Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
Kolumnada z posągami swiętych, m.in. św. Jacka Odrowąża, jedyny polski św. w tym gronie, Jan Nowak

Włochy

2010-10-02 - 2010-10-09
2012-02-23 18:47:10
Avatar użytkownika
Jan Nowak Krajtroter 6005 kilometrów

Podróż po Wloszech zaczęliśmy w Toskanii, z kwaterą w Sienie. Następnie pojechaliśmy do Rzymu.

Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Toskania, Rzym

Toskania to region rolniczy. Tutejsze krajobrazy są przedmiotem niesłabnących zachwytów, wina zaliczają się do światowej czołówki. W świadomości Włochów i zagranicznych turystow Toskania jest tym co najlepsze we Włoszech.Główne atrakcje Toskanii to: Katedra we Florencji, Ufifizi we Florencji (muzeum z kolekcją renesansowego malarstwa włoskiego), Campo dei Miracoli w Pizie z Krzywa Wieżą, Campo w Sienie z przepięknym rynkiem w ksztalcie muszli oraz wyspa Elba, niegdyś miejsce zesłania Napoleona.

nagrobek Marii Klementyny Sobieskiej,wnuczki króla,jednej z czterech kobiet które pochowano w bazylice
nagrobek Marii Klementyny Sobieskiej,wnuczki króla,jednej z czterech kobiet które pochowano w bazylice


Wystepuje tu duże zagęszczenie miast będących skarbnicami sztuki i nic w tym dziwnego, gdyż własnie stąd wywodzi się większość najwybitniejszych włoskich twórców, do ktorych zaliczają się Leonardo da Vinci, Michał Anioł i inni.

Kilka zabytkowych miast  zwiedziliśmy. Florencja, Siena. Piza, San Gimignano, Pienza, Montepulciano, Grosseto.

św. Piotr
antyczny Rzym
miejsce zamordowania Cezara (Brutus)

Autostradą wzdłuż zachodnich wybrzeży, przylegających do  morza Liguryjskiego i Tyreńskiego  udaliśmy sie do Rzymu, gdzie na zwiedzaniu Wiecznego Miasta i Watykanu, spędziliśmy drugą część naszego pobytu we Włoszech.W drodze powrotnej do Kraju,  zatrzymaliśmy się na kilka godzin w Wiedniu.

Kapitol
Kapitol
Rzym, kolumna Trajana Florencja,most na rzece Arno Florencja,rzeźby, na1 planie \ Apollo katedra we Florencji Wiedeń, katedra Wiedeń Pałac cesarski Pałac Habsburgów Ogromny baldachim Berniniego, nad grobem św. Piotra Bazylika św. Piotra - Pieta Michal Anioła groty watykanskie wyjscie z muzeum Watykan Obraz Rafaella Obraz Matejki - Sobieski pod Wiedniem Muzeum Watykanskie przejazd na audiencje (telebim) Schody Hiszpanskie Antyczny Rzym koloseum Bazylika św. Jana na Lateranie Rzym Panteon Piaza Navona Rzym Przed muzeum watykańskim Watykan Fontanna di Trevi Rzym, przed Kwirynałem Do Rzymu W drodze do Rzymu, m.Tyreńskie Grosseto Grosseto Piza Piza Pienza Pienza, rynek turystki S.Gimignano S.Gimignano Rynek w Montepulciano Montepulciano Montepulciano Montepulciano wies w Toskanii gospodarstwo agroturystyczne winnica piwnica win Toskania jesienią jesienny pejzaz Toskanii Nad zatoką m. liguryjskiego, w rej. Grosseto Piza, krzywa wieża w Pizie S.Gimignano w San Gimingiano Na rynku w San Gimingiano w Pienzie W Montepulciano w kościele w sasiedztwie katedry wnętrze katedry katedra w Sienie Siena rynek w Sienie Na rynku w Sienie w hotelu w Sienie Hotel w Sienie
Avatar użytkownika
Jan Nowak Krajtroter 6005 kilometrów

Ostatnie wycieczki użytkownika

Pokaż więcej

Komentarze

Avatar użytkownika
DolinaBobrow_pl Domator 21 kilometrów
2013-03-13 05:46:40

Moja ulubiona część Włoch to samo południe z bajeczna Sycylią,mógłbym tam spokojnie mieszkać na co dzień. Oczywiście inne miasta jak Rzym,mediolan czy Florencja także bardzo mi się podobają,można tam zwiedzić szereg zabytków.

Drake Domator 7 kilometrów
2013-02-26 14:13:16

Uwielbiam włochy, to naprawdę wspaniały kraj:

http://www.odlotwakacje.pl/wycieczki-objazdowe.html

annakurysia annakurysia Nowicjusz 3 kilometrów
2012-07-20 16:12:22

Ja również uwielbiam Włochy.Ja bardzo polubiłam Mediolan.Hotel super ! Oczywiście wcześniej sprawdzony przez stronkę www.fostertravel.pl/opinie/hotele/
  Tak naprawdę jestem mile zaskoczona podróżą do gorącej Italii

Avatar użytkownika
Magda Uzależniony od podróży 1347 kilometrów
2012-04-13 18:12:00

Piękna galeria.Mam sentyment do Włoch. A Rzym to jedno z moich ulubionych miast. Pozdrawiam

Gość
2012-02-24 00:52:06

Z zainteresowaniem zapoznałem się z relacją. Pozdrawiam

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020