Lanckorona, elzbieta reimus

TOWARZYSTWO PRZYJACIÓŁ >.LANCKORONY<

2008-09-26 - 2008-09-28
2009-02-13 13:18:27
Avatar użytkownika
elzbieta reimus Krajtroter 2221 kilometrów
>SĄ MIEJSCA NA ZIEMI,KTÓRE PRZYCIĄGAJĄ DO SIEBIE SWOIM UROKIEM,MAGIĄ I CZAREM- NIEPOWTARZALNOŚCIĄ JEST TO MIEJSCOWOŚĆ - LANCKORONA,A TOWARZYSTWO PRZYJACIÓŁ LANCKORONY WIDZI W NIEJ CENNY DIAMENT,KTÓRY POPRZEZ RÓZNE KULTURY SPOLECZNE SPRAWI,ŻE ZABLYŚNIE BLASKIEM BRYLANTU.
Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Wadowice > Wadowice
CO PRZYCIĄGA DO LANCKORONY - WIĘC CO MI WIADOMO- TO ,ZE W SKALI KRAJU UNIKATOWY UKŁAD URBANISTYCZNY-MALOWNICZE NIEPOWTARZALNE KRAJOBRAZY,KTORE OTACZAJĄ LANCKORONĘ.SWOISTY MIKROKLIMAT,CZYSTE POWIETRZE, A PRZEDEWSZYSTKIM CISZA I SPOKÓJ,KTÓRA DAJE MOZLIWOŚĆ DOBREGO WYPOCZYNKU.LANCKORONA JEST TEŻ DOBRYM PUNKTEM WYPADOWYM DO WYCIECZEK - W BESKID MAKOWSKI,DRÓŻKI KALWARYJSKIE A NAWET NIEDALEKO WADOWICE CZY TEŻ DO KRAKOWA.
LACKORONA BYŁA MIASTEM DO 1933r. - OBECNIE JEST WSIĄ ,LECZ GOŚCILA I GOŚCI TU CAŁĄ PLEJADĘ ZNANYCH POLSKICH MALARZY I ARTYSTÓW TAKŻE PISARZY I INNYCH ZAGORZAŁYCH WIELBICIELI.
JEST PRZEPIĘKNIE POLOŻONA NA ZBOCZU GÓRY,GDZIE MOZNA ZACHWYCAC SIĘ PIĘKNYMI WIDOKAMI M.IN.-NA KRAKÓW/nawet przy dobrej słonecznej pogodzie mozna popatrzeć na Kopiec Kościuszki/.
- KLASZTOR NA BIELANACH
- KALWARIĘ ZEBRZYDOWSKĄ wraz z Klasztorem
- BABIĄ GÓRĘ BESKIDU ŻYWIECKIEGO
LANCKORONA POŁOŻONA JEST W KARPATACH ZACHODNICH, NA PODGÓRZU KARPACKIM.WIĘC SZCZEGÓLNE WARTOŚCI KRAJOBRAZOWE STANOWI TEREN SAMEGO MIASTECZKA/WSI NA POCHYŁYM BYM POWIEDZIALA TARASIE GORY LANCKOROŃSKIEJ,WSRÓD ZIELENI LASÓW,GDZIE Z RÓŻNYCH PUNKTÓW ODSŁANIAJĄ KOŚCIÓŁ PARAFIALNY LUB ZAMEK NA WZGÓRZU.
BĘDĄC Z GRUPĄ Z WOJEWÓDZTWA SWIETOKRZYSKIEGO PRZEZ OSRODEK PROMOWANIA PRZEDIĘBIORCZOSCI-SANDOMIERZ -JEST FUNDACJĄ ZAŁOŻONĄ 1991r.MISJA JEST DZIAŁANIE NA RZECZ ROZWOJU LOKALNYCH SPOŁECZNOŚCI W POLSCE.
WIĘC NASZA GRUPA BĘDĄC W LANCKORONIE UDAŁA SIE NA MAŁY SPACER I ROZPOCZEŁA OD RYNKU - CZYLI OD GŁÓWNEGO PUNKTU TEJ MIEJSCOWOSCI.SAM RYNEK Z DREWNIANĄ MAŁOMIASTECZKOWĄ ZABUDOWĄ ORAZ ULICZKI,KTÓRE SĄ ROZCZŁONKOWANE TO W GÓRĘ TO W DÓŁ Z KAMIENNĄ POWIERZCHNIĄ,KTÓRA JEST TROCHĘ UCIĄZLIWA LECZ DO PEWNEGO SKUPIENIA SIĘ NAD OTOCZENIEM.
JAK JUŻ ZOSTALO WSPOMNIANE LANCKORONA JEST UROCZĄ MIEJSCOWOSCIĄ WYPOCZYNKOWA,KTORA IDEALNIE NADAJE SIE NA WEEKENDOWY WYPAD Z RODZINĄ.
NIEKTÓRZY TĘ UROCZĄ MIEJSCOWOŚĆ NAZYWAJĄ PŁUCAMI KRAKOWA.
LANCKORONA - NOCLEGI ZAPEWNIA ,ZARÓWNO SCHRONISKO PTTK JAK I RÓZNORODNE PENSJONATY- WIĘC TYLKO JECHAĆ DO LANCKORONY.
MIEJSCOWOŚĆ JESZCZE NIE JEST W PEŁNI DOCENIONA ,MA DUZE MOZLIWOŚCI ROZWOJU W KIERUNKU TURYSTYKI - WIĘC POSTARAJMY SIE JA ODWIEDZAĆ.
Lanckorona Lanckorona Lanckorona Lanckorona Lanckorona Lanckorona Lanckorona Lanckorona TOWARZYSTWO PRZYJACIÓŁ >.LANCKORONY<
Avatar użytkownika
elzbieta reimus Krajtroter 2221 kilometrów

Komentarze

Nie znalazłem żadnych postów w tym temacie. Kliknij tutaj by dodać pierwszy
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021