Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
, Anna Piernikarczyk

Szklarska Poręba na zimowy wypoczynek

2012-12-06 - 2012-12-13
2012-12-06 12:43:47
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1126100 kilometrów

Gdzie się udać na urlop zimowy? To pytanie, z którym boryka się wielu z nas. Ferie zimowe to pora odpoczynku, radości, spokoju i relaksu. Gdzie zatem pojechać? Warto jest zmienić na kilka dni miejsce pobytu, chociażby dlatego, że pozwoli nam to odciąć się od codziennych problemów, zapomnieć o pracy zawodowej, pobyć przez chwilę spokojnym i prywatnym człowiekiem. 

Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Szklarska Poręba

Możemy zapomnieć o biurze, klientach, przełożonym i współpracownikach. Możemy zapomnieć o obowiązkach i przez krótką chwilę pobyć lekkomyślnym i znów młodym człowiekiem. Możemy głęboko odetchnąć i nabrać dystansu do całego świata. Dlatego, tak ważne jest, by urlop zimowy dobrze sobie zaplanować. Pozwala on odreagować całoroczne stresy, naładować baterie i dodać sił na następne miesiące pracy.Najważniejsza jest decyzja, gdzie wyjedziemy na urlop. Może to być wycieczka zagraniczna, a równie dobrze może to być wycieczka w polskie góry. Ciekawym miastem na zimowy odpoczynek jest Szklarska Poręba. Znajduje się się Skiarena Szrenica w ogromny kompleks narciarski, największy w polskich Karkonoszach – to 12 km szlaków zjazdowych. Działa tu krzesełkowa kolej linowa (2393 m) na Halę Szrenicką. W okolicach Szklarskiej Poręby jest co robić. Fani nart biegowych mogą jeździć w Górach Izerskich, albo na trasach w Kowarach. Ci, którzy wolą wędrówki piesze maja do dyspozycji blisko 400 km znakowanych szlaków turystycznych. W Karkonoszach jest wiele zakątków wciąż cichych i mało zatłoczonych przez turystów. 
 
Główne atrakcje Karkonoszy to m.in. wodospady Szklarki i Kamieńczyka w Szklarskiej Porębie, zamek Chojnik w Jeleniej Górze-Sobieszowie, norweski kościółek Wang w Karpaczu Górnym. Będąc w Szklarskiej Porębie warto też poznać tradycyjne metody wytopu szkła w Leśnej Hucie. Jak już zdecydujemy się na miejscowość zimowego wypoczynku trzeba odpowiednio wcześnie zarezerwować kwatery. W takim mieście, jak Szklarska Poręba noclegi rezerwuje z wyprzedzeniem. To bardzo istotne jeżeli nie chcemy się martwić o schronienie, a przyjechać tylko na wycieczkę i tą wycieczką się cieszyć.
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1126100 kilometrów

Komentarze

Nie znalazłem żadnych postów w tym temacie. Kliknij tutaj by dodać pierwszy
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020