Weston Super Mare

2013-06-15 - 2013-06-22
2013-06-27 11:14:20

To miasteczko - kurort nadmorski, w którym mieszkaliśmy przez cały tydzień, bardzo fajne.

Weston Super Mare
Cypel Brean Down
Wiewiórki jadły z ręki
Jaskinia hazardu na molo
Mewa łapiąca frytkę
Jeden z dwóch cyplów w Weston
Pyszczanie latawca, warunki wietrzne idealne, czyli urywało głowę :)
Nowy kościół Św. Mikołaja
Stary kościół Św. Mikołaja
Przejażdżka na ośle
Weston
Hotel
Weston-Super-Mare
Kościół katolicki w Weston
Weston
Promenada w Weston
Mewa
Molo - nowe, bo istnieje też stare
Oceanarium w Weston
Molo w Weston
Lot samolotem do Bristolu

Przez tydzień mieszkaliśmy w pięknym miasteczku nadmorskim, u mojego brata, który pokazał nam kawałek Anglii. Weston zwiedzaliśmy na nogach, codzienne do południa, plaża każdego ranka nas wzywała :) Ale tutaj morze raz bywa raz nie, są przypływy i odpływy, dla nas nowośc, więc według harmonogramu mogliśmy je oglądać codziennie o innej porze, a w pozostałych godzinach było daleko od brzegu, wtedy można było zbierać muszelki piękne.W Weston jest wspaniałe molo, nowe w centrum miasta, które niedawno spłonęło, ale zostało pięknie odbudowane. Jest też stare molo, poza centrum, nadal używane, np. przez biegaczy, ale ogólnie opustoszałe.

Weston to bardzo ładne miasteczko o ciekawej zabudowie, jeszcze kilka dobrych uliczek od plaży zabudowa jest charakterystyczna w postaci kamiennych bardzo ciekawych domków szeregowych.

Miasteczko z dwóch stron otaczają cyple wcinające się głęboko w morze, a właściwie zatokę. Obydwa przeszliśmy całe, trochę jak w Bieszczadach na połoniach, tylko że bardziej wieje. Ogólnie Weston słynie z wiatrów, dlatego zakupiliśmy latawiec, który przepięknie latał na jednym z cyplów, który odwiedzaliśmy już ostatniego dnia przed odlotem.Wnętrze molo wypełniały wszelakie gry i automaty, można było postrzelać, ale ogólonie duże gier hazardowych, można tam stracić kupę kasy tak włąściwie, dlatego raz byliśmy na rekonesansie, a drugi raz wydaliśmy tam ostatnie drobniaki :)

Żal było odjeżdżać, bo nie tylko Weston, ale i cały region Somerset to piękne miejsce, przyrodnicze, spokojne, zaciszne, z farmami, z dala od zgiełku miast, idealne na spacery, i to długie, co czyniliśmy każdego dnia...

Komentarze

2013-08-30 09:16:17

Piękny zakątek Europy i zdjęcia. 

Pozdrawiam Tadek

2013-06-27 15:41:44

To prawda :) Naprawdę zobaczyliśmy wiele pięknych rzeczy, a raczej bez możliwości noclegu to nie zdecydowalibyśmy się na Anglię, a już na pewno na Weston :) Mało znana miejscowość, choć bardzo ładna. Już kilkanaście lat temu dzięki bratu sobie Londyn zwiedziliśmy :) Może kiedyś jeszcze w innym zakątku Anglii będzie mieszkał :)

2013-06-27 13:01:09

Dobrze mieć brata w tak pięknym zakątku świata. Piękna miejscowość.

Newsletter
Portal pozytywnych podróżników
Copyright 2005-2017
Znajdziesz nas na: