Kutna Hora, Jan Nowak

Praga

2010-04-30 - 2010-05-03
2012-04-14 18:33:53
Avatar użytkownika
Jan Nowak 6005 kilometrów

Praga - czeska stolica to miasto, które z powodzeniem może rywalizowac o miano  najpiękniejszego w Europie.

Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Praga, Kutna Hora

Centrum miasta zostało umieszczone na Liście Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Oferuje odwiedzajacym wspaniałe atrakcje, zarówno architektoniczne, historyczne i kulturalne. Obfitująca w bujną zieleń Praga przeważa pod tym względem nad innymi miastami Europy.Stolica Czech to zagłębie rozrywki, która dla każdego ma coś dobrego, bez względu na upodobania. Miasto słusznie zasługuje na miano  "Złotej Pragi".

Kutna Hora-panorama,wyróżnia się kościół św. Jakuba

Zwiedając Pragę trzeba koniecznie zobaczyć: Stare Miasto , Hradczany , Józefów-dzielnica żydowska, Mała Strana ze słynnym Mostem Karola i Nowe Miasto.

W drodze powrotnej z Pragi do Kraju, zatrzymaliśmy się w Kutnej Horze, położonej ok. 65 km od Pragi. Rozwój Kutnej Hory wiąże się z wydobyciem srebra, którego poczatki siegają XIII wieku. W XIV wieku założono mennicę królewską Włoski Dwór (zdjęcie), który stał się też rezydencją królewską.

W 1995r. Stare Miasto z kościołem św. Barbary i innymi zabytkami, zostało zapisane na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.Avatar użytkownika
Jan Nowak 6005 kilometrów

Ostatnie wycieczki użytkownika

Pokaż więcej

Komentarze

2012-06-08 15:57:38

Praga robi wrażenie. Gdy się dojeżdża do miastą powiewa pewną bizantyjską egzotyką.

________________

Wygodny turystyczny wynajem autokarów na europejskie trasy zagraniczne.

VillaVerdi_pl 50 kilometrów
2012-04-19 11:44:33

Z tego co wiem,to wycieczka do Pragi wcale nie jest taka kosztowna,więc spokojnie można się tam wybrac i pozwiedzać. Najbliżej jest z dolnego śląska,gdzie odchodzi sporo autokarów do Czech i Pragi. Pozostaje tylko kwestia ceny biletu.

Gość
2012-04-14 23:35:48

Zawsze kiedy czytam o Pradze to serce mocniej mi bije, a tutaj mogłem wizualnie powrócić w miłe miejsca jak chociażby na Plac Wacława i zobaczyć tak bliski mi Teatr Narodowy. Wiele wspomnień, zwłaszcza z lat 70-tych. Teraz to tylko przejazdy przez to piękne miasto, ale mam nadzieję, że pewnego dnia tam powrócę.

Dzięki za relację. Pozdrawiam