Berlin - Poczdam

2011-04-30 - 2011-05-03
2013-09-25 17:07:26

Wycieczka do Berlina, Poczdamu i Tropical Islands, z BP Index, w czasie wekendu majowego 2011 r.

Berlin - Poczdam
Urząd kanclerski
Tropical Islands
Pałac Cecilienhof
miejsce Konferencji Poczdamskiej
poczta niemiecka
Stary Ratusz w Poczdamie , na kopule posąg Atlasa
Kościół ewangelicki św. Mikołaja
Poczdam, brama
Poczdam, muzeum kinematografii
Poczdam, była prywatna kwatera Hitlera
Nowy Pałac
Wiatrak w Zespole Sanssouci
Chińska herbaciarnia
park
park Sanssouci
Poczdam, pałac Sanssouci
Palac Charlottenburg
Unter den Linden
Pomnik Fryderyka Wilhelma na dziedzińcu pałacu Charlottenburg
Sala palacowa z Asyrii
Brama Isztar
Pomnik W.von Humboldta, przed uniwersytetem
Ratusz
Berliner Dom, katedra ewangelicka
Pomnik holokaustu
Brama Brandenburska
Tiergarten
Kolumna Zwycięstwa
Reichstag

Berlin - stolica zjednoczonych Niemiec, prawie czteromilionowa metropolia, konglomerat ras, kultur i postaw ludzkich. Podróż po stolicy Niemiec większość turystow rozpoczyna od Bramy Brandenburskiej - symbolicznej granicy między Berlinem Wschodnim i Zachodnim.Brama Brandenburska to jedna z najsłynniejszych budowli Berlina i całych Niemiec. Monumentalna budowla wznosi się na zchodnim krańcu Unter den Linden, której przedłużeniem jest stary trakt wiodący od dawnego pałacu cesarskiego do dzielnic Charlottenburg i Poczdam.              Do najważniejszych miejsc w Berlinie, wartych obejrzenia poza BB należy zaliczyć miedzy innymi: Reichstag, Unter den Linden, Pergamonmuseum, Charlottenburg, Ogród zoologiczny.                                                                                                                                   Słynnymi mieszkańcami Berlina byli : Marlena Dietrich, Albert Einstein, Bertolt Brecht, Herbert von Karajan, Robert Koch, bracia Jacob i Wilhelm Grimm, Georg Wilhelm Friederich Hegel, Feliks Mendelssohn Batholdy.                                                           

Przy aleji  Unter den Linden swoją siedzibę ma Uniwersytet Humboldta, założony w 1810 roku, dzieki staraniom filozofa, pisarza i polityka Wilhelma von Humboldta. Z uniwersytetem związanych bylo 29 laureatów Nagrody Nobla.

Reichstag - siedziba niemieckiego parlamentu, Bundestagu. W 1933 roku pożar Reichstagu, spowodowany prawdopodobnie przez hitlerowców. W latach 1994 - 1999 budynek przeszedł gruntowną przebudowę. Przeszklona kopuła o średnicy 40 m. i wysokości 23m. nad salą obrad, stanowi niezwykłą atrakcję dla turystow. Stąd zwiedzający mogą obserwować prace parlamentu na sali obrad. Z powodu zaniedbań organizatora wycieczki nie dane nam było wejście do kopuły Reichstagu, jak również do niektótych ciekawych obiektów w Berlinie.Charlottenburg - jeden z najpiękniejszych palaców Berlina, powstal w latach 1695-1699 dla królowej Sophie- Charlotte, żony Fryderyka III.      Za pałacem wzdłuż Szprewy rozciąga się 55 hektarowy  park pałacowy.

Pergamonmuseum - należy do najważniejszych muzeów starożytnej sztuki i architektury na świecie. Nasłynniejsze eksponaty to m.in. Ołtarz z Pergamonu, Sala Pałacowa z Asyrii, Brama Isztar, Bogini Persefona, Bogini Atena.                                                                                              Do zabytkowych budowli, poza w/w należy również Berliński Ratusz, z czerwonej cegły, z lat 1861 - 1869.

Poczdam i Sanssouci.  Poczdam miasto 300 tysięczne, stolica Brandenburgii jest ciekawym miejscem dla turystów. Są tu pałacyki, stare kościoły, sielskie  parki i zabytkowe kolonie imigrantów. W Palacu Cecilienhof w lipcu i sierpniu 1945 roku odbyła się Konferencja Poczdamska, która zdecydowała o powojennym losie Niemiec.                                                                                                                                                  Zespół pałacowy Sanssouci z otaczającym go rozległym parkiem jest wspaniały i przyciąga miliony turystów z calego świata. Został wpisany na Listę Dziedzictwa Kulturowego UNESCO.

Jeden dzien pobytu spędziliśmy w  Tropical Islands - tropikalna wyspa w samym sercu  Europy. Kontakt: Tropical Islands, Tropical-Islands-Allee 1, D-15910 Krausnick, Niemcy. Znajduje się przy autostradzie A 13 ( Berlin - Drezno), ok 35 km na południe od Berlina - Schenefeld.

Odwiedzone miejsca

sobota, 2011-04-30
 • Berlin, Poczdam
niedziela, 2011-05-01
 • Poczdam , Berlin
poniedziałek, 2011-05-02
  wtorek, 2011-05-03
  • Tropical Islands - Krausnick

  Inne wycieczki użytkownika

  Pokaż więcej

  Komentarze

  bardzo ladnie Janie.

  Berlin jest ladny i ciekawy .

  Pocztam jest ( podobno ) jeszcze ladniejszy 

   

  Pozdrawiam Karol Barsolis

  2013-09-28 09:00:19

  Bardzo ciekawe zdjęcia i co bardzo lubię są opisane. Gratulacje.

  Pozdrawiam Tadek

  2013-09-25 20:23:04

  Ślicznie :) Berlin króluje u nas w tym miesiącu :)

  2013-09-25 20:13:51

  Super wycieczka:-) Bardzo podobna opisywałam tutaj niedawno.

   

  http://www.zwiedzajswiat.pl/wycieczki/relacja,1183,weekend-w-niemczech.html

  Newsletter
  Portal pozytywnych podróżników
  Copyright 2005-2017
  Znajdziesz nas na: