Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
, wojtek

Muzeum Powstania Warszawskiego w Warszawie

2014-08-11 - 2014-08-12
2014-08-11 11:17:01
Avatar użytkownika
wojtek Krajtroter 6855 kilometrów

Podróż po przeszłości

Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Muzeum Powstania Warszawskiego > Warszawa

W muzeum znajduje się 1000 eksponatów, 1500 fotografii, ponad 200 biogramów i map.Na parterze przedstawiono okres okupacji i sam wybuch powstania - godzinę "W". Pokazano życie codzienne okupowanej stolicy, niemiecki terror: Palmiry, warszawskie getto i więzienie na Pawiaku. Symbolem godziny "W" jest zegar ustawiony na godzinę 17:00. Atmosferę tamtego czasu oddają polskie flagi na replice jednego z niemieckich bunkrów. Można tutaj korzystają z przedwojennych aparatów telefonicznychwysłuchać wspomnień pięciorga powstańców.

W oddzielnym pomieszczeniu eksponowane są maszyny drukarskie z lat 40, wszystkie są sprawne i drukują. W Sali Małego Powstańca dzieci uczą się historii, oglądając teatrzyk powstańczy czy wcielając się w rolę sanitariuszy. 

Na drugi poziom ekspozycji można wjechać winda. Pokazano tutaj m.in. ludobójstwo na Woli, życie religijne, oraz szpital powstańczy. W kinie Palladium wyświetlane są trzy powstańcze kroniki filmowe. Na trasie zwiedzania znajduje się aranżacja kanału.Kanał i schody prowadzą na piętro. Przedstawiono tutaj upadek powstania i następujące po nim wydarzenia. Przedstawiono także losy powstańców w PRL. 

Avatar użytkownika
wojtek Krajtroter 6855 kilometrów

Ostatnie wycieczki użytkownika

Pokaż więcej

Komentarze

Nie znalazłem żadnych postów w tym temacie. Kliknij tutaj by dodać pierwszy
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020