Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
, Anna Piernikarczyk

Zawsze modna i popularna, czyli Grecja dla turystów

2012-09-04 - 2012-09-14
2012-12-13 16:14:31
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136145 kilometrów

Od wielu lat jest popularnym kierunkiem podróży. Kusi pięknymi zabytkami, antycznymi budowlami oraz słonecznymi plażami.

Nasze podróże możesz wygodnie przeczytać na naszym nowym blogu. Na chwilę obecną nie ma tam komentarzy i ocen, ale pracujemy nad tym :)
Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Ateny

Grecja to słynna Kreta oraz wyjątkowo atrakcyjne wybrzeża Morza Egejskiego i Jońskiego. To miejsca związane z najstarszymi cywilizacjami oraz z mitycznymi bohaterami. Ateny, Olimp, Akropol – to wszystko wielu turystów chce zobaczyć na własne oczy. Ponieważ Grecja jest tak atrakcyjna i popularna, podróż po jej malowniczych zakątkach ma w swej ofercie praktycznie każde biuro podróżyKtóre zakątki Grecji zasługują na szczególną uwagę? 
 
Popularnym celem wielu turystów jest Kreta. Największa z greckich wysp kusi zróżnicowanym krajobrazem oraz wyjątkowo długim latem. Słońce, piękne plaże oraz liczne zabytki z czasów kultury minojskiej – to wszystko czeka tu na podróżnych z całego świata. Kreta zachęca również licznymi imprezami i uroczystościami, z których wyróżnia się słynny Festiwal Wina. 
 
Kusi również wyspa Rodos, leżąca na Morzu Egejskim w pobliżu granicy z Turcją. Tą pełną słońca wyspą opiekuje się od antycznych czasów słoneczny bóg Helios, dzięki któremu letnicy do dziś mogą tu korzystać ze słońca i idealnych warunków do plażowania. Kusi też miasto Rodos – najważniejsze miasto na wyspie. Stare i Nowe Miasto, średniowieczne fortyfikacje oraz budowle podkreślające związki tej wyspy z pobliskim światem muzułmańskim sprawiają, że to miejsce jest wyjątkowo atrakcyjne dla turystów. A wszystko to w otoczeniu uroczych winnic i gajów oliwnych – tak charakterystycznych dla greckiego krajobrazu. 
 
Wśród greckich regionów turystycznych popularnością cieszy się również słynna Riwiera Olimpijska. Jest ona miejscem wymarzonym zarówno dla miłośników sportów wodnych, jak i dla piechurów. Bliskość gór, a w szczególności boskiego Olimpu sprawia, że zarówno plażowicze, jak i miłośnicy turystyki aktywnej znajdą tu dla siebie coś ciekawego. 
 
Największą atrakcją tego kraju są jednak Ateny. Wczasy lub wycieczki do tego pięknego miasta oferuje praktycznie każde biuro podróży. Wszak Akropol, Świątynia Zeusa i budynki antycznej Agory, dawne meczety i kościoły bizantyjskie to obiekty, które zawsze cieszyły się zainteresowaniem turystów z całego świata.
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136145 kilometrów

Komentarze

Nie znalazłem żadnych postów w tym temacie. Kliknij tutaj by dodać pierwszy
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020