Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
, toja1358

St. Beatus i szmaragdowe Thunersee

2012-09-09
2012-11-01 20:30:23
Avatar użytkownika
toja1358 Krajtroter 10687 kilometrów

Wycieczka do  miejsca, w którym zamieszkiwał dawno temu pierwszy apostoł Szwajcarii – św. Beatus.

Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Interlaken > Sundlauenen > St. Beatus

 W niedzielę rano, po śniadanku,  pojechaliśmy do Interlaken, do kościoła. Ponieważ ani ja, ani mąż nie znamy niemieckiego, siedzieliśmy jak na „tureckim kazaniu”, a właściwiej byłoby to określić „jak na niemieckim kazaniu”.  Potem wróciliśmy na kamping i zrobiliśmy  obiadek – ziemniaczki, jajka i mizeria. Był to jedyny przyrządzony przeze mnie obiad w czasie tego urlopu.Niedzielne popołudnie, ciepłe i słoneczne, wykorzystaliśmy na wędrówkę do jaskini świętego Beatusa.  Początkowo trasa biegnie wzdłuż  Thunersee i można podziwiać jego czyste, szmaragdowe wody. Od przystani statków Beatenbucht szlak skręca i pnie się pod górę przez las. Dochodzimy do szosy i idąc nią przechodzimy przez wykute w skale tunele. Potem  droga prowadzi w górę stromego zbocza, na którym  gdzieś wysoko jest wejście do jaskini. Przy trasie jest muzeum, a ścieżka biegnąca zakosami przekracza kilkakrotnie spływające z góry kaskady wody. Podchodzimy powoli, na zwiedzanie jaskini jest już i tak za późno. Zresztą  nastawiliśmy się głównie na obejrzenie pustelni „przyklejonej” do skalnej ściany. Obecnie mieści się tu niewielka restauracja.  Legenda mówi, że jaskinię obrał sobie za schronienie święty Beatus – pierwszy apostoł Szwajcarii. Zanim jednak w niej zamieszkał, musiał pokonać smoka.

 Miejsce jest bardzo urokliwe, aż nie chciało nam się wracać.

Na drogę powrotną wybraliśmy inny szlak, wiodący mniej stromo niż podejście, przez las, do szosy. Dalej tak jak przyszliśmy – w dół do jeziora i wzdłuż niego do  tymczasowego domciu. Pogoda zaczęła się psuć, chmury zasnuły niebo i wracając już nie było widoczności. Tym bardziej cieszyliśmy się, że udało nam się wykorzystać  ten dzień i teraz możemy snuć wspomnienia, oglądając kolorowe fotki…Avatar użytkownika
toja1358 Krajtroter 10687 kilometrów

Komentarze

BEATA Nowicjusz 1 kilometrów
2012-11-20 21:56:35

Toju ciekawa relacja.Masz już wycieczkę marzeń za sobą ,ja przed- dlatego  twoje relacje będą mi bardzo przydatne.pozdrawiam gorąco

Avatar użytkownika
toja1358 Krajtroter 10687 kilometrów
2012-11-02 08:13:35

Dzięki Marianie, urlop był niesamowiy, a tego co widzieliśmy żadne zdjęcia nie potrafią przekazać. Moimi relacjami chciałabym zachęcić innych do odwiedzenia tego kraju.

Pozdrawiam

Avatar użytkownika
marian Krajtroter 46816 kilometrów
2012-11-01 22:44:31

Cudowny urlop -mało powiedziane.

Musicie być dumni z dzieci .Ten szalony pomysł córki jak to ujełaś był rewelacją.Pozdrawiam całą rodzinkę. 

 

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020