Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
Granica Nikaragui, Tadeusz Walkowicz

Nowa Nikaragua - 2012r

2012-02-29 - 2012-03-04
2012-02-29 20:28:02
Avatar użytkownika
Tadeusz Walkowicz Krajtroter 68131 kilometrów

Trasa 611

Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Penas > Wulkan Masaya > Managua > Las Manos

1 DZIEŃ.Jedziemy z Kostaryki do Nikaragui.Nikaragua - państwo w Ameryce Północnej, położone między Hondurasem na północy, a Kostaryką na południu. Na zachodzie na długości 320 km oblewają ją wody Oceanu Spokojnego, a na wschodzie na długości 480 km - wody Morza Karaibskiego. Wschodnie wybrzeże Nikaragui ma charakter wybrzeża lagunowego. Nadmorska nizina, miejscami zabagniona, nosi nazwę Wybrzeża Moskitów. Dalej ku zachodowi ciągnie się wyżyna, którą przecina kilka pasm górskich. Najwyższe z nich, Cordillera Isabelia ze szczytem Mogotón, osiąga wysokość 2438 m n.p.m. Wzdłuż wybrzeża, ciągnie się rząd 40 wulkanów, z których najwyższy jest El Viejo - 1780 m n.p.m. Najbardziej znanym wulkanem jest Momotombo - 1258 m n.p.m. nad jeziorem Managua, który uznawany jest za symbol Nikaragui. Inny interesującym wulkanem jest Concepción - 1258 m n.p.m., który wznosi się na wyspie Ometepe na środku jeziora Nikaragua. W Nikaragui panuje wilgotny i gorący klimat równikowy, ze średnimi miesięcznymi temperaturami przekraczającymi 25 °C. Na wyżej położonych terenach środkowej Nikaragui temperatury są średnio o 10 °C niższe. Wschodnie wybrzeża karaibskie przyjmują o wiele więcej opadów niż zachodnie wybrzeża pacyficzne. Dlatego też na wschodzie występują bogate wilgotne lasy równikowe, a na zachodzie uboższa sawanna. Po przekroczeniu granicy przejazd wzdłuż ogromnego Jeziora Nikaragua, z przystankiem na zdjęcia wystających z wód jeziora dwóch wulkanów: Maderas i Concepcion. Nikaragua - jezioro w południowej Nikaragui, największe jezioro w Ameryce Środkowej. Położone jest w rowie tektonicznym, ciągnącym się równolegle do wybrzeża pacyficznego, od którego dzieli go odległość zaledwie 20 km. Dojazd do Granady. Wieczorny spacer po mieście.

W drodze
W drodze

2 DZIEŃ.

Rejs łódką wśród malutkich, wulkanicznych wysepek po jeziorze Nikaragua, nad którym położona jest Granada. Zwiedzanie kolonialnego miasta Granada: katedra, konwent San Francisco, wieża kościoła La Merced z widokiem na kolonialną zabudowę i brzeg jeziora Nikaragua. Zwiedzanie lokalnej nekropolii – perły architektury cmentarnej, gdzie spoczywa elita Nikaragui z ostatnich stuleci. Wyjazd nad krawędź krateru czynnego wulkanu Masaya. Przejazd nad malowniczo położone jezioro Laguna de Apoyo oraz wizyta w miejscowościach słynących z wyrobów rzemiosła ludowego: Masaya, San Juan de Oriente oraz Catarina. Powrót na nocleg do Granady. Czas na wieczorne spacery po kolonialnej starówce.

Wnętrze kościoła
Wnętrze kościoła
Kosciół El Calvario


3 DZIEŃ.

Przejazd do stolicy kraju – Managua. Managua- stolica Nikaragui, położona w zachodniej części kraju nad jeziorem Managua. Największe miasto kontynentalnej Ameryki Środkowej. Managua jest również ośrodkiem administracyjnym departamentu Managua. Managua, której nazwa oznacza w miejscowym narzeczu nahuatl "miejsce, gdzie jest duża woda", istniała jako duża osada indiańska. jeszcze przed najazdem Hiszpan. Prawa miejskie otrzymała dopiero w 1846, stolicą Nikaragui została w 1855. Była wielokrotnie niszczona przez rozmaite klęski żywiołowe: powódź w 1876, pożary w 1885 i 1936. Silne trzęsienia ziemi nawiedziły miasto 31 marca 1931 i ostatnio 23 grudnia 1972. W czasie tego ostatniego trzęsienia życie straciło ponad 10 tys. osób, a zniszczeniu uległo całe historyczne centrum miasta. Ostatnią poważną klęską, która nawiedziła Managuę był huragan Mitch w 1998r. Mimo to Managua pozostaje głównym ośrodkiem gospodarczym i kulturalnym kraju. Posiada dobre położenie komunikacyjne przy Drodze Panamerykańskiej, połączenie drogowe z najbliższym portem pacyficznym Puerto Somoza oraz połączenie kolejowe z dawną stolicą León oraz głównym portem morskim kraju Corinto. Posiada też międzynarodowy port lotniczy Augusto C. Sandino. Rozwinął się tu głównie przemysł cementowy, włókienniczy i spożywczy. W mieście znajduje się rafineria ropy naftowej. Wizyta na wzgórzu Loma de Tiscapa – ruiny dawnej rezydencji Somozów ze wspaniałym widokiem na "zielone miasto" – Managuę. Następnie przejazd nad jezioro Managua – krótka sesja fotograficzna w miejscu, gdzie skupiona jest większość tutejszych atrakcji: dawne centrum miasta zniszczone kompletnie podczas trzęsienia ziemi w 1972 r, ruiny starej katedry, nowy Pałac Prezydencki. Następnie przejazd do Leon, jednego z najstarszych miast Ameryki. . León– miasto w zachodniej Nikaragui, na nizinie nadbrzeżnej Oceanu Spokojnego. Drugie pod względem liczby ludności miasto kraju. Założone w 1523r, pierwotnie w innym miejscu około 30 km dalej na wschód, u stóp wulkanu Momotombo. Po wybuchu wulkanu w 1610r. przeniesione zostało na obecne miejsce. Ruiny León Viejo stanowią obecnie ważny obiekt archeologiczny, w 2000 roku wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W 2011 roku na listę wpisano także Katedrę w León.  Zwiedzanie miasta połączone z wejściem na dach katedry, Mercado Central. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.

Kosciół El Calvario
Kosciół El Calvario


4 DZIEŃ.

Przejazd na granicę Nikaragui i Hondurasu

 Targ w Leon
Targ w Leon
 Targ w Leon Ulice Leon Ulice Leon Z dachu katedry Kościół de La Recolección Kosciół El Calvario Z dachu katedry Katedra Katedra Katedra Katedra W kościele W kościele Kościół de Subtiava Hotel - były klasztor Hotel - były klasztor Hotel w Leon Ulice Leon Kościół de La Recolección Kościół de La Recolección Targ Targ  Leon  Leon Jedziemy do Leon Jezioro Managua, wulkany i ja Jezioro Managua i wulkan Momotombo Jezioro Managua Jezioro Managua W środku katedry W środku katedry Nowa katedra Pałac Somozów - ruina Pałac Somozów w dole jezioro krateru wulkanu Pałac Somozów Managua Managua Odbudowany pałac prezydencki Ruiny katedry Ruiny katedry Managua - stolica Nikaragui Managua - stolica Nikaragui Jedziemy do Managua Miejscowa procesja Miejscowa procesja Zdjęcia z dachu kościoła Zdjęcia z dachu kościoła Zdjęcia z dachu kościoła Kościół de la Merced W drodze Wulkan Masaya Wulkan Masaya W stronę wulkanu Masaya Wyroby ludowe - wypalanie Wyroby ludowe Wyroby ludowe  Granada - cmentarz  Granada - cmentarz Granada Granada Granada - nas troje Rejs po jeziorze Nikaragua Rejs po jeziorze Nikaragua Rejs po jeziorze Nikaragua  Wieczór w Granadzie  Wieczór w Granadzie Katedra Wieczór w Granadzie - katerda wchodzimy Hotel w Granadzie Hotel w GranadzieHotel w Granadzie Granada W drodze Zieleń nad jeziorem Jezioro Nikaragua Jezioro Nikaragua ezioro Nikaragua, w oddali wulakany Maderas i Concepcion Jesteśmy w Nikaragui
Avatar użytkownika
Tadeusz Walkowicz Krajtroter 68131 kilometrów

Ostatnie wycieczki użytkownika

Pokaż więcej

Komentarze

Nie znalazłem żadnych postów w tym temacie. Kliknij tutaj by dodać pierwszy
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020