Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
Niemiec na granicy, Tadeusz Walkowicz

Czas na Bałkany - 2014r. - cz.I - Serbia

2014-05-10 - 2014-05-12
2014-05-22 07:34:13
Avatar użytkownika
Tadeusz Walkowicz Krajtroter 68331 kilometrów
Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Budapest > Belgrad > Belgrad

Wyjeżdzamy przez Czechy, Słowację na Węgry. Krótki postój w Budapeszcie i dalej do Serbii. Wcześnie rano przyjazd do Belgradu, stolicy Serbii. Zobaczymy Nowy Belgrad, by przejeżdżając przez most na Sawie, zwiedzić cerkiew św. Sawy, największą świątynię prawosławną na świecie. Cerkiew zbudowano w miejscu starej świątyni, która spłonęła w XVI wieku. Odbudowę planowano już pod koniec XIX wieku, jednak projekt ukończono dopiero w 1985 roku. Nadal nie zostały ukończone wnętrza cerkwi. Ogromna betonowa budowla. Teraz uliczkami udajemy się do Twierdzy Kalemegdan, górującej nad miastem, z pięknym widokiem na Sawę i Dunaj. Twierdza Kalemegdan. Jest to najważniejszy punkt zwiedzania miasta – koniecznie będąc w Belgradzie należy odwiedzić Kalemegdan. Jest to obszar ufortyfikowany wstępnie już za czasów celtyckich, a następnie za czasów rzymskich znany pod nazwą Singidunum. Zabudowania warowni znajdujące się na wysokości około 125 merów nad poziomem morza, które można podziwiać współcześnie pochodzą głównie z XVII wieku, jednak w okolicy udostępnione są zwiedzającym również antyczne wykopaliska, jednak potrzeba sporej wyobraźni by w grupach kamieni dostrzec przedwieczne bastiony, mury i lochy. Niemniej jednak twierdza jest bardzo ciekawa – warto zobaczyć tutejsze masywne dramy, skromne i piękne cerkwie, tureckie grobowce oraz zajmujące ponad 50 sporych sal Muzeum Wojskowe prezentujące dzieje miasta i jego obronności. Wokół fortecy roztacza się park będący popularnym miejscem spotkań, spacerów i odpoczynku dla licznych mieszkańców Belgradu. Twierdza znajduje się w obrębie dzielnicy Stare Miasto i jest jedną z najważniejszych wizytówek turystycznych miasta. Potem spacer ulicą pełną kawiarenek i sklepów. Przejazd do hotelu w miejscowości Leskowec, pobliżu granicy macedońskiej na nocleg.Nasz autokar Cerkiew Budowa autostardy W drodze do granicy Leskowec o poranku Leskowec o poranku Hotel w Leskowcu W drodze do Leskowca W drodze do Leskowca Czerwone dachy Ulice Belgradu Ulice Belgradu Ulice Belgradu Aleja kawiarni Pomnik dla Francji Park Most Na Sawie Most nad Adą Ciganliją Baszta Twierdzy Brama Zachodu Mury obronne Rzeka Dunaj Z lewej rzeka Sawa i Dunaj Mury obronne Najstarsze działo Działa i pojazdy Działa i pojazdy Twierdza Kalemegdan Twierdza Kalemegdan Twierdza Kalemegdan w Belgradzie Mała cerkiew obok Cerkwi Św. Sawy Druga dzwonnica Dzwony Cerkiew Św. Sawy i Ja Nad wejsciem Zdobienia Zdobienia Obraz w ołtarzu głównym Kolumny Zdobienia Wew. cerkwi w budowie Ołtarz główny Wew. cerkwi w budowie Cerkiew Św. Sawy Belgrad 7 rano Belgrad 7 rano Belgrad 7 rano Budapeszt nocą Budapeszt nocą Budapeszt nocą Budapeszt nocą Kremnica Kremnica na Słowacji Ruiny zamku na Słowacji Słowacja A to Słowacja Witamy w Czechach
Avatar użytkownika
Tadeusz Walkowicz Krajtroter 68331 kilometrów

Ostatnie wycieczki użytkownika

Pokaż więcej

Komentarze

Avatar użytkownika
Tadeusz Walkowicz Krajtroter 68331 kilometrów
2014-05-28 07:39:21

Karol warto tam jechać. Dobre są ich piwa i oczywiście ... rakija. Polecam ale nie w sezonie. 

Pozdrawiam z piwem Tirana.

Avatar użytkownika
Barsolis Karol Turysta Kulturowy Krajtroter 122711 kilometrów
2014-05-25 10:58:51

piekna wyprawa Tadziu

.dawna Jugoslawia  zawsze mnie interesowala.

Pozdrawiam Karol  Barsolis 

 

Turysta  Kulturowy 

Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów
2014-05-24 10:00:53

Serbia i ogólnie Bałkany to kierunek,który ostatnio zaczął nieśmiało pojawiać się w moich wyjazdwych  pomysłach . Nigdy tam nie byłam,z tym większym zainteresowaniem poczytam Twoja relację.

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020