Kirkut, wejście, lavinka

Szlakiem drewnianych chatek

2008-04-24
2008-04-24 20:23:07
Avatar użytkownika
lavinka Zapaleniec 719 kilometrów
Czyli wyprawa d Karczewa i Otwocka w poszukiwaniu ciekawej architektury drewnianej. Przy okazji odwiedzenie dwóch cmentarzy w Karczewie w tym żydowskiego oraz zwiedzanie domów w Stylu Świdemajer w Otwocku.
Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Warszawa > Karczew > Otwock > Kościół Parafialny Św. Wita w Karczewie > Kaplica cmentarna Bielińskich > Drewniane wille
Zaczynamy z przystanku pod hotelem Novotel(dawny forum), w stronę Pragi. Jedziemy busikiem do Karczewa (bilet 4,50zł). Tam wysiadamy pod Kościołem. Zabytkowy, barokowy, przepiękny. Potem idziemy na południe w kierunku cmentarza. Po drodze mijamy zabytkową plebanię, potem kapliczkę. Na cmentarzu piękna kaplica.
Potem powrót i kierujemy się na cmentarz żydowski, na wydmie, przy ulicy bodajże Otwockiej. W międzyczasie chodzimy od jednej drewnianej chatki do drugiej ciesząc ocz niezmiernie. Sam cmentarz jest wyjątkowy. Zaniedbany, ale jest w nim dziwna magia... da radę przejść przez ogrodzenie. Nikt nie goni turystów. Niesety nikt też nie pilnuje co widać po podejściu do Macew. Potwornie zniszczone i pomazane.
Potem powrót i biegiem do busiku. Jeżdżą w miarę często,ale jednak nie co pięć minut.
Do Otwocka jedzie sę chwilę. Bilet kosztuje chyba ze 2 złote albo mniej. Zaczynamy od dworca a potem krążymy po jego okolicy(wycieczka do Karczewa zajęła sporo czasu),ale po drugiej stronie Torów. Tu zamiast chat podziwiamy drewniane wille oraz dawne ośrodki lecznicze. Polecam ulice Dłuskiego, Kościuszki, Kościelną, Słowackiego i Reymonta, a także Chopina i Geislera.
Powrót znów busikiem. Można też wrócić pociągiem,ale jest drożej i wolniej.

Polecam moje galerie
picasaweb.google.pl/popolsce/Otwock
picasaweb.google.pl/popolsce/KarzczewKOtwocka
Otwock 7 Kirkut Otwock 8 Szlakiem drewnianych chatek Otwock 9 Otwock 10 Dworzec kolejowy Otwock 1 Kirkut... kościół dzwonnica na cmentarzu Otwock, najstarsza willa Karczew 4 Otwock 5 Karczew 5 Otwock 4 Karczew 6 Otwock 3 Karczew 7 Karczew 8 Ruiny, Otwock Karczew 9 Otwock 6
Avatar użytkownika
lavinka Zapaleniec 719 kilometrów

Ostatnie wycieczki użytkownika

Pokaż więcej

Komentarze

Nie znalazłem żadnych postów w tym temacie. Kliknij tutaj by dodać pierwszy
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021