Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
, Adam Prończuk

Dwa dni w Veneto

2012-04-29 - 2012-04-30
2012-05-07 22:29:43
Avatar użytkownika
Adam Prończuk Krajtroter 16443 kilometrów

Majówka

Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Treviso > Asolo > Bassano del Grappa

 <p style="\"text-align:" justify;="" \"=""> Majówkę 2012 spędzamy na zwiedzaniu Włoch. Jedziemy w ciemno, bez rezerwacji i większych planów, zdając się na przewodników - przypadek, pogodę, nastój. Przyjaciel polecił mi na początek zwiedzenie rejonu Veneto i kilku małych miast. Nawigacja wskazuje 950 km do Treviso polecanej dla osób "znudzonych" Wenecją🙂. Szybko mijają kilometry. Przeskakujemy Czechy i stajemy w Mikulowie na lody. Trwa wyscig autostopowiczów w akcji Autostop Race 2012. Z Mikulowa zabieramy chłopaków z Torunia, którzy wyruszyli z Sopotu i jadą do Dubrownika. Przed Graz zostawiamy ich na rozjeździe i tankujemy. Tym razem zabieramy dziewczyny z Wroclawia, które jadą do Rzymu. Miłe studentki zostawiamy na stacji za Udine i zjeżdżamy w kierunku Treviso. Mamy nadzieję, że młodzież bezpiecznie dotrze do celu i wróci do domów. Późno, szukamy noclegu i lekko zmęczeni szybko zasypiamy. Rano budzi nas śpiew ptaków z otulającego hotel parku. Niestety pochmurno. szybkie sniadanie i ruszamy na spacer po mieście. Na każdym kroku widać wpływy weneckie. Miasto przecinają liczne kanały. Z całym szacunkiem dla autorów przewodników Treviso nie może zachwycić podobieństwem do Wenecji.  Ruszamy do Asolo. Małe miasteczko pośród pagórków z przytulnym ryneczkiem, zamkiem,  kilkoma kościołami i uroczymi uliczkami. Zdobywamy wzgórze zamkowe Rocca pachnące czosnkiem niedźwiedzim.(wejście na zamek niestety zamknięte) , Plac Św. Piotra,  włoczymy się uliczkami, pijemy pyszną kawę. Dla podróżujących samochodem - Karnet zdrapkę na parking można kupić w restauracjiu przy rynku, nie ma automatów. Z Asolo drogą 263 zjeżdzamy do Bassano del Grappa. W mieście festiwal ogrodów, w róznych punktach miejscowi ogrodnicy prezentują projekty ogrodów. Do zwiedzania dostajemy specjalną mapkę. Nasz głowny cel spaceru to słynny most pontonowy. Pierwszy pochodził z konca XIII wieku. , który został zaprojektowany przez architekta Andrea Palladio w 1569 roku. Most został zniszczony wiele razy, ostatni raz podczas II wojny światowej. Odwiedzamy jeszcze kościół św. Franciszka i otwarte muzeum na jego dziedzińcu i zmykamy szukać noclegu w Weronie.

 

Avatar użytkownika
Adam Prończuk Krajtroter 16443 kilometrów

Ostatnie wycieczki użytkownika

Pokaż więcej

Komentarze

Avatar użytkownika
toja1358 Krajtroter 10687 kilometrów
2012-05-09 23:00:36

Bardzo podoba mi się takie wędrowanie "zdając się na przewodników - przypadek, pogodę, nasrtój". Pięknie spędziliście Majówkę.

 

Gość
2012-05-09 22:04:45

Ładnie tam,... a kaczki tak samo pięknie kolorowe jak u nas. Pozdrawiam

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020