Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
, gabrycha

Włochy latem

2013-08-13 - 2013-08-14
2013-08-13 14:43:54
gabrycha Zapaleniec 301 kilometrów

relacja z wycieczki do Włoch

Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Roseto

Dodałam już wycieczkę narciarską, a teraz coś z zupełnie innej beczki. Jak pisałam letnie wycieczki też są super, a ja lubię zwiedzać tak nietypowo, to znaczy niż zorganizowanego przez biuro, tylko na własną rękę, żeby być niezależnym. Wystarczy trochę pobuszować w Internecie i znaleźć fajne miejsca, a dalej to już spontan.W tym roku padło na kemping we Włoszech! Taki pomysł dali mi znajomi, którzy rok temu tak spędzali wakacje, w samochodzie, pod namiotem, z dwójką wcale nie dużych dzieci. Ma to swoje plusy, podoba Ci się, zostajesz, nie za bardzo, jedziesz dalej. Choć co ma się nie podobać we włoskim wybrzeżu 🙂 Można też wykupić sobie domek, ale pod namiotem taniej no i przeżycia zupełnie inne!Pogoda nas rozpieszczała, przyjemnie ciepło na dworze, a i morze w zatoczce cieplutkie, zupełnie inne niż Bałtyk, pełne słońce, i te niesamowite krajobrazy. Najlepsze jest to, że można wstać wcześnie rano i podziwiać wschód słonca, albo znów wieczorem oglądać zachód słońca, wystarczy odpiąć namiot, właściwie nawet ze śpiworka nie trzeba wychodzić. 

Nawet piaszczyste plaże były, choć to ponoć ewenement poza Polską, i obsługa miła na kempingach, infrastruktura zapewniona. W niektórych miejscach można było wypożyczyć sprzęt wodny, były place zabaw, baseny, pełny zestaw atrakcji typowo letnich.

A jak ktoś lubi zwiedzać jaskinie, to też byłby zadowolony, bo w nadmorskich skałkach niejedna grota się ukryła, można było je penetrować. A wokół gaje oliwne, soczysta zieleń połaczona z turkusem morza i błekitem nieba dawały piękne widoki niczym z plakatów. Z pewnością nieraz będę jeszcze w ten sposób wypoczywać, na innych wybrzeżach, bo bardzo mi się takie podróżowanie spodobało, tym bardziej, że po drodze można spotkać wiele urokliwych niewielkich włoskich miasteczek, wartych zobaczenia.Polecam wszystkim namiot, to tani i przyjemny sposób na wakacje, a europejskie kempingi oferują wysoki standard, a komu namiot nie w smak, z pewnością znajdzie inne wygodniejsze lokum.

gabrycha Zapaleniec 301 kilometrów

Ostatnie wycieczki użytkownika

Pokaż więcej

Komentarze

Nie znalazłem żadnych postów w tym temacie. Kliknij tutaj by dodać pierwszy
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020