Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
, wojtek

Wędrówka po Ojcowskim Parku Narodowym

2014-08-13 - 2014-08-14
2014-08-13 16:28:12
Avatar użytkownika
wojtek Krajtroter 6855 kilometrów

Spacerek...

Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Jaskinia Ciemna > Ojców > Góra Chełmowa > Ojców > Ojców

Park Ojcowski to naprawdę wyjątkowe miejsce. Odnaleźć tu można ślady działalności książąt piastowskich, czternastowieczne ruiny zamku Kazimierza Wielkiego czy też renesansową rezydencję zwaną Pieskową Skałą. Dolina rzeki w której leży Ojców oszałamia różnorodnością form krajobrazu. Bogactwo świata roślinnego i zwierzęcego czyni to miejsce ogromnie wartościowym pod względem przyrodniczym.Szlak zielony, Jaskinia Ciemna - Przed wejściem do jaskini znajduje się zrekonstruowane obozowisko neandertalczyków oraz platforma widokowa z widokiem na Dolinę Prądnika i wznoszącą się tuż obok charakterystyczną skałą wapienną zwaną Rękawicą. Jaskinia składa się właściwie z jednej olbrzymiej komory, 80 m długości, 20 m szerokości i 10 m wysokości, która u końca zwęża się i przechodzi w tzw. Tunel. Zamieszkują ją nietoperze, ćmy, białe wije oraz pająki z gatunku sieciarz jaskiniowy. Środkową część komory zdobią wielkie kopulaste, stalagmity których wysokość sięga do 1 m. Ruiny Zamku Kazimierzowskiego - Z dawnej budowli zamkowej pozostało do dziś tylko malownicze ruiny, na które składają się resztki murów obronnych i część mieszkalnych, wieża i brama wjazdowa.

Grota Łokietka - To najdłuższa grota w parku narodowym: ma 320 m długości, kilka korytarzy, dwie duże sale (Rycerska, Sypialnia) oraz dwie mniejsze (Kuchnia).

 Avatar użytkownika
wojtek Krajtroter 6855 kilometrów

Ostatnie wycieczki użytkownika

Pokaż więcej

Komentarze

Nie znalazłem żadnych postów w tym temacie. Kliknij tutaj by dodać pierwszy
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020