Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
, Monika D

Wycieczka do Australii

2013-08-05 - 2013-08-12
2013-05-31 16:20:48
Monika D Wędrowiec 200 kilometrów

Wyprawa po Australii. Sydney - Blue Mountains - Bondi Beach - Ayers Rock - Uluru - Mount Olgas - Kings Canyon - Brisbane - Surfer’s Paradise

Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Sydney > Hyderabad > Kabul > Doniecko > Warszawa > Blue Mountains > Wildlife Park > Bondi Beach > Ayers Rock > Urulu > Mount Olgas > Kings Canyon > Cairns > Brisbone > Surfer\\\'s Paradise > Brisbone > Warszawa > Australia

Dzień 1Zbiórka na lotnisku w Warszawie. Wylot do Australii.Przylot do Sydney. Transfer do hotelu. Krótki odpoczynek po podróży. Spacer do centrum, wjazd na wieżę widokową, lunch z obserwacją panoramy miasta. Zwiedzanie Sydney: zespół wysokościowców, oceanarium. Nocleg.

 

Dzień 2Wyjazd do Blue Mountains. Po drodze oglądanie wioski olimpijskiej z 2000 r. Wizyta w Featherdale Wildlife Park (gdzie można pogłaskać misie koala, dostać kopa od kangura, usiąść na jaju strusia itp.). Dalej jazda do Blue Mountains, zwiedzanie unikalnych formacji skalnych, zjazd najbardziej stromą kolejka torową na świecie. Po południu powrót do Sydney. Jeśli czas pozwoli przejazd na Bondi Beach, krótkie korzystanie z plażowych uciech. Powrót do hotelu, nocleg.

 Dzień 3

Wcześnie rano wyjazd na lotnisko i wylot do leżącego w samym centrum Australii Ayers Rock. Przylot i transfer do hotelu. Po południu oglądanie największego świętego kamienia Aborygenów. Podziwianie wytworu natury w promieniach zachodzącego słońca. Sen aż do 4:00 w nocy.

 

Dzień 4

Pobudka przed świtem. Wyjazd na oglądanie Uluru. Fotografowanie kamienia i z kamieniem w tle na różne sposoby. Powrót na śniadanie do bazy. Przejazd do Centrum Kultury Aborygeńskiej. Wypatrywanie trofeum, może zakupy? Następnie wyjazd na odkrycie jeszcze innych świętych gór Aborygenów - Kata Tjuta (Mount Olgas), spacer po słynnej „Dolinie Wiatrów". Dalej przejazd do Kings Canyon. Nocleg w bazie globtroterskiej.

 

Dzień 5

Wyjazd na lotnisko, wylot do Cairns. Przylot, transfer do hotelu. Leżenie odłogiem na plażach północnych Cairns w cieniu palm albo w pełni słońca lub - fakultatywnie - całodzienna wycieczka łodzią na Wielką Rafę Koralową - podziwianie najpiękniejszej i największej na świecie rafy koralowej z milionami kolorowych ryb i stworzeń morskich, wspaniałości podwodnego świata. Nocleg w Cairns.

 

Dzien 6

Wylot do Brisbane. Przylot. Przejazd do stolicy Złotego Wybrzeża - Surfer's Paradise. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.

 

Dzień 7 

Przejazd do Brisbane. Zwiedzanie ratusza, spacer po city i ogrodzie botanicznym.

 

Dzień 8

Przejazd na lotnisko, wylot do Europy. Lądowanie w Warszawie.

 

Monika D Wędrowiec 200 kilometrów

Ostatnie wycieczki użytkownika

Pokaż więcej

Komentarze

Nie znalazłem żadnych postów w tym temacie. Kliknij tutaj by dodać pierwszy
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020