni blisko morza, ale po chwili już do nas dobili z kilku stron,więc mieliśmy do dyspozycji namiocik i kawałek piasku przy namiociku 🙂 Jako, że to nie mój styl zwiedzania, określiłam dzieciom godzinę, do której tak siedzimy, a tu chmury okazały się jeszcze bardziej okrutne, bo po godzince niebo się zachmurzyło, ale za to ludzi trochę znikło. Wkrótce zniknęliśmy i my. Do Pucka, gdzie zrobiliśmy sobie mały spacerek. Od ruin zamku, przez kościół, zatoczkę, pomnik Zaślubin z morzem, molo. Po drodze spotkaliśmy dwie ławeczku - Kapra i Zaruskiego, kolejne do kolekcji 🙂 Na koniec jeszcze zajrzeliśmy do zamku w Rzucewie, który stoi niedaleko, a jest ładny, więc warto okiem rzucić. Po drodze potem mijaliśmy Osłonino i Żelistrzewo. W tej drugiej jako dziecko byłam 2 razy na koloniach, zaś do pierwszej chodziliśmy wtedy pieszo na plażę. Fajnie tak zobaczyć coś z dzieciństwa, co ledwo pamiętam, bo to była wczesna podstawówka.

wejście na plażę
wejście na plażę
parawany wszędzie wokół :) Plaża we Władysławowie Władysławowo port Władysławowo punkt widokowy Puck Puck Pomnik zaślubin z morzem Ławeczka Kapra Puck kościół Molo w Pucku Molo w Pucku Ławeczka Zaruskiego ruiny zamku w Pucku Zamek w Rzucewie Rzucewo
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136672 kilometrów

Komentarze

Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 218437 kilometrów
2017-08-01 09:29:41

[cytuj autor='Anna Piernikarczyk'] Pogoda super i tempo faktycznie spore :) Ławeczka Kapra nie jest do końca ławeczką, choć za nim jakiś kofer stoi na którym można usiąść, a poza tym tak jest pomnik nazwany właśnie - ławeczką Kapra, co widać na zdjęciu :) W Rzucewie widzieliśmy wodę, ale nie schodziliśmy do niej, wrażeń już mieliśmy dość :) [/cytuj]

hihihi, no wlaśnie Aniu to miałam na myśli, że napis mówi o ławeczce a ...tam raczej ławeczki nie ma. natomiast sam Kaper bardzo oki :)

 

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136672 kilometrów
2017-08-01 08:28:22

[cytuj autor='mokunka']Pogoda Wam dopisała , choć tempo zwiedzania zawrotne ! Gdy byłam w Pucku w 2013 w/g mnie nie było chyba jeszcze ławeczek (a raczej ławeczki) bo kaper to raczej stoi przy beczce ;)Natomiast zamek w Rzucewie to -jak dla mnie miejsce wyjątkowe. Nie wiem czy udało wam sie zobaczyć , tuż z ogrodów przyzamkowych maleńką spokojną zatoczkę.?https://www.polskieszlaki.pl/wycieczki/relacja,6447,zamek-nad-brzegiem-morza-rzucewo.html[/cytuj]

Pogoda super i tempo faktycznie spore :) Ławeczka Kapra nie jest do końca ławeczką, choć za nim jakiś kofer stoi na którym można usiąść, a poza tym tak jest pomnik nazwany właśnie - ławeczką Kapra, co widać na zdjęciu :) W Rzucewie widzieliśmy wodę, ale nie schodziliśmy do niej, wrażeń już mieliśmy dość :)

 

Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 218437 kilometrów
2017-07-31 19:56:38

Pogoda Wam dopisała , choć tempo zwiedzania zawrotne ! Gdy byłam w Pucku w 2013 w/g mnie nie było chyba jeszcze ławeczek (a raczej ławeczki) bo kaper to raczej stoi przy beczce ;)

Natomiast zamek w Rzucewie to -jak dla mnie miejsce wyjątkowe. Nie wiem czy udało wam sie zobaczyć , tuż z ogrodów przyzamkowych maleńką spokojną zatoczkę.?

https://www.polskieszlaki.pl/wycieczki/relacja,6447,zamek-nad-brzegiem-morza-rzucewo.html

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136672 kilometrów
2017-07-29 19:41:09

[cytuj autor='Danusia']Wspaniale ,że dziewczynki mogły nacieszyć się morzem i plażą w pełni słonecznej pogody. Mieliście sporo szczęścia,że tak wam słonko zaświeciło, Słonecznych dni na Pomorzu w tym roku jak na lekarstwo. Pewnie to na Wasz przyjazd odważył sie wysunąć zza chmur:-) Co do ławeczek,to wydaje mi sie,że były już zamieszczane na forum.,ale są takie fajne,że można je oglądać wielokrotnie.[/cytuj]

Dziękuję, szczęście dopisało i cieszę się bardzo :)

 

Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów
2017-07-29 09:00:15

Wspaniale ,że dziewczynki mogły nacieszyć się morzem i plażą w pełni słonecznej pogody. Mieliście sporo szczęścia,że tak wam słonko zaświeciło, Słonecznych dni na Pomorzu w tym roku jak na lekarstwo. Pewnie to na Wasz przyjazd odważył sie wysunąć zza chmur:-) Co do ławeczek,to wydaje mi sie,że były już zamieszczane na forum.,ale są takie fajne,że można je oglądać wielokrotnie.

Avatar użytkownika
Roman Świątkowski Krajtroter 70713 kilometrów
2017-07-28 13:12:40

Rodzina, dzieci, pies, plaża, szum morza co więcej trzeba.

Urlop udany.

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136672 kilometrów
2017-07-28 08:02:52

[cytuj autor='allie']Władysławowo to nie jest moje ulubione miejsce do bywania w sezonie, ale polecam je np. w maju. Super, że zajrzeliście do Rzucewa, tamtejszy zamek robi wrażenie.[/cytuj]

Tak, bardzo ładny obiekt i otoczenie też zadbane i przyjemne. Co do Władysławowa, ja pamiętam to miasto z dzieciństwa, z kolonii, o których wspominałam w relacji i wtedy kojarzyło się nam, dzieciom, jako miasto śmierdzące rybami, ilekroć się autokarem tam przejeżdżało, zawsze było to samo i żarty dzieciaków na ten temat :) Także ja bym teraz nie wybrała Władysławowa na pokazywanie dzieciom plaży, ale z Polskich Szlaków właśnie wiem, że teraz jest znacznie lepiej i mąż też wyciągnął akurat tą miejscowośc, bo była stosunkowo najbliżej z otwartym morzem. A teraz ponoć są plany, żeby w ogole upiększyć miasto, zrobić ładny deptak, z ujednoliconymi kramami itp. Fajnie, trzymam kciuki :)

 

Avatar użytkownika
allie Krajtroter 8580 kilometrów
2017-07-27 20:54:50

Władysławowo to nie jest moje ulubione miejsce do bywania w sezonie, ale polecam je np. w maju. Super, że zajrzeliście do Rzucewa, tamtejszy zamek robi wrażenie.

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136672 kilometrów
2017-07-27 20:17:18

Dziękuję Wam :) Tak, dziś była u nas Danusia znad morza i mówiła, że w ogóle lata za bardzo u nich nie bylo, także mieliśmy sporo szczęścia :) Bardzo się cieszę, bo nie udało by się nam przekonać dzieci, że morze jest fajne, jakby nam tam lało :)

Avatar użytkownika
marian Krajtroter 47177 kilometrów
2017-07-27 19:25:39

Wadysławowo ma piekną plaże .Byłem tam sześć lat temu.Dobrze że chociaż pogoda trochę Wam pozwoliła się poopalać.Myślałem że nie trafiłem na pogodę podczas mojego wypoczynku w Usroniu Morskim ale okazuje się że teraz jest jeszcze gorzej.Bardzo ładne te miasto Puck i ławeczka do kolekcji.

Avatar użytkownika
Anja Krajtroter 15945 kilometrów
2017-07-27 15:00:29

I tak poodpoczywać czasem warto. To Wam się pogoda trafiła. Lipiec szczególnie nie rozpieszcza w tym roku nad morzem.

Avatar użytkownika
Joanna Krajtroter 72476 kilometrów
2017-07-27 14:59:59

Ciekawa wycieczka. Ławeczki w Pucku są chyba dość nowe, bo nie przypominam sobie, żeby były 6 lat temu. A może wtedy nie zwróciłam na nie uwagi?

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020