Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
, Jan Nowak

Berlin - Poczdam

2011-04-30 - 2011-05-03
2013-09-25 17:07:26
Avatar użytkownika
Jan Nowak Krajtroter 6005 kilometrów

Wycieczka do Berlina, Poczdamu i Tropical Islands, z BP Index, w czasie wekendu majowego 2011 r.

Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Berlin, Poczdam > Poczdam , Berlin > Tropical Islands - Krausnick

Berlin - stolica zjednoczonych Niemiec, prawie czteromilionowa metropolia, konglomerat ras, kultur i postaw ludzkich. Podróż po stolicy Niemiec większość turystow rozpoczyna od Bramy Brandenburskiej - symbolicznej granicy między Berlinem Wschodnim i Zachodnim.Brama Brandenburska to jedna z najsłynniejszych budowli Berlina i całych Niemiec. Monumentalna budowla wznosi się na zchodnim krańcu Unter den Linden, której przedłużeniem jest stary trakt wiodący od dawnego pałacu cesarskiego do dzielnic Charlottenburg i Poczdam.              Do najważniejszych miejsc w Berlinie, wartych obejrzenia poza BB należy zaliczyć miedzy innymi: Reichstag, Unter den Linden, Pergamonmuseum, Charlottenburg, Ogród zoologiczny.                                                                                                                                   Słynnymi mieszkańcami Berlina byli : Marlena Dietrich, Albert Einstein, Bertolt Brecht, Herbert von Karajan, Robert Koch, bracia Jacob i Wilhelm Grimm, Georg Wilhelm Friederich Hegel, Feliks Mendelssohn Batholdy.                                                           Przy aleji  Unter den Linden swoją siedzibę ma Uniwersytet Humboldta, założony w 1810 roku, dzieki staraniom filozofa, pisarza i polityka Wilhelma von Humboldta. Z uniwersytetem związanych bylo 29 laureatów Nagrody Nobla.

Reichstag - siedziba niemieckiego parlamentu, Bundestagu. W 1933 roku pożar Reichstagu, spowodowany prawdopodobnie przez hitlerowców. W latach 1994 - 1999 budynek przeszedł gruntowną przebudowę. Przeszklona kopuła o średnicy 40 m. i wysokości 23m. nad salą obrad, stanowi niezwykłą atrakcję dla turystow. Stąd zwiedzający mogą obserwować prace parlamentu na sali obrad. Z powodu zaniedbań organizatora wycieczki nie dane nam było wejście do kopuły Reichstagu, jak również do niektótych ciekawych obiektów w Berlinie.

Urząd kanclerski

Charlottenburg - jeden z najpiękniejszych palaców Berlina, powstal w latach 1695-1699 dla królowej Sophie- Charlotte, żony Fryderyka III.      Za pałacem wzdłuż Szprewy rozciąga się 55 hektarowy  park pałacowy.Pergamonmuseum - należy do najważniejszych muzeów starożytnej sztuki i architektury na świecie. Nasłynniejsze eksponaty to m.in. Ołtarz z Pergamonu, Sala Pałacowa z Asyrii, Brama Isztar, Bogini Persefona, Bogini Atena.                                                                                              Do zabytkowych budowli, poza w/w należy również Berliński Ratusz, z czerwonej cegły, z lat 1861 - 1869.

Poczdam i Sanssouci.  Poczdam miasto 300 tysięczne, stolica Brandenburgii jest ciekawym miejscem dla turystów. Są tu pałacyki, stare kościoły, sielskie  parki i zabytkowe kolonie imigrantów. W Palacu Cecilienhof w lipcu i sierpniu 1945 roku odbyła się Konferencja Poczdamska, która zdecydowała o powojennym losie Niemiec.                                                                                                                                                  Zespół pałacowy Sanssouci z otaczającym go rozległym parkiem jest wspaniały i przyciąga miliony turystów z calego świata. Został wpisany na Listę Dziedzictwa Kulturowego UNESCO.

Jeden dzien pobytu spędziliśmy w  Tropical Islands - tropikalna wyspa w samym sercu  Europy. Kontakt: Tropical Islands, Tropical-Islands-Allee 1, D-15910 Krausnick, Niemcy. Znajduje się przy autostradzie A 13 ( Berlin - Drezno), ok 35 km na południe od Berlina - Schenefeld.

Tropical Islands Pałac Cecilienhof miejsce Konferencji Poczdamskiej poczta niemiecka Stary Ratusz w Poczdamie , na kopule posąg Atlasa Kościół ewangelicki św. Mikołaja Poczdam, brama Poczdam, muzeum kinematografii Poczdam, była prywatna kwatera Hitlera Nowy Pałac Wiatrak w Zespole Sanssouci Chińska herbaciarnia park park Sanssouci Poczdam, pałac Sanssouci Palac Charlottenburg Unter den Linden Pomnik Fryderyka Wilhelma na dziedzińcu pałacu Charlottenburg Sala palacowa z Asyrii Brama Isztar Pomnik W.von Humboldta, przed uniwersytetem Ratusz Berliner Dom, katedra ewangelicka Pomnik holokaustu Brama Brandenburska Tiergarten Kolumna Zwycięstwa Reichstag
Avatar użytkownika
Jan Nowak Krajtroter 6005 kilometrów

Ostatnie wycieczki użytkownika

Pokaż więcej

Komentarze

Avatar użytkownika
Barsolis Karol Turysta Kulturowy Krajtroter 122711 kilometrów
2013-09-28 11:13:52

bardzo ladnie Janie.

Berlin jest ladny i ciekawy .

Pocztam jest ( podobno ) jeszcze ladniejszy 

 

Pozdrawiam Karol Barsolis

Avatar użytkownika
Tadeusz Walkowicz Krajtroter 68331 kilometrów
2013-09-28 09:00:19

Bardzo ciekawe zdjęcia i co bardzo lubię są opisane. Gratulacje.

Pozdrawiam Tadek

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1125895 kilometrów
2013-09-25 20:23:04

Ślicznie :) Berlin króluje u nas w tym miesiącu :)

Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów
2013-09-25 20:13:51

Super wycieczka:-) Bardzo podobna opisywałam tutaj niedawno.

 

http://www.zwiedzajswiat.pl/wycieczki/relacja,1183,weekend-w-niemczech.html

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020