Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
, Mar Bag

Alaska - Kanada

2013-06-13 - 2013-06-27
2013-06-13 15:35:38
Mar Bag Wędrowiec 200 kilometrów

Nazwa Alaska pochodzi od słowa "alayeska", co znaczy "wielka ziemia na zachodzie".Alaska jest jednym ze stanów USA. Znajduje się tutaj większość najwyższych szczytów Ameryki.Na krajobraz składają się rozległe pola lodowe, tundra, bujne lasy, głębokie fiordy.

Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Alaska

1 Dzień   
 Wylot z Warszawy do USA. Przylot do Anchorage (Alaska). Transfer do hotelu. Spacer po centrum, kolacja, potrawy lokalnej kuchni.2 Dzień   ANCHORAGE – ALASKA – RAILROAD – P.N. DENALI
Podróż pociągiem Alaska Railroad na trasie Anchorage - Park Narodowy Denali (jedna z 10 najpiękniejszych tras kolejowych na świecie). Po drodze malownicze widoki tundry, ośnieżonych szczytów, wśród nich McKinley, najwyższy szczyt Ameryki Płn. (6194 m n.p.m.).  Nocleg w lodge przylegającym do Parku Narodowego Denali.

3 Dzień   

PARK NARODOWY DENALI – FAIRBANKS
Wycieczka do Parku Narodowego Denali (6 mln ha dzikich, niezamieszkanych terenów). Podróż odbywa się autobusem parkowym. Trasa prowadzi przez doliny i wysokie przełęcze górskie. Liczne postoje w malowniczych miejscach, przy dziko żyjących zwierzętach. Park porasta ponad 650 gatunków roślin przystosowanych do bardzo mroźnych zim i krótkich okresów wegetacji latem. Tereny te zamieszkuje 39 gatunków ssaków i 167 gatunków ptaków. Dalsza podróż autokarem na północ, do Fairbanks. Jest to jedyne większe miasto w centrum Alaski, leżące nad rzeką Chena, założone przez poszukiwaczy złota w roku 1902.4 Dzień   

FAIRBANKS – BARROW – FAIRBANKS
Przelot do Barrow, wioski Eskimosów Inupiat. Jest to najbardziej na północ wysunięta miejscowość w USA, do której nie prowadzą żadne drogi, a morze zamarznięte jest przez 8 miesięcy. Spacer brzegiem Morza Beauforta do monumentu określającego północny koniec kontynentu amerykańskiego. Powrót samolotem na nocleg do Fairbanks.

5 Dzień   

FAIRBANKS – P.N. WRANGELL – ST. ELIAS – PALMER – ANCHORAGE
Zwiedzanie Fairbanks. Wizyta w nowoczesnym Muzeum Arktycznym, pokazującym życie codzienne, sztukę ludową, wierzenia Eskimosów i Indian Alaski. Spacer po malowniczym centrum miasta, pomnik pionierów, katedra. Wyjazd z Fairbanks. Postój w amerykańskiej wiosce św. Mikołaja, gdzie nawet latem można nabyć pamiątki nawiązujące tematycznie do świąt Bożego Narodzenia, wysłać kartkę świąteczną, spotkać św. Mikołaja i jego pomocników. Przejazd wzdłuż Parku Narodowego Wrangell-St.Elias (największego parku narodowego USA). Jedną czwartą parku pokrywają lodowce, stanowiące prawie niemożliwą do penetracji przestrzeń. Wizyta w Centrum Informacyjnym Parku - projekcja filmu na temat tutejszej fauny i flory. Postoje w malowniczych punktach widokowych. Przerwa w Palmer, mieście handlowym, zasiedlonym w latach wielkiego kryzysu przez imigrantów z innych stanów USA, którzy otrzymali tu darmową ziemię. Dojazd do Anchorage.

6 Dzień   

ANCHORAGE – SEWARD
Pobyt w Anchorage, gdzie żyje 40% mieszkańców Alaski. Zwiedzanie Muzeum Historii i Sztuki Ludów i Plemion Eskimoskich. Spacer po 4. Alei, głównej ulicy miasta. Pomnik kapitana Cooka, historyczny ratusz, cerkiew prawosławna z czasów panowania rosyjskiego. Przejazd wzdłuż malowniczej, wąskiej zatoki Turnagain, gdzie można zobaczyć bardzo gwałtowne przypływy oceanu w formie wysokich fal. Obserwacja fauny - białe walenie, lwy morskie, orły bieliki. Przejazd do portu w Seward. Wejście na statek. Kolacja.

7 – 12 Dzień   

SEWARD – Rejs statkiem (Juneau – Skagway – Ketchikan) – VANCOUVER
Ekskluzywny rejs wycieczkowy. Statek jest pływającym hotelem ze wszystkimi wygodami i atrakcjami. Każdego dnia postój w innym miejscu.
• Juneau – stolica stanu Alaska, miasto odcięte od świata, pionierski duch przeplata się z kosmopolityczną elegancją; możliwość udziału w spektakularnym locie hydroplanem z widokiem na 5 lodowców.
• Skagway – miasteczko, gdzie do dzisiaj trwa gorączka złota; okazja do przejazdu koleją przez przełęcz White Pass i wizyta w legendarnym obozie poszukiwaczy złota;
• Ketchikan – największa na świecie kolekcja totemów (drewnianych posągów); m.in. wycieczka wodnym samolotem, lądowanie na lodowcu.
• Inside Passage – podróż wąskim przesmykiem, jeden z najbardziej malowniczych zakątków świata. Zapierające dech w piersiach widoki; tundra, lodowce, fiordy, ośnieżone szczyty, wieloryby, lwy morskie.
• Hubbard Glacier – największy lodowiec w Ameryce Północnej (można go podziwiać podczas rejsu), co kilka minut odrywają się od niego bloki lodu wielkości  10-piętrowego budynku.
• Icy Strait Point – Indianie Tlingit nazywają to miejsce swoim domem; oferuje ono turystom niezwykłe okazy fauny - wieloryby, orły i niedźwiedzie.

13 Dzień    VANCOUVER
Przybycie do Vancouver. Na trasie - przejazd do Parku Stanley’a, gdzie stoją indiańskie słupy totemowe, panorama centrum Vancouver, postój w Prospect Point – najwyżej usytuowanym punkcie parku (64 m n.p.m.). Przejazd przez turystyczną Robson Street. Spacer po Starym Mieście – Gastown, z oryginalnym zegarem parowym oraz pomnikiem Gassy Jack’a stojącego na beczce whiskey, założyciela Gastown. Rejs wodną taksówką na Wyspę Granville. Spacer po wyspie znanej z wielu galerii, teatrów, restauracji, lokalnego targowiska tętniącego życiem, mini-browaru oraz występów ulicznych. Przejazd na lotnisko. Wylot do Europy.

14 Dzień   
Przylot do Warszawy.

Mar Bag Wędrowiec 200 kilometrów

Ostatnie wycieczki użytkownika

Pokaż więcej

Komentarze

Nie znalazłem żadnych postów w tym temacie. Kliknij tutaj by dodać pierwszy
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020