, Jan Nowak

Wilno i Troki.

2008-06-09 - 2008-06-12
2016-02-21 19:04:28
Avatar użytkownika
Jan Nowak Krajtroter 6205 kilometrów

Wileńszczyzna, czyli region wokół Wilna i Trok, jest jednym z ciekawszych zakątkow tej części Europy. Wilno - stolica Litwy, Wielkiego Księstwa Litewskiego, Wileńszczyzny i serc wielu  Polaków. To także najwieksze skupisko Polaków na Litwie, stanowiące ok. 20% mieszkańców miasta.

Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Wilno, Troki

Troki - jedna z największych atrakcji turystycznych Litwy, oddalone o 23 km na zachód od Wilna. Urokliwe drewniane miasteczko, zamieszkałe przez jeden z najmniejszych narodów europejskich - Karaimów. Przepięknie usytuowany zamek wielkich książąt, na wyspie jeziora Galwe.Drewniane domy karaimskie Uliczka w Trokach Kienesa, drewniany karaimski dom modlitwy Wnętrze Kienesy Góra Zamkowa pomnik nagrobny cmentarza Na Rossie Baszta Giedymina na Górze Zamkowej Zamek w Trokach Zamek w Trokach Troki, pomost na Zamek na wyspie Galwe Pałac Prezydenta Litwy Wydz. filozofii U.W. Dziedziniec U.W Kościół Św. Katarzyny Pomnik St. Moniuszki Kościół św. Katarzyny Wydz. Archit. U.Wileńskiego Wnętrze koscioła Kościół w remoncie Katedra św. Stanisława Synagoga wnętrz jednego z kośćiołów katol. Relikwie w cerkwi W cerkwi Cerkiew Św. Ducha Wilno Wnętrze synagogi Cmentarz Na Rossie i 3 nast. Widok z Ostrej Bramy Rzeka Wilia Wyciąg na Górę Zamkową Góra Zamkowa Ołtarz w Ostrej Bramie Góra Zamkowa Muzeum Narodowe Wnętrze Katedry Katedra Wileńska Pomnik Giedymina Cerkiew Ratusz w Wilnie Plac ratuszowy Filharmonia Dreptak od Ostrej Bramy do centrum Cmentarz Na Rosie Kwatera w Wilnie Cmentarz Na Rosie Cmentarz Na Rossie Kościół katolicki w Pierenaj. W drodze do Wilna, most nad Niemnem Ostra Brama
Avatar użytkownika
Jan Nowak Krajtroter 6205 kilometrów

Ostatnie wycieczki użytkownika

Pokaż więcej

Komentarze

Nie znalazłem żadnych postów w tym temacie. Kliknij tutaj by dodać pierwszy
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021