Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
, Edyta G.

Jordania.

2012-04-22 - 2012-04-27
2012-04-22 20:47:16
Avatar użytkownika
Edyta G. Uzależniony od podróży 1364 kilometrów
Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Akaba > Jerash, góra Nebo, Madaba > Petra > Wadi Rum > Akaba

Jordania  i jej mieszkańcy zafascynowali  mnie sobą w jednej chwili.Ludzie , choć żyją w ciężkich warunkach i raczej bardzo skromnie są bardzo sympatyczni i przyjacielscy.

To najbardziej ,,europejski" kraj z państw arabskich - jesli można użyć takiego porównania😉

Pierwszym miejscem , które zwiedziliśmy były ruiny miasta Jerash, najlepiej zachowanego miasta rzymskiego , zniszczonego w 749 roku przez potężne trzęsienie ziemi.To niesamowite miejsce , które podczas wyprawy do Jordanii warto zobaczyć.

Nawet teraz , gdy zostały po nim juz tylko ruiny poraża wielkością oraz budzi wyobraźnię. 

Góra Nebo - rozciąga się z niej fantastyczny widok na okolicę a szczególnie na całą Ziemię Świętą. To miejsce śmierci i pochówku Mojżesza.

Jan Paweł II podczas swojej wizyty w tym miejscu zasadził drzewko oliwne , które także możemy oglądać , wspominając naszego polskiego , wspaniałego papieża.

 

Madaba- w niepozornej , niewielkiej , prawosławnej bazylice św.Jerzego kryje sie prawdziwa perełka : mapa mozaikowa Palestyny i Egiptu.Pierwotnie mapa była szeroka na 6 metrów i  nawet do 25 metrów długa. Niestety do czasów obecnych dotrwała jej wiele mniejsza część.

 

Petra- jedno z najcudowniejszych i najbardziej niezwykłych miejsc na świecie- miasto wykute w skałach , do którego dotrzeć można wyłącznie wąskim wąwozem As - Sik.

Mieliśmy okazje poznać tam pewną kobietę , która wyszła za Beduina , zamieszkała w Petrze a potem napisała o tym ksiażke pt. ,,Żona Beduina".

Mowa o pani Marguerite van Geldermalsen .

http://www.empik.com/zona-beduina-van-geldermalsen-marguerite,prod60519286,ksiazka-p?gclid=CJb97YqYya8CFQMx3wodyy2_Xg

 

Wadi Rum - pustynna dolina z niezwykłymi skałami , kolorami i widokami.

Nie ma możliwości by być w Jordanii i jej nie zobaczyć🙂

 

Podsumowując , uważam swój pobyt w tym kraju za bardzo udany i pouczający.

Wszystkim gorąco polecam.

Avatar użytkownika
Edyta G. Uzależniony od podróży 1364 kilometrów

Komentarze

Nie znalazłem żadnych postów w tym temacie. Kliknij tutaj by dodać pierwszy
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020