W drodze, Tadeusz Walkowicz

Witajcie w Serbii - cz IV. Bośnia i Hercegowina - powrót

2016-05-14 - 2016-05-16
2016-06-01 17:41:22
Avatar użytkownika
Tadeusz Walkowicz Krajtroter 68131 kilometrów
Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Wyszechrad > Sarajewo > Jajce > Bania Luka > Częstochowa

14.05.2016r.Przejazd do Bośni i Hercegowiny. W Wyszegradzie spacer przez najsłynniejszy most na Bałkanach, zbudowany w XVI w. most byłła się inspiracją dla pisarza Ivo Andrića do napisania powieści pt.: „Most na Drinie”, za którą otrzymał Nagrodę Nobla. Czas wolny w Andrićgradzie, kolejnej realizacji pomysłu Emira Kusturicy, który chciał w ten sposób upamiętnić autora powieści. Przejazd w kierunku Sarajewa. Zakwaterowanie w hotelu.

Spacer po Rezerwacie
Spacer po Rezerwacie

15.05.2016r.

Wyjeżdżamy z Sarajewa, na budynkach widać jeszcze ślady ostatniej i bombardowań. Zatrzymujemy na spacer po rezerwacie źródeł rzeki Bosny, głównej rzeki Bośni. Zaczęło  padać. Krótki postój przy młynkach na rzece Pliva, stojących malowniczo wśród uskoków wodnych rzeki. Przejazd do miasta Jajce, położonego na jajowatym wzgórzu nad wodospadem. Głównymi atrakcjami Jajce są: twierdza górująca nad miastem, katakumby i meczet żeński. W drodze powrotnej niesamowitym kanionem rzeki Vrbas kierujemy się na Banja Lukę.

Przed meczetem
Wracamy mocno pada
Andrićgrad


16.05 2016r

Przejazd do Polski przez Słowenię, Austrię i Czechy. Następne dnia w godzinach porannych docieramy do końca wycieczki.  Przejechaliśmy około 3600 km.

Sarajewo
Sarajewo


Sarajewo Spacer po Rezerwacie - para Przed meczetem - strona męska Teraz do kanionu rzeki Vrbas Andrićgrad Sarajewo Sarajewo Dalej w drogę Przed meczetem - a Wy tutaj Kanion rzeki Vrbas Cerkiew Sarajewo Sarajewo - ślub W trasie Sarajewo Kanion rzeki Vrbas Wew. cerkwi Sarajewo Sarajewo W trasie Sarajewo - cmentarz Kanion rzeki Vrbas Andrićgrad Sarajewo Sarajewo W trasie Sarajewo - uliczki Kanion rzeki Vrbas Andrićgrad Ślady po pociskach Sarajewo W trasie Sarajewo - uliczki  Pora na drzemkę Andrićgrad Sarajewo - cerkiew Sarajewo - cerkiew Sarajewo Młynki rzeki Pliva Sarajewo - uliczki Most kamienny z XVIw. Sarajewo - cerkiew Sarajewo - museum Młynki rzeki Pliva Jedziemy do Bośni i Hercegowiny Kosciół katolicki Most kamienny z XVIw. Spacer po Rezerwacie źródeł rzeki Bosna Sarajewo - museum Młynki rzeki Pliva W drodze do Bośni i Hercegowiny Kosciół katolicki w wew. Widok z mostu Spacer Sarajewo Młynki rzeki Pliva W drodze Kosciół katolicki w wew. Most i Ja Spacer Sarajewo Do miasta Jajce W drodze Kosciół katolicki w wew. Andrićgrad Spacer Sarajewo Katakumby Wyszegrad - Kierujemy się do Andrićgradu Kosciół katolicki w wew. Andrićgrad Andrićgrad  Wodospad i Ja Sarajewo Miasto Jajce  Andrićgrad Sarajewo  Jedzimy do Sarajewa Sjesta Meczet w Sarajewie Miasto Jajce Andrićgrad Liczne miejsca gdzie ginęli ludzi w czasie oblężenia miasta W drodze Spacer po Rezerwacie Przed meczetem Meczet Andrićgrad Sarajewo
Avatar użytkownika
Tadeusz Walkowicz Krajtroter 68131 kilometrów

Ostatnie wycieczki użytkownika

Pokaż więcej

Komentarze

Sławomir B Nowicjusz 1 kilometrów
2016-06-07 11:51:16

Też byłem w Medjugorie i jestem zachwycony - jak najbardziej polecam!

Avatar użytkownika
marian Krajtroter 47349 kilometrów
2016-06-06 14:19:31

W Bośni i Hercegowinie byłem tylko w Moskarze i w Medjugorie a chętnie bym poznał Sarajewo.

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021