Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
, Marta Modzelewska

Weekend w Rzymie

2013-06-04 - 2013-06-08
2013-06-04 22:44:41
Avatar użytkownika
Marta Modzelewska Wędrowiec 205 kilometrów

Mało jest osób, które potrafią oprzeć się urokowi Włoch. Szczególnie Rzym jest niezwykle urokliwym miejscem obfitującym w niebywałe historyczne zabytki kultury i sztuki. Jest to wymarzona destynacja na długi weekend.

Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Warszawa > Rzym > Rzym

Wieczne miasto, do którego prowadzą wszystkie drogi to nie tylko wielkie, otwarte muzeum, ośrodek, gdzie kształtowała się historia nowożytnego świata i siedziba najwyższych władz kościelnych. Rzym to pełne włoskiej energii miejsce spotkań miłośników "dolce vita", romantyczne wieczory w przytulnych trattoriach i barach, szalone noce w dyskotekach, słoneczne dni pełne nowych wrażeń. Eleganckie sklepy "alta moda" z pięknymi wystawami i zawrotnymi cenami sąsiadują tu ze świetnymi butikami na każdą kieszeń i kuszą nieustannymi "saldi" - wyprzedażami.Program:1. DZIEŃ
Przelot do Rzymu. Transfer do hotelu. Przejazd środkami komunikacji miejskiej do centrum Rzymu na Piazza di Porta San Giovanni. Wizyta w bazylice św. Jana na Lateranie, pierwszej siedzibie papieskiej, gdzie znajduje się jedna z najwspanialszych relikwi chrześcijan - Święte Schody. Następnie zwiedzanie bazyliki Santa Maria Maggiore na wzgórzu Eskwilin z grobem rzeźbiarza Berniniego i bazyliki Santo Pietro In Vincolo, gdzie podziwiać można znany posąg Mojżesza dłuta Michała Anioła. 

2. DZIEŃ

Przejazd metrem do centrum RZYMU, w okolice Koloseum. Zwiedzanie: wnętrza Koloseum - symbol cesarskiego Rzymu, Forum Romanum, Kapitol - centrum miasta od czasów starożytnych, przebudowany wg projektu samego Michała Anioła, Piazza Venezia z pomnikiem Wiktora Emanuela II. Przejazd metrem do WATYKANU. Zwiedzanie: Plac św. Piotra, Bazylika św. Piotra. Wizyta w miejscu spoczynku Jana Pawła II. Po      zwiedzaniu warto udać się na pyszną włoską pizzę w pobliżu Placu św. Piotra. Odwiedzają ją setki turystów.3. DZIEŃ

Przejazd metrem do centrum RZYMU. Spacer po najpiękniejszych placach Wiecznego Miasta: barokowy Piazza Navona z fontanną Quattro Fiume, Piazza Rotonda z Panteonem - antyczną świątynią wszystkich bogów, mieszczącą grób Rafaela, mały plac z monumentalną fontanną di Trevi, upamiętnioną w filmie La Dolce Vita. Następnie spacer przez via del Corso do via Condotti, słynnej ze sklepów alta moda, a także kawiarni Cafe Greco. Ulica otwiera się na jeden z najpiękniejszych placów świata - Piazza di Spagna ze słynnymi Schodami Hiszpańskimi. 

4. DZIEŃ

Przejazd autokarem do oddalonego o ok.30km od Rzymu Castel Gandolfo, gdzie znajduje się letnia rezydencja papieża. Zwiedzanie malowniczego miasteczka. Transfer na lotnisko. Wylot do Warszawy.

Zakwaterowanie:

***Hotel Siracusa na Via Marsala w centrum Rzymu. Naprzeciwko hotelu znajduje się dworzec kolejowy i metro Termini. Centrum Rzymu

 

Avatar użytkownika
Marta Modzelewska Wędrowiec 205 kilometrów

Ostatnie wycieczki użytkownika

Pokaż więcej

Komentarze

Nie znalazłem żadnych postów w tym temacie. Kliknij tutaj by dodać pierwszy
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020