Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
, Angelika Krajewska

Bochnia

2017-07-01
2017-07-02 16:02:54
Avatar użytkownika
Angelika Krajewska Krajtroter 10053 kilometrów
Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Brzesko

Bochnia - najstarsze miasto w granicach obecnej Małopolski, położona jest w połowie drogi między Krakowem a Tarnowem, nad rzeką Rabą, na pograniczu Kotliny Sandomierskiej i Pogórza Karpackiego.Koniecznie trzeba odwiedzić Bazylikę św. Mikołaja w Bochni to najstarszy i największy kościół w tym mieście. Bazylika jest piękna od zewnątrz ale przede wszystkim robi wrażenie swoim wnętrzem. Odwiedziłam Galerię Bocheńską świetny punkt handlowo-gastronomiczny, mieszczący się w samym centrum miasta Bochnia. Tuż przy Rynku.  Kopalnia Soli - Wspaniale spędzony czas. Atrakcje takie jak przejażdżka kolejką czy przeprawa łodzią bardzo urozmaicają zwiedzanie. Brawo za animacje multimedialne! Z pewnością tam wrócimy. Proponuję zaopatrzyć się tylko w gotówkę - pod ziemią można zjeść dobry obiad lub kupić pamiątki  🙂 możliwość spania w kopalni , szczegóły na dobrze zrobionej stronie internetowej ,polecam szczególnie rodzinom z dziećmi. Odwiedziliśmy Bochnię zaraz po Wieliczce, to dwa zupełnie inne miejsca - obydwa warte odwiedzenia. Bochnia jest bliższa prawdziwej kopalni, nie widać tu tak komercji. Bardziej surowo, prawdziwie. Avatar użytkownika
Angelika Krajewska Krajtroter 10053 kilometrów

Komentarze

Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 219837 kilometrów
2017-07-06 22:49:20

Bochnia , u mnie niestety tylko przejazdem. Tyle pamiętam, ze na odcinku Bochnia-Brzesko stałam w ogromnym korku...Natomiast kopalnię soli , to tylko tę w Wieliczce zwiedzałam.

pozdrawiam ;)

Poprawny
2017-07-03 19:12:52

Oto tekst ze strony zwiedzajmy.pl 

Identyczny znalazl się tu.

Bochnia - najstarsze miasto w granicach obecnej Małopolski, położona jest w połowie drogi między Krakowem a Tarnowem, nad rzeką Rabą, na pograniczu Kotliny Sandomierskiej i Pogórza Karpackiego. Takie rozlokowanie decyduje o niezwykłej malowniczości miasta, bowiem w części południowej teren jest pagórkowaty, natomiast w północnej - równinny. Wcinające się w samo miasto wzgórza z kompleksami leśnymi oraz bliskie sąsiedztwo Puszczy Niepołomickiej nadają mu niepowtarzalny urok. Bliskie sąsiedztwo Beskidu Wyspowego i Sądeckiego - znanych regionów turystycznych i wypoczynkowych w połączeniu z dobrze rozwiniętą bazą hotelową, krytym basenem i wreszcie największą atrakcją, jaką jest Uzdrowisko Kopalnia Soli Bochnia, funkcjonujące na bazie najstarszej w Europie kopalni soli - stanowią o dużej atrakcyjności turystycznej Bochni.

Dokładne położenie geograficzne Bochni to 20°25' E - 49°58' N.

 

Kopalnia Soli
 sięgająca swoimi początkami 1248 roku jest niezaprzeczalnie największą atrakcją turystyczną miasta. To najstarszy, działający nieprzerwanie zakład wydobywczy w Europie. W 1981 r. zabytkowe wyrobiska zostały wpisane do rejestru zabytków, a w 2000 roku Prezydent RP Aleksander Kwaśniewski podjął decyzję o uznaniu bocheńskiej żupy za Pomnik Historii. Obecnie trwają starania o wpisanie jej na listę światowego dziedzictwa UNESCO. 750 letnia działalność górnicza stworzyła podziemny labirynt solnych komór i korytarzy. Charakter kopalni w Bochni jest specyficzny i niepowtarzalny, sprawia ona wrażenie autentycznie starej i surowej. Jest zdecydowanie mniejsza od Wieliczki i nie ma tu przepychu wielickiego muzeum, dzięki temu jednak daje autentyczne wyobrażenie o pracy wykonywanej tu przez 750 lat.

 

Poprawny
2017-07-03 19:10:04

Treśc jest plagiatem .Zaczerpniętym dokładnie z tej strony

 http://zwiedzajmy.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=38&Itemid=87

Zarowno o mieście , jak i o samej kopalni. Plagiat, słowo w słowo, kropka w kropkę !!!!!

 

Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów
2017-07-03 10:45:53

Nigdy nie byłam w Bochni. Widzę,że może warto by i tam zawitać:-)

Avatar użytkownika
Joanna Krajtroter 70832 kilometrów
2017-07-02 21:22:59

Rzeczywiście kopalnia w Bochni mocno różni się od tej w Wieliczce, ale nie umiałabym chyba odpowiedziec która bardziej mi się podobała. Będąc w Bochni warto też zwiedzić Muzeum Motyli.

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020