, Gabriela Jaworowska

Spacer po Narodowym Parku Małej Fatry

2012-07-17 - 2012-07-18
2012-07-17 21:20:43
Avatar użytkownika
Gabriela Jaworowska Krajtroter 7595 kilometrów

Słowacja Mała Fatra 08-07-2012

Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Terchova

 Terchova w dolinie Vratnej – Słowacja

w dole wije się Tag

Przełęcz  Snilowska1500m.

Wielki Krywań 1709m.

Schronisko Pod Chlebem 1415m.Krowiarskie 1360m.

tu musimy zejść Terchova

Żitne 1264m.

Baraniarki 1264m.

Mały i Wielki Rozsutec

 

Wyjazd ze Skoczowa o 6 rano w niedzielę 08-07-2012 na Słowację w piękne pasmo Małej Fatry.

Po niespełna dwóch godzinach  dotarliśmy  do Terchovej  w Dolinie Vratna, gdzie kolejką gondolową dojechaliśmy do Przełęczy Silnowskiej i dalej spacerkiem podziwiając florę zdobyliśmy najwyższy szczyt Małej Fatry, Wielki Krywań. Pogoda dopisywała słoneczko świeciło ale powietrze rześkie więc z zachwytem ze szczytu  podziwialiśmy Wielki i Mały Rozsutec.

Następnym celem było odwiedzenie schroniska Pod Chlebem, parę dziewczyn z grupy postanowiły zdobyć Chleb, a reszta ruszyła do schroniska, po godzinnym odpoczynku dalsza część trasy, która okazała się troszeczkę męcząca, a i słońce zaczęło mocno przygrzewać.

Początkowo maszerowało się bardzo przyjemnie wąziutką ścieżką wśród wysokich traw i pięknych kwiatów… łąki były przecudne. Tak było do dotarcia do Przełęczy Krowiarskie a  na szczyt Krowiarski, to  było stromo, ciepło, a później nocno w dół, króciutka przełęcz i znowu mocno do góry i znowu w dół to szczyt Żitne . Została jeszcze jedna górka do zdobycia  Baraniarki i to wyjście  w górę  było już przyjemniejsze do podejścia ponieważ skały, troszkę łańcuchów… co lubię… a i wiatr się zerwał większy więc upał już tak nie doskwierał, ale zejście znowu strome więc powolutku doszliśmy wreszcie do autokaru…ale to nic że zmęczeni, ale szczęśliwi że nasze oczy podziwiały wspaniałe widoki, a  z prawej strony cały czas towarzyszył nam M. i D. Rozsutec za każdym razem inaczej oświetlony przez słońce ( D. Rozsutec zdobyłam w zeszłym roku, też sama przyjemność zdobywania, chociaż  upał był nie do zniesienia). Trasa która  miała nam zająć 3,5 godz… tak wskazywała mapa… a nam zeszło 4,5 godz. ale szczęśliwi z uśmiechami dojechaliśmy do Skoczowa.    

 

Avatar użytkownika
Gabriela Jaworowska Krajtroter 7595 kilometrów

Komentarze

Gość
2012-07-19 00:17:35

Gabrysiu, właśnie w lipcu na zboczach Wielkiego Krywania kwiaty mają jedyną niepowtarzalną barwę i Ty to pięknie ujęłaś. Pozdrawiam

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020