Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
, monika

Wiedeński Belweder - bajkowa rezydencja ...

2011-06-27 - 2011-06-28
2011-06-27 18:24:15
Avatar użytkownika
monika Krajtroter 17658 kilometrów

Belweder w Wiedniu powstał na zlecenie księcia Eugeniusza Sabaudzkiego . Ten przepiękny pałac składa się tak naprawdę z dwóch budynków .

Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Wiedeń

Wiedeń miasto walca " Nad pięknym modrym Dunajem ", miasto wielu zabytków , licznych pałaców .Jednym z takich pałaców jest wiedeński Belweder . Pałac tak naprawdę składa się z dwóch budynków , są one rozdzielone wspaniałym ogrodem w stylu francuskim . W ogrodzie tym możemy zobaczyć posągi sfinksów .

Cały Belweder powstał na zlecenie księcia Eugeniusza Sabaudzkiego . Belweder został wybudowany przez Johanna Lucasa von Hildebranta .  Pałac zdobią płaskie kolumienki zakończone kapitelami . W Belwederze górnym odbywały się huczne przyjęcia , bankiety i równie wystawne uroczystości .

Do 1752 r był on rezydencją rodu Sabaudów . Po tym roku wykupuje go cesarzowa Maria Teresa . Od tego momentu pełnił on coś w rodzaju muzeum .Rodzina cesarska przechowywała w nim różne unikatowe obrazy i cenne rzeźby . To tutaj także przeniesiono obrazy z pałacu Ambras .

Do ogrodu wchodzimy przez kutą żelazną bramę , na której do dziś widnieje herb rodu Sabaudów , budowniczych pałacu .Spacerując po ogrodzie możemy podziwiać różne wspaniałe posągi m.in : sfinksy . Na końcu ogrodu przy górnym Belwedzerze jest przepiękna fontanna . Dziś w obu pałacach mają swoje siedziby muzea . Zgromadzone są w nich bardzo cenne rzeźby , obrazy i inne . Możemy tam także zobaczyć pieczołowicie odresteurowany " Złoty Gabinet ". To tu mieszkał i urzędował ostatni z Habsburgów ( arcyksiąże Franciszek Ferdynand ) . Te piękne pałace zostały w czasie II wojny światowej doszczętnie zniszczone .

Ich odbudowa trwała wiele lat . Dziś przybywający do Wiednia turyści napawają się pięknem tych budynków . Ja także się do nich zaliczam .

Avatar użytkownika
monika Krajtroter 17658 kilometrów

Komentarze

Nie znalazłem żadnych postów w tym temacie. Kliknij tutaj by dodać pierwszy
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020