, toja1358

Szwajcarskie wędrówki

2012-09-14
2012-12-07 23:31:34
Avatar użytkownika
toja1358 Krajtroter 10687 kilometrów

Urocza miejscowość Mürren, do której trzeba było wjechać koleją linową, bo nic innego tam nie dojeżdża oraz niesamowicie piękne alpejskie krajobrazy.

Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Grütschalp > Mürren > Allmendhubel > Stechelberg

Wjazd koleją linową z Lauterbrunnen do Grütschalp. Tutaj przesiadka na  pociąg i jedziemy do  niewielkiego, spokojnego Mürren.Piękne widoki, zdjęcia nie potrafia oddać tego, co widzialy oczy. Po miasteczku można wędrować bez końca, jest urocze. Typowo szwajcarskie domki, wąskie uliczki pozbawione ruchu samochodowego, wokół zielone łąki i ośnieżone szczyty. Cudnie!Wjeżdżamy wyżej - na Allmendhubel. Jest tu restauracja i ścieżka kwiatowa. Niestety,już wrzesień i wiele kwiatów  tu nie ma, ale najważniejsze - szarotki- są w ogromnych ilościach.

Zjadamy obiad i chłoniemy otaczające nas piękno, spędzając tu resztę dnia.

Powrót inną drogą - kolejką linową do Stechelbergu, z przesiadką w Gimmelwald. 

 

 

Avatar użytkownika
toja1358 Krajtroter 10687 kilometrów

Komentarze

Nie znalazłem żadnych postów w tym temacie. Kliknij tutaj by dodać pierwszy
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020