Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
Kutna Hora, Jan Nowak

Praga

2010-04-30 - 2010-05-03
2012-04-14 18:33:53
Avatar użytkownika
Jan Nowak Krajtroter 6005 kilometrów

Praga - czeska stolica to miasto, które z powodzeniem może rywalizowac o miano  najpiękniejszego w Europie.

Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Praga, Kutna Hora

Centrum miasta zostało umieszczone na Liście Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Oferuje odwiedzajacym wspaniałe atrakcje, zarówno architektoniczne, historyczne i kulturalne. Obfitująca w bujną zieleń Praga przeważa pod tym względem nad innymi miastami Europy.Stolica Czech to zagłębie rozrywki, która dla każdego ma coś dobrego, bez względu na upodobania. Miasto słusznie zasługuje na miano  "Złotej Pragi".

Kutna Hora-panorama,wyróżnia się kościół św. Jakuba
Kutna Hora-panorama,wyróżnia się kościół św. Jakuba


Zwiedając Pragę trzeba koniecznie zobaczyć: Stare Miasto , Hradczany , Józefów-dzielnica żydowska, Mała Strana ze słynnym Mostem Karola i Nowe Miasto.

W drodze powrotnej z Pragi do Kraju, zatrzymaliśmy się w Kutnej Horze, położonej ok. 65 km od Pragi. Rozwój Kutnej Hory wiąże się z wydobyciem srebra, którego poczatki siegają XIII wieku. W XIV wieku założono mennicę królewską Włoski Dwór (zdjęcie), który stał się też rezydencją królewską.

Kutna Hora
Zbór kalwinski z charakterystycznym zlotym kielichem
Kość.św.Barbary w Kutnej Horze

W 1995r. Stare Miasto z kościołem św. Barbary i innymi zabytkami, zostało zapisane na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.Kutna Hora, miasteczko górnicze Kutna Hora,Włoski Dwór,pomnik pierwszego prezydenta, Masaryka Praski Dom Miejski Brama Prochowa, wys. 65m. z 1475r. Uniwersytet Karola w Pradze praskie dni folkloru praskie dni folkloru Teatr Narodowy plac Wacława, dług. 750m Muzeum Narodowe na pl. Wacława Wełtawa jeden z 15 mostów przez Weltawę w Pradze osobliwość praska \ Most Karola na moście Karola miejsce smierci św. J.Nepomucena na moście Karola brama do mostu Karola kamienica w rynku kalendarz(1866r.) i zegar astronomiczny Orloj z 1490r. gotycki ratusz staromiejski rynek, pomnik Jana Husa rynek Starego Miasta Ulica Franza Kafki synagoga synagoga z 1694r. Josefov, dzielnica żydowska Weltawa katedra św. Wita katedra św. Wita, złota brama i dzwonnica Srebrny sarkofag św. Nepomucena, w katedrze św. Wita pałac prezydenta Hradczany, rezydencja prezydenta pałac arcybiskupi Kościół św. Mikołaja pałac Wallenstaina Praga, w tle Hradczany
Avatar użytkownika
Jan Nowak Krajtroter 6005 kilometrów

Ostatnie wycieczki użytkownika

Pokaż więcej

Komentarze

Avatar użytkownika
GoBus.pl Wynajem Busów Autokarów Domator 11 kilometrów
2012-06-08 15:57:38

Praga robi wrażenie. Gdy się dojeżdża do miastą powiewa pewną bizantyjską egzotyką.

________________

Wygodny turystyczny wynajem autokarów na europejskie trasy zagraniczne.

VillaVerdi_pl Weekendowy turysta 50 kilometrów
2012-04-19 11:44:33

Z tego co wiem,to wycieczka do Pragi wcale nie jest taka kosztowna,więc spokojnie można się tam wybrac i pozwiedzać. Najbliżej jest z dolnego śląska,gdzie odchodzi sporo autokarów do Czech i Pragi. Pozostaje tylko kwestia ceny biletu.

Gość
2012-04-14 23:35:48

Zawsze kiedy czytam o Pradze to serce mocniej mi bije, a tutaj mogłem wizualnie powrócić w miłe miejsca jak chociażby na Plac Wacława i zobaczyć tak bliski mi Teatr Narodowy. Wiele wspomnień, zwłaszcza z lat 70-tych. Teraz to tylko przejazdy przez to piękne miasto, ale mam nadzieję, że pewnego dnia tam powrócę.

Dzięki za relację. Pozdrawiam

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020