Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
WADOWICE, elzbieta reimus

>WSZYSTKO SIĘ ZACZĘŁO W WADOWICACH

2009-02-14
2009-02-14 13:46:05
Avatar użytkownika
elzbieta reimus Krajtroter 2221 kilometrów
Nie wiadomo dokładnie,kiedy powstała osada, a póżniej miasto WADOWICE. Po raz pierwszy wzmianka o Wadowicach pojawiła się w dokumentach 1927 roku za panowania Władysława Łokietka.
WADOWICE - MAŁE PROWINCJONALNE MIASTECZKO,STAŁO SIĘ GŁOŚNE NA CAŁYM ŚWIECIE.LEŻY OKOŁO CZTERDZIESTU KILOMETRÓW NA POŁÓDNIOWY ZACHÓD OD KRAKOWA,NAD RZEKĄ >SKAWĄ<.
OBECNIE WADOWICE LICZĄ SOBIE OKOŁO DWADZIEŚCIA TYSIECY MIESZKAŃCÓW.OD MOMENTU HISTORYCZNEGO KONKLAWE W 1978 ROKU MIASTO STAŁO SIĘ CELEM LICZNYCH PIELGRZYMEK.
POMIMO PEWNYCH TRUDNOŚCI WYREMONTOWANIA BUDYNKU PRZY ULICY KOSCIELNEJ I DZIĘKI WYSIŁKOM KARDYNAŁA MACHARSKIEGO I KSIĘDZA ZACHERA,UDAŁO SIĘ OTWORZYĆ W 1984 ROKU PAPIESKIE MUZEUM- DOM RODZINNY OJCA SWIETEGO JANA PAWŁA II.WŁAŚNIE TU W DNIU 18 MAJA 1920 ROKU W TYM DOMU URODZIŁ SIĘ KAROL WOJTYŁA.OPIEKĘ NAD TYM DOMEM SPRAWIAJĄ SIOSTRY NAZARETANKI PRZEBYWAJĄCE W WADOWICACH .
PAPIEŻ JAN PAWEŁ II PEŁNIĄC SWOJĄ MISJĘ PAPIESKĄ MIASTO ODWIEDZIŁ TRZYKROTNIE W LATACH 1979-1991-1999 ROKU.
JEŻELI JESTEŚMY W WADOWICACH WARTO ZOBACZYĆ NAJSTARSZĄ ŚWIĄTYNIĘ - TO JEST KOŚCIÓŁ OFIAROWANIA NAJSWIĘTSZEJ MARII PANNY.NA ŚCIANIE ZNAJDUJE SIĘ ZEGAR SŁONECZNY Z ŁACIŃSKĄ SENTENCJĄ:>Tempus fugit,aeternitas manet - Czas ucieka,wieczność czeka<.
JEST TEŻ DO ZWIEDZENIA DOM PRZY ULICY KOSCIELNEJ - JEDEN Z NAJSTARSZYCH BUDYNKÓW W MIESCIE Z XVIII I XIX w.- OBECNIE ZNAJDUJE SIĘ MUZEUM MIEJSKIE.
- KLASZTOR OJCÓW KARMELITÓW BOSYCH I SANKTUARIUM ŚW. JÓZEFA
- PLAC JANA PAWŁA II Z DOMAMI KLASYCYSTYCZNYMI Z XIXw.
ORAZ DOM RODZINY OJCA SWIĘTEGO JANA PAWŁA II - MUZEUM BIOGRAFICZNE,KTÓRE JEST ODWIEDZANE PRZEZ LICZNE PIELGRZYMKI
I JA BYŁAM I ZOBACZYŁAM.
WADOWICE WADOWICE WADOWICE WADOWICE WADOWICE WADOWICE Pamiątki Jana Pawła II Pamiątki Jana Pawła II Pamiątki Jana Pawła II Pamiątki Jana Pawła II WADOWICE WADOWICE WADOWICE WADOWICE Tu sie odbył Chrzest Jana Pawła II Pomnik Jana Pawła II >WSZYSTKO SIĘ ZACZĘŁO W WADOWICACH WADOWICE
Avatar użytkownika
elzbieta reimus Krajtroter 2221 kilometrów

Komentarze

Nie znalazłem żadnych postów w tym temacie. Kliknij tutaj by dodać pierwszy
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020