Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
Krab, jakich wiele na plaży, Anna Piernikarczyk

Weston Super Mare

2013-06-15 - 2013-06-22
2013-06-27 11:14:20
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1125486 kilometrów

To miasteczko - kurort nadmorski, w którym mieszkaliśmy przez cały tydzień, bardzo fajne.

Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Weston-Super-Mare

Przez tydzień mieszkaliśmy w pięknym miasteczku nadmorskim, u mojego brata, który pokazał nam kawałek Anglii. Weston zwiedzaliśmy na nogach, codzienne do południa, plaża każdego ranka nas wzywała 🙂 Ale tutaj morze raz bywa raz nie, są przypływy i odpływy, dla nas nowośc, więc według harmonogramu mogliśmy je oglądać codziennie o innej porze, a w pozostałych godzinach było daleko od brzegu, wtedy można było zbierać muszelki piękne.W Weston jest wspaniałe molo, nowe w centrum miasta, które niedawno spłonęło, ale zostało pięknie odbudowane. Jest też stare molo, poza centrum, nadal używane, np. przez biegaczy, ale ogólnie opustoszałe.Weston to bardzo ładne miasteczko o ciekawej zabudowie, jeszcze kilka dobrych uliczek od plaży zabudowa jest charakterystyczna w postaci kamiennych bardzo ciekawych domków szeregowych.

Miasteczko z dwóch stron otaczają cyple wcinające się głęboko w morze, a właściwie zatokę. Obydwa przeszliśmy całe, trochę jak w Bieszczadach na połoniach, tylko że bardziej wieje. Ogólnie Weston słynie z wiatrów, dlatego zakupiliśmy latawiec, który przepięknie latał na jednym z cyplów, który odwiedzaliśmy już ostatniego dnia przed odlotem.

Wnętrze molo wypełniały wszelakie gry i automaty, można było postrzelać, ale ogólonie duże gier hazardowych, można tam stracić kupę kasy tak włąściwie, dlatego raz byliśmy na rekonesansie, a drugi raz wydaliśmy tam ostatnie drobniaki 🙂Żal było odjeżdżać, bo nie tylko Weston, ale i cały region Somerset to piękne miejsce, przyrodnicze, spokojne, zaciszne, z farmami, z dala od zgiełku miast, idealne na spacery, i to długie, co czyniliśmy każdego dnia...

Cypel Brean Down Wiewiórki jadły z ręki Jaskinia hazardu na molo Mewa łapiąca frytkę Jeden z dwóch cyplów w Weston Pyszczanie latawca, warunki wietrzne idealne, czyli urywało głowę :) Nowy kościół Św. Mikołaja Stary kościół Św. Mikołaja Przejażdżka na ośle Weston Hotel Weston-Super-Mare Kościół katolicki w Weston Weston Promenada w Weston Mewa Molo - nowe, bo istnieje też stare Oceanarium w Weston Molo w Weston Lot samolotem do Bristolu
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1125486 kilometrów

Komentarze

Avatar użytkownika
Tadeusz Walkowicz Krajtroter 68331 kilometrów
2013-08-30 09:16:17

Piękny zakątek Europy i zdjęcia. 

Pozdrawiam Tadek

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1125486 kilometrów
2013-06-27 15:41:44

To prawda :) Naprawdę zobaczyliśmy wiele pięknych rzeczy, a raczej bez możliwości noclegu to nie zdecydowalibyśmy się na Anglię, a już na pewno na Weston :) Mało znana miejscowość, choć bardzo ładna. Już kilkanaście lat temu dzięki bratu sobie Londyn zwiedziliśmy :) Może kiedyś jeszcze w innym zakątku Anglii będzie mieszkał :)

Avatar użytkownika
marian Krajtroter 46810 kilometrów
2013-06-27 13:01:09

Dobrze mieć brata w tak pięknym zakątku świata. Piękna miejscowość.

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020