Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
, Danusia

Dwa dni w Budapeszcie

2006-05-02 - 2006-05-03
2013-09-14 16:41:40
Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów

Budapeszt

Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Budapeszt > Buda > Peszt

To była  wycieczka o charakterze objazdowym. Startowaliśmy z Białego Dunajca,do którego dotarliśmy po całonocnej jeździe autokarem. Jeden dzień odpoczynku w Zakopanem i start dalej przez Słowację do Budapesztu. Na miejscu byliśmy wczesnym popołudniem.Wystarczająco wcześnie,by to i owo na dzień dobry zobaczyć.BudaZwiedzanie zaczęliśmy od Wzgórza Zamkowego i Starego Miasta w dzielnicy Buda. To chyba obowiązkowy punkt każdej wycieczki w stolicy Węgier. Najwspanialszym zabytkiem w tej części miasta jest neogotycki kościół św. Macieja na Placu św. Trójcy oraz pomnik św.Stefana. Obok znajduje się przepiękna Baszta Rybacka,z której roztacza się widok na panoramę miasta po drugiej stronie Dunaju. Wąskimi uliczkami spacerujemy w kierunku Bramy Wiedeńskiej i wieży Magdaleny. Oglądaliśmy Zamek Królewski,niestety,tylko z zewnątrz. Jednak otaczające go tarasy i galerie stanowią także ciekawe miejsce.   Wieczorem,po kolacji objazd po Budapeszcie pełnym gry świateł i obowiązkowy wjazd na Wzgórze Gellerta. Stąd podziwiamy kolejną przepiękną panoramę miasta,tym razem nocą.

Peszt

Nastepnego dnia ruszyliśmy na druga stronę Dunaju do dzielnicy Peszt kierując się w stronę przystani. Tam wsiadamy na statek wycieczkowy,którym płyniemy podziwiając min. imponujący budynek  Parlamentu,ponownie Wzgórze Gellerta, Wyspę Małgorzaty czy Most Łańcuchowy. Po godzinnym rejsie jedziemy na Plac Bohaterów,na którym wznosi się wspaniały Pomnik Tysiąclecia. Niedaleko znajduje się  Muzeum Sztuk Pięknych,gdzie trafiliśmy na koncert orkiestry kameralnej. Kolejnym miejscem,w którym chwilę zabawiliśmy była Bazylika św. Stefana,w której przechowywane jest największe relikwie Węgrów czyli zasuszona dłoń pierwszego króla  Węgier Stefana.Potem jeszcze krótki objazd po dzielnicy Peszt i czas wolny. Wycieczka rozdzieliła się. Część grupy zdecydowała się na kąpiel w basenach termalnych,część ( w tym ja) wsiadła w kolejkę metra i pojechała do centrum miasta na spacer po  głównej ulicy Vaci. Spędziliśmy tam miłe chwile na kawusi w jednej z sympatycznych kafejek oraz na buszowaniu w okolicznych sklepach. Potem już był powrót do Polski,nocleg w Białym Dunajcu i spływ Dunajcem w drodze powrotnej do domu.Co należy przywieźć z Węgier? Pastę paprykową w tubkach,dobry tokaj i wódkę palinkę:-) Tak też zrobiłam. Potem w domu zorganizowaliśmy wieczór węgierski ,pełen wspomnień z wycieczki przy dobrym węgierskim winku.

Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów

Komentarze

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1125485 kilometrów
2013-09-25 20:30:45

My ruszaliśmy z Krakowa, z biurem podróży. Fajna opcja dla tych co nie mają czasu i dobrze śpią w autokarze. Faktycznie traci się tylko 1 dzien i cała stolica zwiedzona. Nawet nie wiem czy jeszcze robią te wycieczki bo wtedy nam się jeszzcze tak wschód marzył, Lwów bodajże. Ten problem że ja w tym busie prawie nic nie spałam, więc po powrocie miałam niezłe tyły, a tu do maluszka trza było wrócić, w sensie Natalki :)

Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów
2013-09-25 20:23:19

Ode mnie za daleko na jeden dzień. To była wyprawa na cały długi majowy weekend,choć część wycieczki miała miejsce w Polsce.

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1125485 kilometrów
2013-09-21 09:53:50

Piękna wycieczka do ślicznej stolicy :) Ja tez wspominam dobrze Budapeszt, byliśmy na całodniowej wycieczce, w nocy dojazd i odjazd.

Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów
2013-09-21 08:21:13

Moja pierwsza wycieczka zagraniczna:-)Eh,wspomnienia...

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020