Genewa - miasto wielu nacji

Genewa jest drugim co do wielkości miastem Szwajcarii i siedzibą ważnych organizacji, takich jak Organizacja Narodów Zjednoczonych,  Światowa Organizacja Zdrowia czy  Międzynarodowy Czerwony  Krzyż.  

Miasto położone jest na granicy z Francją, nad Jeziorem Genewskim i rzeką Rodan. Symbolem Genewy jest wysoka na 140 metrów fontanna  położona tużnad samą  taflą jeziora. Również nad brzegiem jeziora, w Ogrodzie Angielskim, znajduje się drugi symbol – wielki zegar kwiatowy, nawiązujący do szwajcarskiego przemysłu zegarmistrzowskiego.

Spacerując uliczkami Starego Miasta staraliśmy się chłonąć jego klimat. Nie nastawialiśmy się na konkretne zwiedzanie, po prostu chcieliśmy spędzić jeden dzień w tym kosmopolitycznym mieście.Główną atrakcją Starego Miasta jest średniowieczna, ewangelicko-reformowana  katedra św. Piotra.

Bardzo podobał nam się Ratusz, schowany tak, że gdybym nie wiedziała gdzie wejść, to na pewno byśmy go ominęli. Obok  znajduje się arsenał z arkadowymi podcieniami. Ustawione są tu armaty, a na ścianie znajdują się trzy mozaiki przedstawiające ważne wydarzenia z historii Genewy.

Na tej samej uliczce znajduje się ciekawy budynek Maison Tavel.

Zajrzeliśmy jeszcze na Wyspę Rousseau na Rodanie, gdzie stoi pomnik tego wybitnego pisarza i filozofa.

Do siedziby ONZ podjechaliśmy kilka przystanków tramwajem. Na placu zachwyciło nas ogromne krzesło, natomiast na teren ONZ nie weszliśmy – odstraszyła nas ogromniasta kolejka, której końca nie udało się nawet zobaczyć.Odwiedzone miejsca

sobota, 2012-09-15
  • Genewa

Ostatnie wycieczki użytkownika

Pokaż więcej

Komentarze

Nie znalazłem żadnych postów w tym temacie. Kliknij tutaj by dodać pierwszy
Newsletter Wypisz się z newslettera
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje
Copyright 2005-2019
Znajdziesz nas na: