Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
Gerakas, Edyta G.

Zakynthos - nigdy o niej nie zapomnisz:)

2011-06-13 - 2011-06-27
2011-06-13 23:02:15
Avatar użytkownika
Edyta G. Uzależniony od podróży 1364 kilometrów
Wyspa ta jest magiczna , oczaruje Ciebie w jednej chwili.
Miejsca odwiedzone podczas wycieczki
Argasi > Argasi > Rejs wokól Zakynthos > Objazd najciekawszych miejsc po wyspie. > Rejs na Kefalonię > Argasi > Argasi > Piesza wyprawa do stolicy wyspy Zakynthos > Argasi - plażowe szaleństwo > Najpiękniejsze plaże Zakynthos : Porto Zoro , Gerakas , Kalamaki.... > Laganas, Kalamaki, Zakynthos, Keri > Argasi > Argasi > Argasi i wylot do Polski
Zakynthos jest wyspą magiczną. Zakochać się w niej można od pierwszego wejrzenia.Obfituje w widoki , które na zawsze zapadają w pamięci.
Najlepszym tego przykładem jest Zatoka Wraku : niedostępna od strony lądu , otoczona ogromnymi skałami . Na miałkim piasku stoi wrak statku przemytników , który zatonął.
Zatoka oglądana z góry wyglada równie pieknie ale jakby inaczej.
Warto także zobaczyć najstarsze na wyspie drzewko oliwkowe , które ma około 2700 lat.Poskręcane i wielgachne.Aż trudno uwierzyć , że ma aż tyle lat , mimo , że są to drzewa długowieczne.
Najpiekniejsze plaże na wyspie to moim zdaniem zdecydowanie : Porto Zoro , Gerakas i kalamaki. Każda z nich poraża pieknem i jest jedyna w swoim rodzaju.
Porto Zoro : piaszczysto - kaminista , długa z malowniczymi skałkami po których biegają kraby.
Gerakas : szeroka i długa.Schodzi sie do niej ze skarpy , z której rościąga się fantastyczny widok na okolicę.
Kalamaki : niesamowity piasek , ziarenka w róznych kolorach , płaskie niczym łuski rybie , przez co świetnie przylegaja do ciałą i ciężko się z nich otrzepać. Można nazbierać na niej masę muszel.
Wyspa jest bardzo górzysta, poprzecinana drogami co gwarantuje dojechanie w świetne punkty widokowe.
Błękitne jaskinie - warto wybrac się tam łódką z zsamego rana , gdy wpadajace promienie słońca powodują , ze skały wydają się rónie niebieskie co woda i niebo.
Laganas - spora miejscowość turystyczna , obfitująca w najróżniejsze atrakcje. Z niej , drewnianym , wiszącym mostkiem mozna przejśc na mikroskopijną wysepkę Agios Sostis.
Porto Vromi - malowniczo położone pośród wzgórz.Niestety sporo straciło na swej urodzie po ogromnym pożarze , który miał miejsce kilka lat w stecz.Roslinność dotąd nie doszła do siebie .
Warto odwiedzić takze stolicę wyspy Zante.To naprawde piekna miejscowość , obfitująca w zabytki , w szczególności stare kościoły.
Nad nią góruje fantastyczny punkt widokowy - wzgórze Bohali .
Z portu udac się można w rejs na pobliską Kefalonię lub na Peloponez.


Brzeg Zakynthos od strony morza W stolicy wyspy Widok ze wzgórza Bohali W stolicy wyspy Klasztor W stolicy wyspy Jaskinia Podejdona Widok na Zante Porto Vromi Hotel Zakynthos - nigdy o niej nie zapomnisz:) Argasi W Argasi PlacSolomosa w Zante Porto Zoro Wysepka Agios Sostis Argasi z góry Klasztor Krabik z plaży Porto Zoro Mostek w Argasi Brzeg Zakynthos od strony morza Porto Zoro Zatoka Wraku widziana z góry
Avatar użytkownika
Edyta G. Uzależniony od podróży 1364 kilometrów

Komentarze

Avatar użytkownika
Anna Siemomysła Krajtroter 6623 kilometrów
2011-06-26 15:47:09

Pięknie!

Gdybyż jeszcze były na niej jakieś zamki....

Pozdrowienia!

:)

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020