Zmęczony turysta- ale warto było!, Eliza Organiściak

wycieczka na Białoruś

2012-01-02 - 2012-01-06
2012-01-02 19:37:31
Avatar użytkownika
Eliza Organiściak 414 kilometrów

Odwiedziłam kilka miejscowości związanych z naszą historią.Grodno,Stare Wasiliszki,Nowogródek,Zaosie,Mir,Nieśwież,Brześć.

Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Grodno,Stare Wasiliszki,Nowogródek,Mir,Nieśwież,Brześć.
Avatar użytkownika
Eliza Organiściak 414 kilometrów

Komentarze

Gość
2012-01-04 16:14:06

Nareszcie coś tutaj się ruszyło. Dzięki Elizo. Wiesz z Białorusią jestem zżyty z uwagi na to , że pomagamy tam mieszkającym Polakom już od 1995 roku. Kiedyś tam jeździłem często, byliśmy gośćmi m.in. kardynała Świątka, a trasa wiodła przez Mohylew, Słuck, Bobrujsk, Witebsk. Teraz z uwagi na zmianę przepisów, to oni sami przyjeżdżają do nas, bo załatwienie transportu z naszej strony napotyka opory ze strony oficjalnych władz.

Podczas takiej jednej wizyty w sierpniu 2000 roku pojechaliśmy do Katynia i Smoleńska. Akurat jechaliśmy do Katynia kiedy tonął Kursk. Przybraliśmy oficera rosyjskiego, który jechał na stopa, bo od dłuższego czasu nie otrzymywał żołdu i trochę prawdy o Kursku wtedy poznaliśmy. Nie uwierzysz, ale po jego podwiezieniu, kiedy daliśmy mu w prezencie dla dzieci czekolady, bo nic innego nie mieliśmy, to ten odważny oficer miał łzy w oczach a podziękowaniom nie było końca. Tak to jest w relacjach międzyludzkich. Zupełnie nie to samo co oficjalki.

Tak, że bardzo dziękuję za tę relację. Pozdrawiam, Staś