Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
Fragment dzielnicy, Marek Marcola

Czerwińsk - schodami w dół

2008-04-22
2008-04-22 20:19:18
Avatar użytkownika
Marek Marcola Krajtroter 3115 kilometrów
Romańska bazylika to nie jedyny powód ,dla którego warto przyjechać do Czerwińska.U stó światyni przycupnęła niepowtarzalna dzielnica drewnianych domów.Wystarczy zejść schodami w dół.
Czerwińsk znany jest z XII wiecznej bazyliki pw. Zwiastowania Najświetszej Marii Panny.Romańskich zabytków mamy w Polsce bardzo niewiele stąd też wielu milosników architektury odwiedza tę najstarszą światynię na Mazowszu.Ale w Czerwińsku jest jeszcze jedno miejsce ,które warto odwiedzić.Aby je znaleźć należy schodami obok koscioła zejść w dół. Tu,nad brzegiem szeroko rozlewającej się Wisły rozłożyła się urocza dzielnica drewnianych domów .Aż żal,że nie są one zapleczem noclegowym i gastronomicznym dla turystów zwiedzajacych bazylikę. Któż z nich nie zechciałby posilić się jakiejś stylowej karczmie lub zanocować w drewnianym domku.Oczywiście,gdyby była taka mozliwość.Tymczasem domy pustoszeją i zamieniają sie w ruinę, przy całkowitej obiojetności władz i mieszkanców,nieswiadomych tego,jakim skarbem dysponują.Szkoda!
Tu obecne są klimaty Polski przedwojennej Jeden z najpiekniejszych domów Jeden z domów u stóp bazyliki Czy całą dzielnicę czeka taki los? Bazylika przyciaga wielu turystów. Romańska bazylika Czerwińsk - schodami w dół
Avatar użytkownika
Marek Marcola Krajtroter 3115 kilometrów

Komentarze

Nie znalazłem żadnych postów w tym temacie. Kliknij tutaj by dodać pierwszy
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020