Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
Fontannna Neptuna, Marta Szostak Paulin Sołtan

Wycieczka do trójmiasta

2011-06-15 - 2011-06-20
2011-06-15 10:04:02
Marta Szostak Paulin Sołtan Wędrowiec 155 kilometrów
Trasa: Białystok - Gdańsk - Gdynia - Sopot - Białystok
Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Białystok > Gdańsk > Gdynia > Sopot > Białystok
 DZIEŃ I
W dniu pierwszym palunjemy wyjechać o godzinie 9.00 z dworca PKS w Białymstoku. Palnowany przyjazd do Gdańska przwidywany jest na godzinę 17.00. Po zakwaterowaniu w schronisku młodzieżowym pozostaje nam czas na wieczorne zwiedzanie miasta i plaży oraz kolacja w centrum miasta.

DZIEŃ II
Po śniadaniu wybieramy się na zwiedzania urokliwego Starego Miasta i znajdujących się tam zabytków np.Fontanny Neptuna ( zaprojektowana przez Abrahama van den Blocke). Przejdziemy równiez przez Długie Pobrzeże, na którym znajduje się ciąg gotyckich bram wodnych ( Krowia z XIV w., Chlebnizka z XV w., Mariacka z XV w., Św. Ducha oraz słynny Żuraw. Następnie odwiedzimy Plac Solidarności z Pomnikiem Poległych Stoczniowców upamietniający ofiary Grudnia 70. Po obiedzie wybierzemy się do Miejskiego Ogrodu Zoologicznego, czyli największego ZOO w Polsce.Wieczorem wybierzemy się do Stoczni Gdańskiej, jednej z najwiekszych stoczni polskiej. W późnych godzinach planowany powrót do schroniska, gdzie odbędzie się ognisko integracyjne.

DZIEŃ III
Następnym etapem naszej wycieczki jest Gdynia. Na miescu wypożyczamy rowery i udajemy się na przejażdżkę szlakiem Leśniczówka Gołębiewo - plaża na granicy Gdyni i Sopotu (5,6 km). Po rowerowym wysiłku odpoczynek na plaży i obiad w tamtejszej knajpce. Kolejno rejs wycieczkowcem "Albatros" i spacer Bulwarem Nadmorskim. Następnie udajemy się na ulicę Zawiszy Czarnego, gdzie znajduje się Ekspozycja plenerowa Muzeum Marynarki Wojennej.
Ostatnim punktem w programie jest oglądanie wystawy "Z Gdyni na morze - Dworzec Morski na styku lądu i wody". Miejsce imprezy jest Dworzec Morski a Organizatorem Muzeum Miasta Gdyni.Wieczorem powrót do miejsca noclegu. Kolacja, dyskoteka i nocny odpoczynek.

DZIEŃ IV
Kolejny dzień wycieczki to bajecznego Sopot. W pierwszej kolejności udajemy się na Monciak, czyli główny deptak- ulica Monte Cassino. Tam otaczają nas malownicze kamieniczki, galerie, paby, kawiarnie i "Krzywy Dom".W pobliskiej restauracji jemy śniadanie. Następnie przejazd na sopockie molo- najdłuższe molo w Europie. Spacer. Wypoczynek na piaszczystej plaży i słoneczna kąpiel. Zwiedzanie Osady Rybackiej, która jest osobliwą enklawą miasta. Uwieńczeniem naszego pobytu w Sopocie jest Opera Leśna- słynny amfiteatr europejski. Powrót do Gdańska późnym wieczorem. Kolacja i nocny odpoczynek.

DZIEŃ V
Ostatni dzień wycieczki zaczynamy śniadaniem i wykwaterowaniem ze schroniska. W drodze powrotnej zatrzymujemy się na zwiedzanie "małej" trasy oliwskiej. Plan trasy: Park im. Adama Mickiewicza, Pałac Opacki, Palmiarnia, Alpinarium, Ogród Botaniczny, Pałacu Opackiego, Stajnia Opacka, Spichlerz Opacki, kościół św. Jakuba, klasztor, Szafarnia, Dom Bramnego.Obiad w restauracji. Planowany przyjazd do Białegostoku w godzinach wieczornych.

Długie Pobrzeże Pomnik Poległych Stoczniowców Wycieczka do trójmiasta Gdańsk Gdańsk
Marta Szostak Paulin Sołtan Wędrowiec 155 kilometrów

Ostatnie wycieczki użytkownika

Pokaż więcej

Komentarze

Nie znalazłem żadnych postów w tym temacie. Kliknij tutaj by dodać pierwszy
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020