Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
, Karolina Breczko

Szlakiem napiękniejszych podlaskich atrakcji

2013-06-14 - 2013-06-16
2013-06-12 14:09:27
Karolina Breczko Wędrowiec 200 kilometrów

Wycieczka skupia się na pokazaniu najciekawszych  atrakcji naszego województwa. 

Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Augustów > Giżycko > > Mikołajki > Osowiec Twierdza >

Pierwszy Dzień

Augustów:Nasza wycieczka rozpoczyna się w piątek z rana w Centrum miasta Augustów. Tam zaczniemy zwiedzanie od spaceru  po głównym rynku Zygmunta Augusta. następnie   przejdziemy się Kanałem Augustowskim, gdzie co roku odbywa sie znana w całej Polsce impreza "Co ma pływać nie utonie" czyli pływanie na byle czym. Nastepnie odbędziemy rejs statkiem żeglugi augustowskiej,którym niegdyś podróżował Jan Paweł II. 

potem przejedziemy się Wigiersą koleją Wąskotorową. 

Bedąc na terenie Augustowa warto odwiedzić zabytkowy zespół sakralny znajdujący sie w Studzienicznej- mijscowość oddalona 9km od Augustowa. znajduje się tam zabytkowy kościół drewniany. Obiad w restauracji Albatros.

Giżycko:

Zaczniemy od zwiedzenia jeziora Niegocin, które ma 26 km kwadratowych. później możemy pospacerowac kanałe Giżyckim. należy także zwiedzić molo, ktróe jest niezwykle piękne. Wart obejrzenia jest także zamek krzyżacki. 

po cięzkim dniu nocujemy w schronisku.

Drugi dzień

Mrągowo i Mikołajki - rejs jeziorem Śniadrwy

Trzeci dzień

Osowiec Twierdza

Znajduje się na terenie Biebrzańskiego Parku Narodowego. Jest to ogromny system fortyfikacji carskich z przełomu XIX i XX wieku. Mimo wielu ataków, twierdza nigdy nie została zdobytaGodne zwiedzenia są cztey wojenne fortyfikacje. 

Po zwiedzeniu Osowca wybieramy sie już do Białegostoku. Tu oczywiście musimy koniecznie skupic sie na Pałacu Branickich, Ratuszu, Rynku Kościuszki, cmentarz Żydowski. Obowiązkowo należy pospaceorawć po parku miejskim Planty.

Na tym kończy sie program naszej mam nadzieje ciekawej i inteesującej wycieczki 😉

Chętnych zapraszam do obejrzenia galerii.

 

Karolina Breczko Wędrowiec 200 kilometrów

Ostatnie wycieczki użytkownika

Pokaż więcej

Komentarze

Nie znalazłem żadnych postów w tym temacie. Kliknij tutaj by dodać pierwszy
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020